Dekorace předzahrádky před domem - ozdobíme parterovou zónu

Palisáda je květinová zahrada určená k výzdobě domu, přinést to z nejvýhodnější straně, jedním slovem, slouží jako vizitka pro vaše stránky. Udělejte si zahradu tak, aby i neatraktivní malý dům vypadal jako utonutí v květinách, není to tak těžké, pokud budete dodržovat některá pravidla. V našem článku budeme hovořit o tom, jak zařídit krb, a také hovořit o hlavních tricích návrhářů a dáme vám na výběr z několika hotových variant, které můžete ve vaší oblasti bez problémů hrát.

Obsah
 1. Obsah
 2. Základní princip designu - kontaktní místo
 3. Jak vyzdobit zahradu pomocí rostlin?
 4. 1. Závoje
 5. 2. Ovocné a bobulové stromy a keře
 6. 3. Jehličnaté rostliny
 7. 4. Květiny v zahradní zahradě
 8. Dekorace zahrady vlastními rukama - několik možností
 9. 1. Romantický palisander v růžové barvě
 10. 2. Moderní palisander
 11. 3. Sluneční slunečnicová zahrada se slunečnicemi
 12. 4. Vícebarevný palisadnik s oblouky
 13. 5. Palisadnik pravoúhlých forem

Obsah

 • Základním principem návrhu je kontaktní místo
 • .
 • Jak ozdobit zahradu pomocí rostlin?
 • Dekorace zahrady vlastními rukama - několik možností

Základním principem návrhu je kontaktní místo

.

Začněme navrhovat naši zahradu z výběru ohniska. Při pohledu na jakékoli území, ať už se jedná o zahradu, zahradu nebo květinovou zahradu,jsme vzteklí, upozorňujeme na nejvýraznější prvek. To je ústředním bodem. Jinými slovy, toto je to, co je ve středu kompozice a je jejím "srdcem". Tato funkce ve vaší zahradě může být provedena krásnou keř nebo neobvyklý strom, který bude vizuálně přidělit vaše stránky z dálky. Palisáda před domem, jejíž fotografie je umístěna poněkud níže, má jasný ohnisko - keř fialové hortenzie.

Kontaktní místo v krbu - Hydrangea bush purple

Kromě ohniska v krbu jsou také tzv. Podpůrné prvky, které mohou odvrátit pozornost od „srdce“ kompozice. Může to být světlé květiny, strom, malé architektonické formy. Přemýšlejte o tom, kde váš pohled přirozeně nastane, když vstoupíte do domu, nebo když opustíte stránku - jděte tam a umístěte tyto atraktivní prvky. Například, je velmi žádoucí, aby rostlina světlé rostliny v blízkosti brány a verandy - to je tam, že nejčastěji spadá pohled na osobu, chůze ve směru do domu, nebo naopak, vychází z ní.

Jak ozdobit zahradu pomocí rostlin?

Když si vyberete rostliny pro hasiče, zamyslete se nad tím, jaký efekt chcete získat, protože různí zástupci flóry mohou vykonávat různé funkce. Zvažte rostliny s ohledem na jejich funkčnost.

1. rostliny ve Wyomingu

Rostliny Vijenkki lze použít pro ty zahradníky, kteří se chtějí chránit před podivnými pohledy, hlukem z ulice a prachem. Za tímto účelem, z vnějšku krbu, je tapeta umístěna a povolena na tolilie, při přijímání v krátké době skutečné zelené obrazovky, které vedle dekorativní listy, jsou příjemné s květinami. Jak filmovat rostliny pro hasiče si můžete vybrat kampsis, plamének, zimolez, glycin, tkaní růží.

