Dekorační dekorace na zahradu vlastními rukama: výběr z 18 zajímavých nápadů

Domek s vanou a plotem, lůžky a skleník v dokonalém pořádku je postaven, oko je potěšeno malým dřevěným altánem u brány, ale stále něco chybí. Ten, ve kterém investujeme duši a fantazii, která činí našeho světského jedince, vytváří náladu a atmosféru - to znamená, dekor, ornamenty, bez nichž se svět kolem něj jeví ponurý a nudný. A autorův ornament zahrady vlastními rukama - to je vrchol kreativity a dovednosti.

Obsah
 1. Obsah
 2. Originální květinové záhony místo obvyklých květinových záhonů
 3. Populární techniky zdobení rybníků
 4. Dřevěný dekor v rustikálním stylu
 5. Aplikace kamenů v ozdobě zahrady
 6. Legrační plastové výrobky vlastníma rukama

Obsah

 • Originální květinové záhony namísto obvyklých záhonů
 • Populární techniky zdobení rybníků
 • Dřevěný dekor v rustikálním stylu
 • Použití kamenů v ozdobě zahrady
 • Legrační plastové výrobky vlastníma rukama

Originální květinové záhony namísto obvyklých záhonů

Začněte lépe s tím, co je jasné a známé od dětství. Hřebíček s pivoněk, růží, astry jsou v každé letní rezidenci, kde rodiny nejen pěstují plodiny, ale také odpočívají. A co když místo obvyklého záhonu ozdobí malou květinovou zahradu? Faktem je, že to nevyžaduje ani drahé nákupy ani exotické rostliny. Oživí se trochu starých jídel, nábytku, nádobí a obvyklého obrazu.

Stojí za to vylévat půdu do jakékoli zbytečné kapacity, protože se okamžitě stává místem prouspořádání květinové zahrady. Starý koryto, dřevěný kočár, rozbitý kočár, velká nádoba na odpadky, zavalitá bota - než vyhodíte staré věci, musíte přemýšlet, a nepoužívají je pro zázračnou záhonu?

Staré hlízy dostaly svůj druhý život a staly se malou květinovou zahradou. Trochu barvy nebo laku, nové ocelové kroužky - a můžete zasadit květiny

Trávník je živý, pokud je ozdoben ozdobným záhonu v dřevěném "starožitném" žlabu na nohách

.

Neobvyklé dekorace pro zahradu a město jsou kolem, rozhlédni se kolem sebe. Pokud to prostor dovolí, i stará postel se vejde do květinové zahrady.

Sen každé ženy je postel plná květin. Vypadá tučně a originálně

Nelze se odchýlit od tradičního designu záhonů a ozdobit je plotem z jakéhokoliv přírodního materiálu: plot, křídy, kameny, umělý kámen. Mnoho stavebních pozůstatků zůstává i po výstavbě domu, bazénu nebo lázeňského domu - to bude také nutné pro záhony.

Rámování květinového záhonu z kamene je jednoduché, ale vypadá skvěle

Při přípravě původních květinových záhonů nesmíme zapomenout na jednotu stylu: například kamenný rám záhonu je organicky kombinován s kamennou fasádou.

Zde jsou některé další nápady vypůjčené online:

Populární techniky zdobení rybníků

Tradiční způsob zdobení zahradních jezírek spočívá ve využití vody - fontán a vodopádů. Nic není přirozenější než pěnivýtrhavý, hrubý proud a duha vytvořené nejmenšími kapičkami. Štěstí majitelům oblastí, kterými protéká potok: za pomoci umělých prahů můžete uspořádat kaskádu vodopádů. Mimochodem. Takový potok je snadno organizovatelný, pokud je systém instalován v systému zásobování vodou.

K zajištění umělého proudu s vodopádem je nutné připravit kameny, dát potrubí pro krmení vody a rostlinných rostlin

.

Pomocí různých trysek pro fontány můžete vytvořit malé složení ze zdrojů bití pod vodními tryskami.

Malý rybník s fontánou vypadá krásně v pozadí okolní vegetace

Často se pro nádrž používá osvětlení a lampy mohou být plovoucí a pod vodou. Ve tmě, den rybníka, třpytící se v různých barvách, vypadá docela velkolepě. Levná sada svítidel lze zakoupit v obchodě za 1500 rublů, vážnější sady - od 5000 rublů.

Barevný zvýraznění sázky může být instalováno nezávisle zakoupením hotové soupravy v obchodě

.

Při použití číslic nebo jiných předmětů pro zdobení rybníka je třeba mít na paměti: čím přirozenější jsou dekorace pro zahradu, tím lépe.

Voda v rybnících proudí z keramického džbánu, jako by byla neúmyslně hozena na břeh. Vypadá přirozeně a obrazně

Dřevěný dekor v rustikálním stylu

Dřevo - přístupné a snadno zpracovatelný materiál. Použitímoderní primery, barvy, laky a antifungální přípravky, stejně jako potřebné dovednosti a trpělivost, můžete vytvořit skutečná mistrovská díla.

