Dekorativní design a design studny v zemi

Ve starověku, žádný ruský dům nemohl dělat bez studny - zdroj čisté pitné vody. Později se zavedením centralizovaného zásobování vodou zanikla potřeba tohoto prvku, ale stará tradice byla tak silná, že se lidé stále vztyčují na nádvoří soukromých domů či chalup. V současné době plní nejen své přímé funkce, ale také zdobí krajinářský design.

Obsah
 1. Obsah
 2. Dekorativní provedení hlavy vrtu
 3. Dům pro studnu
 4. Zdobení rostlinami
 5. Dekorace studní: foto

Obsah

 • Dekorativní provedení hlavy vrtu
 • Dům pro studnu
 • Zdobení rostlin
 • \ t
 • Konstrukce studní: foto

Při vybavení vrtu by tedy neměly být omezeny pouze praktickými úvahami, je mnohem lepší zahrnout fantazii a vytvořit originální designový vrt. Podívejme se na některé z možností návrhu pro studny, které lze použít jak jednotlivě, tak v kombinaci.

Dekorativní provedení hlavy vrtu

Nejčastěji se pro výrobu moderních studní používají betonové doly, které se ponořují pod zem do určité hloubky a jsou dokončeny trochu nahoru. Tato část betonového prstence se nazývá čelenka. Aby se prodloužila "životnost" studny, záhlaví je obvykle oříznuto hoblovanými deskami, aniž by přemýšlelo o kráse takového designu. Nicméněi takové jednoduché řešení může být velmi obohaceno, vyzbrojeno barvami a štětcem. Neobvyklý jasný obraz, fixovaný lakovým nátěrem, který změní obvyklý každodenní dojem, dokonce i ze starého a řádově unaveného.

S pomocí velkých oblázků, oblíbených kamenů nebo cihel lze provést i dekorativní registraci vrtu. Pro fixaci kamenných prvků se používá cementová malta, aplikovaná na betonový podklad. Pokud použijete barevné nebo předem natřené kameny, bude snadné vyložit ornamenty, kresby nebo jen různé barevné přechody příjemné na pohled.

Dekorační provedení studny z kamene

Vlastníci vrtů raději často zaplňují nadzemní část imitací dřevěného dřeva. Může se jednat o hrubě pletený čtyřúhelníkový blok velkých kulatin, stejně jako elegantní výrobky šesti a osmiúhelníkových tvarů.

Dřevěné vrty

\ t

Dům pro studnu

Je velmi důležité, aby v průběhu provozu nedostal důl nečistoty a odpadky, jinak se voda může stát nevhodnou pro pití. Aby se tomu zabránilo, je na dole dokončena speciální budova - dobře postavený dům. Podobné struktury mohou mít různé tvary, provedení a jsou vyrobeny z jakéhokoliv materiálu, ale nejoblíbenější jsou dřevěné výrobky. Vzhledem k tomu, že plní nejen užitnou funkci, ale také jedinečný prvek krajinářského designu, je žádoucí, aby styl vybrané studnyDům je ideálně kombinován s dalšími stavbami na pozemku.

Dům pro studnu - stan

\ t

V závislosti na provedení jsou domy pro studny rozděleny na stany a altány. Stan je střechou nebo baldachýnem, upevněn na regálech. Celkově pokrývá studnu ze všech stran a má vedle střechy také stěny. Na jedné ze stěn nutně nastavte dveře, které umožňují přístup do studny studny.

Pokud je to žádoucí, dveře se zavěsí na zámek, který klíč uzavře. Pavilony mohou být vyráběny v různých tvarech, například ve formě pohádkové chaty, mlýna nebo včelího úlu. Mezi domy pro studny jsou tedy opravdová mistrovská díla architektury, zdobená chiméry, řezbami a malebnou formou.

Dům pro studnu - altán

Zdobení rostlinami

\ t

V blízkosti míst, kde se nacházejí zdroje vody, se dobře absorbují rostliny, které milují vlhkost, jako je vrba. Postavte si strom poblíž své studny a později, když roste, budou jeho dlouhé větve krásně padat a vytvoří úžasnou venkovskou barvu. Nádhernou výzdobou budou dekorativní záhony z povodí, kosatců, lilií a jiných rostlin, preferující mokré podmínky.

Konstrukce vrtných zařízení

\ t

To jsou jen některé z možných způsobů navrhování studní. Vezměte je jako základ, připojte inspiraci a přidejte něco svého vlastního. Pak budou vaše stránky zaplaveny novýmimaluje díky úžasnému architektonickému detailu - původní studni.

Dekorace studní: foto

Viz články pro podobná témata:

 • Vyberte si květináče - fotografie a nápady na design
 • Zahradní postavy vlastními silami - příklad výroby
 • Dekorační zahradní a zahradní svítilny - výběr osvětlení pro zahradu
 • Kvetoucí kameny - inovace v krajinářství
 • Původní nápady pro zahradu a letní sídlo - představujeme fantazii v zahradní zahradě
 • Zdobení zahrady abstraktního materiálu vlastníma rukama