Dekorace balkonů s dřevěnou podšívkou

Dřevěná deska pevně drží jednu z vedoucích pozic na trhu s dokončovacími materiály. I přes značně zvýšenou popularitu sádrokartonových desek a plastů, dřevěné obložení, stále populární a módní.

Obsah:

 • Třídy dřevěných obložení
 • \ t
 • Pozitivní a negativní momenty použití dřevěných obložení jako obložení balkonu
 • Výpočet požadovaného počtu obložení
 • \ t
 • Proces zpracování balkonu s dřevěnou látkou
 • Montážní práce
 • Dřevěné obložení má širokou škálu využití, protože se stejným úspěchem se používá pro zakrytí stropu, stěn a podlah pro vnitřní i vnější výzdobu balkonů a lodžií. Spojky umožňují montáž takové desky co nejúčinněji v nejkratším možném čase.

  Dnes výrobci dřevěných obložení nabízejí spotřebitelům obložení ze čtyř různých tříd:

  • třída A;
  • třída "B";
  • třída "C";
  • Extra třída.

  V závislosti na dostupnosti finančních zdrojů a na základě požadavků na stavební materiál si spotřebitel může zvolit prvek obložení balkonu, který je schopen uspokojit co nejvíce svých požadavků. Výroba obložení "Extra" je nejdražší, protože výstup vyrábí výrobky, které splňují všechny moderní požadavky na kvalitu a ochranu životního prostředí. Nejvýhodnější je výroba dřevotřískové třídy "C" na úkor minimálních požadavků na materiál. ProNapříklad, dřevěné obložení třídy “extra” neobsahuje uzly vůbec, zatímco třída “C” má spoustu je pro každé m2 jeho povrchu.

  Je třeba poznamenat, že strom, ze kterého se materiál vyrábí, hraje významnou úlohu v kvalitativních vlastnostech vlečky. Ekonomicky nejziskovější je dnes borovicový materiál. Kromě úspory peněz je borovicová deska k dispozici v širokém spektru barev.

  Deska vyrobená z vápna, a to i při podstatném zvýšení teploty prostředí, se nezahřívá a nepřiděluje se na povrch pryskyřice. Tato funkce umožňuje použití takového obložení pro vnitřní úpravu saun a koupelen.

  Nejvyšší hodnotu mají materiály vyrobené z elitních druhů dřeva, jako je cedr, olše, modřín a dub.

  Mistrovství v cenové kategorii je nepochybně stejné pro mahagon z mahagonu. Je třeba poznamenat, že takový materiál není příliš populární, protože má vysoké náklady na jiné typy desek.

  Přítomnost široké škály barev podšívkového materiálu vám umožní vybrat dekorativní desku pro jakýkoliv design. Pokud však není možné najít požadovaný odstín v prodeji, pak použití marmelády pomůže dát stromu požadovanou barvu.

  Obsah
  1. Pozitivní a negativní momenty použití dřevěných obložení jako obložení balkonu
  2. Výpočet požadovaného počtu obložení
  3. Proces zpracování balkonu s dřevěnou skříní
  4. Montážpráce na balkónech

  Kladné a záporné momenty použití dřevěných obložení jako obložení balkonu

  \ t

  Výhody

  balkon uzavřený dřevěným proutím

  Poměrně velké procento spotřebitelů je toho názoru, že dřevěné konstrukce jsou během těžby krátkodobé a rozmarné. Toto tvrzení umožňuje efektivně zpochybnit moderní materiály používané pro dokončovací prvky dřevěných dekorací. Při použití specializovaných skladů obdrží výrobce produkt odolný proti vlhkosti a trvanlivému zpracování, se zvýšenou pevností. Kromě toho dřevo splňuje všechny moderní ekologické standardy, nepřiděluje se při vytápění škodlivými a toxickými chemikáliemi. Moderní stavební materiály ze dřeva, mají dobrou tepelnou a zvukovou izolaci, mají hygroskopické vlastnosti a příjemnou dřevitou vůni.

  Mezi nesporné výhody patří jednoduchost instalačních prací. V případě použití obložení jako dokončovacího materiálu není třeba provádět přípravné práce, včetně vyrovnání a přípravy hrubých stěn. Upevnění vlečky se provádí co nejrychleji, což může významně ušetřit nenapravitelné dočasné zdroje.

  Nevýhody

  Hlavní nevýhodou dřevěné desky je špatná požární bezpečnost, protože tento materiál podporuje proces spalování a představuje nebezpečí požáru.

  Kromě toho strom špatně toleruje značné výkyvyvlhkost a teplota okolního vzdušného prostoru, proto je možné se vyvarovat jejich významných změn, pokud je to možné. Dřevěné materiály mohou trpět destruktivními účinky různých hub a hmyzu. Aby nedošlo k poškození desky, použijte speciální lakové směsi, jejichž úkolem je chránit strom před různými agresivními vnějšími faktory.