Plot s pletenými růžemi

\ t

2. Ovocné a bobulové stromy a keře

\ t

Stromy a keře, které vedle dekorativní, plní praktickou funkci, tj. Dávají ovoce, mohou být v zahradě vysazeny jako samostatné dekorativní prvky nebo jako součást živého plotu. V poslední době se stalo módou pěstovat rostliny na pařezu. Můžete tak vytvořit angrešt, rybíz nebo maliny. Můžete si také vybrat jinou možnost - zasadit na hranici zahradníka ježka s dřišťálem, hloh, sněhovou vločku, boky. Tyto keře na jaře budou zdobit vaše zahrada s jemnými květy, av létě a na podzim - světlé a neméně krásné ovoce bobule. Zde je takový živý plot zdobený zahradou, foto:

Senovka gruzínská v předzahrádce

3. Jehličnaté rostliny

\ t

Jehličnaté rostliny, zejména kulovité nebo kuželové korunky, zasazené do zahrady, obohacují kompozici a doplňují její úplnost. Přetížení prostoru velkým množstvím jehličnatých stromů však za to nestojí, neměly by být větší než listnaté stromy nebo keře. Toto pravidlo může být porušeno pouze tehdy, pokud se rozhodnete omezit parterovou zónu na jehličnatý živý plot. Být plotem, ať už je to plot nebo ježek, vizuálně představuje jeden prvek krajiny, a proto nepřetížujesložení.

Bez ohledu na to, zda se rozhodnete vytvořit ježka nebo jednoduše naplánovat samostatnou stálezelenou rostlinu, vyberte si vzhled, který může snadno přenášet vlasy. Mezi těmito rostlinami lze identifikovat thuja, zimostráz, smrkový trpaslík, tisíce

.

Dekorace trámové zahrady jehličnatými rostlinami

4. Květiny v zahradě

V jakémkoli krbu, pokud to samozřejmě není pravidelný styl vzoru, květiny jsou přítomny. A protože hasič je prostě povinen po celý rok vypadat velkolepě, bude tam neúmyslně vysazen, například nějaké krokusy, které kvetou pouze na jaře a pak zemřou. Nejčastěji v zóně parterre uspořádat zvláštní mixborder nebo květinové záhony nepřetržitého kvetení, ve kterém kvetení některých rostlin se změní s rozkvětem jiných.

Dekorace zahrady vlastními rukama - několik možností

Podívejme se na některé způsoby, kterými můžete zahradu ozdobit vlastními rukama.

1. Romantická prkenná zahrada v růžové barvě

Konstrukce krbu v romantickém stylu je schopna proměnit malá stará okna v malých vazbách a vyřezávaných roletách.

Měkké linie v designu dávají zahradníkovi romantickou náladu

Hranice tohoto zahradního lnu jsou obrysy šípkové harpuny s bílými a růžovými voňavými květy. Štěrková dráha, na jejímž konci je osazena polštářová opona, je ze všech stran obklopena keřem růží "Schneewittchen" na vysokém shtambu, orámovaném žlutým dnem manžety. Vpravo aVlevo od trati jsou zelené trávníky s mallows, delfíny, hostitelé a další květiny. Vlevo, v blízkosti růžových obrubníků, je útulný salonek, kde můžete pohodlně sedět, jíst nebo mluvit se svými přáteli. Myšlenka růží pokračuje a v designu baldachýnu nad vchodovými dveřmi je vidět role "Veilchenblau" růží.

2. Palisander v secesním stylu

Tento design instalatéra je poměrně přísný a lakonický, takže je vhodný pro sekci provedenou v moderním stylu.

Zahradní nábytek Laconic v secesním stylu

První věc, která zasáhne oko, je neobvyklá dlažba, strukturování povrchu a vytvoření širokého schodiště. Modré a fialové květy dominují květinovým záhonům - delfínii, chovatelské stanici, pelargóniové zahradě, šalvěji. Po stranách tratě jsou uspořádány kovové obdélníkové vázy velkolepé hlízovité rostliny: lanthanum, zimostráz, levandule a loupaná pastvina. Vpravo bylo místo v krbu pro jednoduchou dřevěnou lavičku a já vás zveme k odpočinku v horkém letním dni.

3. Sluneční slunečnicová zahrada s jedlí

\ t

Sluneční paluba dá skvělou náladu i na bezútěšný den

V tomto palisadnik sólisté jsou jasné slunečnice, které, vzhledem k tomu, že na pravé straně je zasadil více než zleva, aby složení asymetrické. Kromě slunečnic zde můžete najít máky a rohovky - ročenky, které je třeba zasévat každý rok. Akcenty v krbu jsou uspořádány do cihel ve tvaru vysokéhošišky Ve středním pruhu je lepší dát přednost cypřišům včela medonosné - je to poněkud mrazuvzdorné a v teplejších oblastech je volba této rostliny mnohem širší.