Velkolepě vyrobené retro auto ze dřeva, opravdová autorská práce - elegantní dekorace pro venkovský dům

Zajímavé dřevěné dekorace do zahrady jsou rozděleny do dvou skupin:

 • funkční;
 • dekorační.

První skupina zahrnuje vyřezávané altány, ploty, lavičky, mosty přes rybník - to znamená vše, co se denně aktivně využívá. Druhá skupina - dekorativní ozdoby pro chalupu a zahradu, animace trávníků, květinových záhonů a dětských hřišť. Většina produktů harmonicky kombinuje obě funkce.

Dřevěný dekor je považován za ruský venkovský styl. Je ideální pro venkovský dům, postavený z polen nebo válcových kulatin. Vedle ruské lázně můžete instalovat vyřezávanou rekreační lavičku nebo sadu: stůl a stoličky, hamburgery, záměrně hrubé a masivní.

Osel vytesaný ze stromu plného květů je symbolem usilovnosti a obětavosti

Srubové šachty jsou vyrobeny z obyčejných polen, víko je vyrobeno z desek, ale nečekaná kombinace s květinami z něj činí slušnou zahradní dekoraci

.

Můžete instalovat dřevěnou studnu - symbol ruské antiky. Může být platný a dekorativní.

Použití kamenů na výzdobě zahrady

Kameny, jako dřevo - přírodní materiál, ale nejčastěji se používajípřírodní, nezpracované. Jsou krásné samy o sobě a symbolizují sílu přírody a v průběhu času není divu, že japonští filosofové milují uspořádání kamenných zahrad. Je těžké odpovědět na japonskou filosofii v ruské realitě, proto v našich zemích můžete brzy najít hybrid z kamenné zahrady, skluzavek a jednoduchších řešení - obrubníky pro záhony, cesty.

Několik kamenů různých tvarů a nízkých zelených keřů vytváří kompozici, která vypadá skvěle a nevyžaduje stálou péči

.

V každém případě je kámen ušlechtilý materiál v jakékoli formě. Dokonce i hrst štěrku v kombinaci s vodou nebo květem vypadá elegantní, nemluvě o speciálně připravených deskách, kusech žuly nebo mramoru.

Reliéfní nepravidelnosti příměstské oblasti mohou být použity pro krajinářské dekorace, což bude vyžadovat několik kamenů a huňatých barev

Skalka, suchý potok, kamenná cesta skrze vodní útvar - jakékoli zdobení zahrady kameny vypadá vhodně a harmonicky. A co je nejdůležitější, stopy zařízení potřebují pouze představivost a dostupnost přírodních zdrojů. V hornaté oblasti není problém najít kamenné prostranství a prostý, bohužel, nezkazí dostupný materiál. V tomto případě si můžete koupit kámen, protože mnoho firem se zabývá jeho implementací. Nabízejí k výběru:

 • sutinový kámen;
 • balvany;
 • balvany;
 • drcený kámen;
 • štěrk;
 • dekorativní špachtle;
 • žulová, mramorová strouhanka;
 • zděný kámen.

Tonový materiál stojí v průměru 5 000 až 10 000 rublů.

Pokud povolíte plochu pozemku, můžete vytvořit dobrou kompozici ze suchého potoka, mostu, květin a ozdobných figurek

.

Legrační plastové výrobky s vlastními rukama

Tisíce plastových lahví jsou vyhozeny kvůli zbytečnosti, i když z nich mohou vycházet vtipné figurky a dekorační prvky. Samozřejmě, že dekorace zahrady plastových lahví není tak patetická a reprezentativní, jako kamenná deska s křovinami růží, ale je vyrobena vlastníma rukama a vytváří domácí atmosféru a útulnost v venkovském domě.

Rámování květinových záhonů plastovými lahvemi pohřbenými v zemi - možnost rozpočtové výzdoby

Je možné sbírat láhve na půl roku a vytvořit z nich umělou zahradu kaktusů a palem, čímž se přidává nečekaný prvek exotiky.

Několik stovek plastových lahví různých barev, aby palma vypadala jako skutečná

Ale lepší možností je vzít si pár plastových lahví a udělat si legrace tučňáků, kteří jen jeden po druhém zvednou své duchy. Pokud má rodina děti, rádi se této zábavy zúčastní.

Legrační tučňáci z plastových lahví - vhodná dekorace na vánoční stromek v zahradě

Postup:

 • Vezměte dvě plastové lahve a odřízněte kusy o délce 10 cm.
 • Spojte obě přijaté položky s prázdnými stranami dovnitř, neslyšící -venku
 • Obal "barilla" s bílou akrylovou barvou - obrobek vyjde.
 • Nakreslete tradiční černý "krejčí", klobouk, šátek, zobák a oko.
 • Připevněte horní část pompeje.
 • Totéž se opakuje několikrát, takže tučňák se nenudil. Všechno - rodina tučňáků je připravena jít ven do zahrady.

  K vytvoření těchto nádherných květin na trávníku potřebujeme pouze plastové lžíce, nože a vidličky, posypané do země

  Plast - příjemný a flexibilní materiál, takže může vytvořit celou řadu dekorativních dekorací do zahrady.