Dekorace stropu plastovými panely

V posledních letech existovaly všechny druhy moderních technologií a možností zpracování stropu. Mnozí, kteří se rozhodli opravit kuchyň nebo koupelnu, klást otázky, jak se zpracovává strop s plastovými panely?

Dekorace stropů plastovými panely

Zdobení stropů v bytě plastovými panely

Povlak plastových stropů je velmi populární, i když v něm není nic tak neobvyklého. To je vysvětleno tím, že instalace plastových panelů na stropě není příliš nákladná, kromě toho, že hmotnost panelů je malá a postup instalace je velmi jednoduchý, všechny práce mohou být provedeny za pár dní sami, i když jste začínající mistr.

Zpravidla se plast používá k ošetření koupelny, kuchyně a chodby. Faktem je, že obložení těchto prostor vyžaduje speciální materiál, spolehlivý, praktický a trvanlivý a plast má takové jedinečné vlastnosti. Kromě toho polyvinylchlorid, ze kterého jsou vyrobeny panely: bezpečný a ekologický materiál.

Potřebujeme:

  • plastové panely;
  • plastové rohy;
  • vodicí profil;
  • stropní profil;
  • rovné závěsy;
  • vrtačky a šroubováky;
  • elektrický holicí strojek a nůžky na kov;
  • šrouby a "tekuté hřebíky".

Nezávislá oprava stropů by měla začít volbou materiálu. Vyberte texturu, barvu, délku a šířku panelů.

Je nutné zvolit plastové panely s neutrálními, lehkými tóny, které zjevně nedráždí oči a opticky zvednou strop.

Kde začít?

Povlakování plastovými panely vlastními rukama obvykle nezpůsobuje velké potíže, ale vyžaduje určitou pozornost. To je nejčastější případ při určování výšky stropu.

Při zahájení instalace musíte změřit výšku místnosti a zvolit úhel, ve kterém byla výška nejmenší. V další fázi budeme vyrábět kovové kostry (stropní mřížky). Není zde nic složitého, zpravidla používá stejný kovový profil jako pro instalaci sádrokartonu. Jak udělat latu lze přečíst v mém článku - Jak sladit strop.

Po provedení všech předchozích prací můžete začít strop uzavírat plastovými panely. Změříme požadovanou délku panelu a odřízneme elektrickým stěračem. Panely jsou upevněny v místech, kde se srazí s prvky kovové kostry. Pak upevněte lampy a všechno - strop je připraven!

PS A na dezert Doporučuji se podívat na video: Montáž plastových panelů na strop