Dekorace stropu v kuchyni: výběr materiálu

Hlavním faktorem při výběru materiálu pro úpravu stropů v kuchyni je odolnost proti vlhkosti. Trvalé změny teploty, postříkání a párů ukládají určitá omezení výběru materiálů pro konečnou úpravu. Jakýkoliv dekorativní nátěr se rychle stane neúčinným a znečištěným, takže je důležité zvolit umyvatelný povrch stropu.

ObsahPrázdný nástřik (dlaždice z pěny) Stropní strop StropNový

Obsah
  1. Malířství
  2. Lepicí strop (dlaždice z pěny)
  3. Strop zavěšený
  4. Strop stropu

Malířství

Strop stropu bude špatnou volbou, protože vápno má schopnost usnout a špatně reaguje na kontakt s vodou.

Dobrou možností je však natřít vodotěsnou barvou. Malovaný strop vizuálně "nejí" prostor, který bude nepochybnou výhodou pro malé byty. Další výhodou této možnosti je nízká cena ve srovnání s jinými typy zpracování. Aby však bylo možné natřít strop, je nutné povrch dokonale vyrovnat, protože každá nerovnost a fossa budou pak viditelné z dálky.

Strop lepidla (dlaždice z pěny)

Stropní obklady z pěny - levná a nejrychlejší možnost opravy v kuchyni. Typicky, dlaždice jsou prodávány v bílé, s různými reliéfními vzory, ale tam jsou jiné odstíny, stejně jako imitace dřeva, kamene.

Laminované dlaždice, vyrobené pro vlhké prostory, se dobře hodí do kuchyně. S lepením stropu z takových dlaždic se vyrovnádospělý pár hodin. Stojí za zmínku, že pěnové dlaždice neodstraňují nesrovnalosti. Oni jen mírně vyhladit je.

Strop zavěšený

\ t

Rychlý a optimální způsob manipulace s nerovným povrchem. Po obvodu kuchyně je rám z profilů, který je zdoben ozdobnými obrazovkami. Dobrá volba pro zavěšení stropů v kuchyni bude vlhkost odolné sádrokartonové desky a PVC panely.

Nevýhodou a zároveň důstojnost takového stropu je jeho ústup 10-15 cm od betonových desek, což bude špatné pro obyvatele "Chruščova". Však budete moci skrýt všechny komunikace (dráty, vložené svítidla, potrubí) uvnitř struktury. Takový strop může být proveden víceúrovňově a je zde osazen LED podsvícením, které dodá vašemu interiéru exkluzivitu.

Strop stropu

\ t

Robustní, trvanlivý a nenáročný strop stropu je nejlepší volbou pro kuchyni. S takovým stropem není hrozné sousedů nahoře, protože udržuje vodu, pokud jste zaplaveni. V tomto případě bude stačit, aby z ní čerpala kapalina a důkladně vysušila napínací konstrukci a bude nová!

Velký výběr povrchů je nepochybným plusem. Chceš zrcadlový strop? Je to snadné! Chceš nebe a hvězdy nad hlavou? Jednoduše jednoduché! K dispozici je spousta barev a povrchů, určitě najdete pro Vás dobrou exkluzivní možnost. Můžete také vložit do něj světla a podsvícení, což dodá další nadšení a pohodlí.

Nevýhodami této možnosti jsou zranitelnost vůči ostrým předmětům asložitosti nezávislé instalace. Odborníci s potřebným nástrojem instalují strop napínání doslova za pár hodin.

Abychom se konečně rozhodli o výběru, doporučujeme, abyste si prohlédli malé video o výběru stropu v kuchyni.