  Výpočet požadovaného počtu obložení

  \ t

  Nejprve pečlivě změřte výšku, délku a šířku balkonu. Poté se měří šířka, tloušťka a délka obložení, po které se vypočítá plocha jednoho dřevěného kusu. Dále je nutné rozdělit celkovou plochu stěn (jejich šířku, násobenou délkou) hodnotou získanou při výpočtu plochy jedné součásti. Výsledná hodnota by měla být zvýšena o pět až deset procent, což by umožnilo manželství v reliéfním materiálu. (všimněte si, že můžete použít softwarovou podšívku PKK PRO)

  Proces dokončení balkonu dřevěnou látkou

  Seznam potřebný pro instalaci:

  • elektrická pilová vrtačka
  • vrták, který má trysky potřebné pro použití se šroubovákem, nebo šroubovák,
  • kladivo, šrouby pro práci s dřevěnými výrobky (75 a 35 mm),
  • samořezné šrouby pro okamžitou montáž (60 mm),
  • upevnění hřebíků (1,2 /20 mm),
  • montážní úroveň, chrám,
  • montážní závit, trojúhelník,
  • izolace z minerální vlny,
  • zábrany pro papoušky, dřevěné tyče (40/50 mm),
  • svorky, přívěsky, sešívačky.

  Montážní práce na balkonech

  \ t

  Před začátkemProvádění dokončovacích prací by mělo zajistit, aby byla nainstalována různá komunikace, vodiče a vedení. Instalace panelu by měla být zahájena až po důkladné kontrole komunikačního zařízení za účelem provedení.

  Před zahájením stavebních prací je nutné provést tzv. Aklimatizaci vlečky. U tohoto stromu je nutné ponechat v interiérech minimálně dvacet čtyři hodin, ve kterých je plánováno provedení instalačních prací. To se provádí tak, že materiál nevede, protože v jiných případech je pravděpodobné, že ztratí pevnost konstrukce v důsledku prudkého poklesu vlhkosti nebo teploty.

  Prvním bodem, který je třeba provést při montážních pracích, je instalace dřevěného rámu (kobra), který bude sloužit jako podklad pro podlahové krytiny panelu. Závěs by měl být upevněn 60 mm samořeznými šrouby ve vzdálenosti nepřesahující 70 cm od sebe.

  S použitím sklonu a montážní úrovně je nutné nastavit spodní a horní dřevěné tyče co nejvíce vertikálně. Následně se díky montáži prvků konstrukce montážního závitu vytvoří absolutně rovná rovina, ve které jsou namontovány zbývající tyče. Upevňovací prvky jsou v tomto případě 35 mm samořeznými šrouby, které mohou dobře upevnit tyče na povrchu přívěsku.

  Dále je na dřevěném rámu nutné aplikovat vrstvu antifungálního složení půdy, která musí vyschnout prostorem uvedeným na obalu.čas

  Pokud je plánováno teplé zasklení, provádí se izolace. Pro tento účel se minerální vlna používá k vyplnění volného prostoru mezi dřevěným rámem (markýzy) a stěnou. Pro dosažení dobré hydroizolace přes izolaci je nutné položit vrstvu ze speciálního materiálu (parboarrier), ke kterému je sešívačka připevněna k dřevu. O této přípravné práci lze uvažovat v plném rozsahu.

  Dalším stupněm zpracování je upevnění vlečky. Pro kvalitativní obložení je nutné provést důkladné měření výšky balkonu, po kterém se podle výsledku provede řezání materiálu obložení.

  Upevnění dřevěného opláštění může být nejrozmanitější: svorky, nehty, neviditelné skleněné brýle.

  Tváří v tvář práci je žádoucí začít z rohu místnosti. To je vysvětleno skutečností, že v procesu instalace, který prošel celým obvodem balkonu, v rohu kopule, je nutné zvolit poslední desku pro dokončování na šířku a v případě potřeby ji rozřezat na přijatelné rozměry.

  Zvláštní pozornost je třeba věnovat dveřním a okenním otvorům. Nuda spočívá v tom, že po celém obvodu dveří je nutné instalovat dřevěné pruty, které přímo a na které by se měly montovat připravené a přizpůsobené velikosti obkladu.

  Okenní obložení se provádí mírně odlišným způsobem a podobá se montáži plastových svahů. Nejprve je k oknu namontován tzv. "Startovací pruh", poté jeden okrajPřipravený prádlo by měl být vložen do drážky pásu, druhý - pevně přibit do tyče, ideálně odkrytý ve svislé rovině.

  Po dokončení instalačních prací by měla být na dokončovací materiál nanesena ochranná vrstva specializované směsi barev a laků. Jeho aplikace zaručuje zachování původní barvy dřevěného obložení a spolehlivou ochranu struktury podšívkového materiálu.

  Úprava barevného schématu dřevěného krytu může být způsobena použitím morilky.

  Další péčí o balkon, pokrytý dřevěnou podšívkou, je včasné obnovení laku v případě poškození. Pro toto místo s lakovaným lakem by měl být důkladně leštěn, aby byl základ a kryt s novou vrstvou laku. Kromě toho je žádoucí každé tři roky zcela otevřít dřevěný lakovací lak pro preventivní účely, ale je třeba mít na paměti, že kování a gumová těsnění nevyžadují takovou ochrannou vrstvu.