Dekorativní město - zeleninové záhony ve vaší oblasti

Obvykle je město považováno za poněkud nenáročný, i když nezbytný detail domácího interiéru. Proto se snaží schovávat za zdmi domů nebo živých plotů - jen aby zkazil promyšlený krajinný design domu. Koneckonců, pokud přemýšlíte, závoj mnoha rostlinných plodin a zelených listů nedávají své kráse ani uznávaným zahradním "estetům". Správným výběrem užitkových plodin a jejich přistáním, vedených nejen jejich chuťovými vlastnostmi, ale i dekorativní, můžete vytvořit úžasnou zeleninovou zahradu. Podobný přístup k zušlechťování města na více než půl století byl úspěšně využíván na soukromých dvorech v Evropě. Proč nebereme příklad od Evropanů a nevytváříme na jeho místě dekorativní město?

Obsah
 1. Obsah
 2. Vyberte rostliny pro budoucnost města
 3. Plánování pro dekorativní město - záhon, mixborder nebo zahradu?
 4. Rámování lůžek

Obsah

 • Vyberte závody pro budoucí město
 • Plánování dekorativní město - záhon, mixborder nebo zahrada?
 • Rámování lůžek
 • \ t

Vyberte závody pro budoucí město

Chcete-li začít, musíte vybrat ty rostliny, které vypadají jako vy. Základem dekorativních lůžek mohou být různé druhy zelí Savoy. Jeho velké vlnité "listy" jsou neobvykle krásné, a pokud jde o užitečné vlastnosti, překonává i tradiční bílé zelí. Doporučení nevyžadují adekorativní zelí, připomínající bud neředěných růží. Pokud chcete experimenty, pak se můžete pokusit růst z vysoké odrůdy shtamb, odříznout jako růst dolních listů. Dekorativní zelí je velmi užitečné, i když jeho chuťové kvality jsou nižší než uznávané odrůdy zeleniny.

Modříny s ozdobným zelím

\ t

Listová řepa (mangold) má také vysoké dekorativní vlastnosti. Zvláště krásné řapíkaté formy této rostliny, které se vyznačují neobvykle velkými zvlněnými listy na silných řapících jasně červené, žluté nebo oranžové barvy.

Listová řepa - mangold

Mezi kořenovými plodinami, rostlinnými odrůdami rajčat drobných listů. Můžete vyzvednout plody široké škály tvarů a barev: červená, žlutá, oranžová, fialová, růžová. Kromě toho, tyto rajčata mohou být tak malé ("Balkón zázrak"), stejně jako vysoký ("Chery"), který vytvoří nádherné záhon pouze z této zeleniny. Zajímavý nápad: použití pro vázané stonky vysoké odrůdy ne banální hůl, a krásné oblouky nebo tapety - pak dekorativní účinek malých rajčat se zvýší občas.

Jako poslední akord ve vašem svazku vitamínů můžete použít všechny druhy zeleně: petrželku kari, cibuli, cibuli, salát, cibuli, melissu, rebarbory ​​a další. Rychle rostoucí zeleň vám pomůže v případě, že uprostřed sezóny některá část vašeho města ztratí svůj dekorativní charakter. Nevadí Plešatý nebo ošklivývybledlé zeleninové listy doslova za týden skrýt zelené vitamíny.

Zeleň na dekorativní zahradě

\ t

Plánování dekorativního města - záhon, mixboder nebo zahrada?

Při plánování dekorativního města se snažte odklonit od obvyklé tradiční vize pěstování zeleniny. Můžete zasadit všechny vybrané rostliny ne na postelích, ale společně, s postavenou záhon. Pak vyšší druhy (kukuřice, kudrnaté fazole, hrášek, okurky, dekorativní dýně) jsou zasazeny ve středu nebo v pozadí, střední (rajčata, cuketa, dekorativní luk) - uprostřed, nízký růst (zelí, zelení, jahody) - podél okrajů.

Dekorativní město podél cesty

Extrémně estetické město lze získat, pokud nakreslíte kruhy ve tvaru soustředných kruhů s jedním středem. V každém takovém kruhu je zasazen jeden druh zelené nebo zeleninové a prostor mezi nimi je naplněn štěrkem nebo štěrkem. Je žádoucí, aby nedocházelo k vyprázdnění středu takové zahrady - nastavte hrnec s ozdobnou zeleninou nebo pyramidu révy, která bude pokropena fazolí.

Několik malých ozdobných záhonů se zeleninou, oplocených vinnou révou, bude nejlepším doplňkem k půvabu ve venkovském stylu. Toto město je docela možné umístit před dům místo obyčejných záhonů! Udělejte prodlouženou postel zeleniny a umístěte ji podél cesty - skutečný mixbender! Podle pravidel mixborderu zde můžete zahrnout nejen zahradní plodiny, ale i květiny, stejně jako keře v pozadí. Proč ne? Tověci jako barvy, které doplňují dekorativní město, je žádoucí vybrat nejen krásné, ale také užitečné rostliny, emitovat škůdce. Tato vlastnost se může pochlubit měsíčky a ostružinami - jejich vůně, příjemná pro člověka, naprosto nesnesitelná pro hmyzí škůdce.

Rámovací postele

\ t

Zvláštní krása lůžek jim může poskytnout rám. Například, vypadá jako nízkopodlažní zelený plot z dříví v této kapacitě. Věnujte pozornost ovoce a bobulové keře: rybíz nebo bederní. Z jednoho keře můžete vytvořit shtamb, přistát ho do středu nebo od okraje zeleninové kompozice.

Dekorační město s boxwood boxem

\ t

Krásně vypadat jako rabatki kolem lůžek, vyrobené z výsadby krásných barevných litniki, jako je žerucha, měsíčku, ostružiny, chrpy, nemophile a další. Husté záhony lze využít jako oddělovače širokých lůžek do jednotlivých kultur.

Květinový dodatek k zeleninovým lůžkům

\ t

Oblíbeným řešením jsou okraje záhonů ve formě opěrných zdí z kamene, dřeva, cihel, vinné révy a dalších.

Dekorativní květinové záhony z révy

Lze použít také kontejnery, zásuvky nebo koše. Jsou ideální pro pěstování zeleniny nebo zeleniny s mělkým kořenovým systémem. Pro tyto účely existují také speciální moduly, s nimiž můžete postavit záhon jakéhokoliv tvaru a velikosti.

Krabice pro pěstování zelení

\ t

Tak se na to podívejteNa nudném městě na druhé straně můžete vytvořit úžasnou zeleninovou zahradu. On, na rozdíl od tradičních postelí, bude potřebovat zvýšenou pozornost, nicméně nepochybně bude vaší osobní hrdostí!

Viz články pro podobná témata:

 • Barevné řešení pro zahradu nebo všechny základy krajinného zbarvení
 • Zavěšená stěna vlastními rukama - zařízení z různých materiálů
 • Návrh květinových záhonů a květinových záhonů v zemi - mnohostranné obrazy aranžování květin
 • Jak pěstovat zahradní rostlinu na pařezu - uvažujeme dvě společné metody
 • Rekreační oblast v zahradě a venkovském domě je uspořádáním místa pro pohodlnou zábavu
 • .
 • Zahrada ve venkovském stylu - jednoduchost a blízkost k přírodě