Aby se zdůraznila nenáročná krása „venkovských“ barev, je palisander obklopen jednoduchou dřevěnou pěstí, malovanou světle modrou barvou (vhodné i pro salát). K vchodu do domu vede přímá cesta, dlážděná přírodním kamenem. Před verandou je oblouk, opletený granátovým jablkem.

4. Vícebarevný palisadnik s oblouky

Květinové oblouky zdobí vstup na pozemek

Oplocení této zahrady může být dřevěné nebo kovové. Hlavní věc je, aby byl co nejnižší a nejsvětlejší, aby nedošlo k uzavření krásy květinové zahrady. Není špatný přístup k takovému stylu a nízkému životnímu plotu. V naší variantě položíme zelený plot s brankou, ve které je válcovitý strom upevněn křížovými protínajícími hřebíky, které tvoří výkres "diamantů".

Od brány do domu přechází štěrková trať a stříhání ježka na dvě poloviny. V levé části jsou zasazeny květy a na pravé straně vedle nich také kvetoucí keře - šeřík, khenomely a kerry. Na stranách trati, jako obrubník, umístil zábavné nasturtiums, vytvořit efekt "cut line". Tato technika přispívá k cestám přirozenosti a lehkosti. Po probiotiums v palmové zahradě, zasadil modré asturi, bílé a červené jiřiny, růžovou kosmetiku. Jako světlé inkluze se používají dekorativní slunečnice a levandulové výsadby.

Výšetrasa rozšiřuje hlavní výzdobu hasiče - tři oblouky pokryté roztroušenými růžemi různých barev. Vchod do domu je vyzdoben glycinem a veranda je hrnec petúnie keřů.

5. Palisadnik pravoúhlých forem

Jednoduchost "geometrického" polysanderu

Oplocení "geometrického" palivového dříví je nízký dřevěný plot s obdélníkovými pruty, natřené bílou barvou. Kovová brána je zdobena jasnými obdélníkovými motivy.

Rovná dráha je uspořádána v pravoúhlých dlaždicích, lišících se šířkou, což vytváří efekt asymetrie. Jako obrubník v krbu se používá nízký živý březový plot, který také vyplňuje a obdélníky uvnitř aranžování květin. Uvnitř zelených hranic jsou květy určitého odstínu. Pro bílé monochivetki, ryeha, sedmikrásky a voňavý tabák jsou používány, pro modrý - aster, petúnie, šalvěj, lobelia, pro žluté - ostružiny, ostružiny, chryzantémy, zbabělci, pro červené - slunečnice, jiřiny, kentrenus.

Veranda a stánek jsou také zdobeny v geometrickém stylu. Na stěně domu je podpěra, na které jí břečťan (může být nahrazen hrozny). Verandy verandy jsou zdobeny světlými vázami s kuličkami zimostrázu.

Doufáme, že se vám líbí jedna z pěti prezentovaných variant designu krbu a budete chtít vytvořit něco podobného na svých stránkách. Přemýšlejte, možná, pro větší harmonii vašeho domova a zóny parterre, stojí za to nahradit jeden prvek jiným nebovysadit některé rostliny v jiném barevném schématu. Fantazie a šikovné ruce jsou to, co dělá vaši zahradu jedinečnou svého druhu, skutečnou vizitkou pro svého majitele.

Viz články pro podobná témata:

 • Kvetoucí kameny - inovace v krajinářství
 • Suchý potok vlastníma rukama - Feng Shui v akci
 • Hudba větru vlastníma rukama - děláme feng shui talisman
 • Jak pěstovat bonsaje v otevřeném terénu - výběr stromů, výsadba, tváření a péče
 • Žijící plot v zemi - vytváříme zelenou obrazovku
 • Topiary vlastníma rukama - typy, způsoby tvorby a péče