Dekorativní omítka s vlastními rukama na stěnách


Výhody, nástroje, materiály a technologie nanášení dekorativní omítky na stěny samotné.

Z mnoha druhů zdobení zdí se v poslední době stává stále více populárním dekorativní dekorace, a to díky skutečnosti, že takové zpracování vypadá obzvláště elegantně, ale pokud je pro ni cenově dostupné ve srovnání s jinými typy povrchových úprav. Původní výkonnost navíc činí toto zpracování velmi atraktivním. Místo opravy bytu na jeho vlastní řekne, jak se to dělá.

Kromě toho má dekorativní omítkové stěny vlastními rukama řadu výhod:

- Nezapomínejte na přípravu na zeď;

- Schopnost skrýt existující vady;

- Lze použít na všechny povrchy, pro použití při zdobení zdí ze dřeva, nanesení směsi rozpouštědel na bázi paprsků;

- Po tomto zpracování nejsou spoje a stehy;

- Snadné použití;

- Velmi trvanlivé, nemůžete měnit po celá léta;

- Nepřijatelné pro kolísání teploty a požární bezpečnost;

- Stěny mohou být omyty saponáty;

- Zvyšuje zvukovou a tepelnou izolaci.

Dekorační nástěnná dekorace se používá jak pro interiérové, tak i pro exteriérové ​​dekorace. Kromě toho můžete vyzdobit nejen stěny, ale i strop. Tato práce je prováděna pomocí speciální struktury s granulovanou strukturou.Složení takové směsi je přibližně následující :

- vodní základna se spojovací částí;

-Plniva ze žulové drobky, mramoru nebo křemene;

- Různé přísady, které zlepšují kvalitu směsi - konzervační látky, zahušťovadla, antiseptika.

Když nezkušený člověk vstoupí do budovy v budově, kde je výzdoba zdobena omítkou, neprodleně nechápe, jak se to dělá. Ve skutečnosti je možné navrhovat stěny nejen odborníky s vysokým profilem, ale i všechny osoby, pokud je to žádoucí.

Pro zdobení velkých prázdných stěn venkovských domů, v bytech na základě doporučení návrhářů, je nejlepší uspořádat různé výklenky nebo stěny, které mají značné praskliny. Jejich použití v kuchyni je nejvhodnější, protože tyto stěny neabsorbují pachy a jsou lépe chráněny před nečistotami.

Dobrá kombinace s jakýmikoli jinými materiály na zdobení. Proto mohou být použity s různými konstrukčními řešeními.

Možnosti dekorativní omítky se neomezují pouze na vytvoření povrchu neobvyklé struktury, ale touto metodou můžete vytvořit i různé vzory, barevné a vícevrstvé panely nebo obrázky. Pokud si malování špatně, pak speciální šablony se prodávají v obchodech. Nebo můžete použít různé kartonové řezy. S nimi můžete vytvořit originální panely, které nebudou nikde jinde.

Rezidenční budovy a byty nejčastěji používají silikonové omítkové směsi, mají vysokou propustnost a lépe odpuzují vodu a nečistoty. Tyto směsi jsou k dispozici odhotové, takže je lze snadněji aplikovat.

Obsah
  1. Příprava povrchu pro omítky
  2. Technologie nanášení dekorativní omítky na povrch
  3. Panel dekorativní omítky

Příprava povrchu omítky

\ t

Za tímto účelem. Chcete-li ozdobit omítky se používá snadno, je nejlepší připravit zeď, pokud stěny byly dříve vloženy tapety - je třeba vytáhnout, odstranit staré barvy, pak umýt celý povrch s detergentem.

Před zahájením práce na směsi si pozorně přečtěte návod. Pokud má být přípravek připraven, postupujte podle pokynů a pokynů na obalu. Výrobci skladů často doporučují, aby byly aplikovány na povrch, předem ošetřené základním nátěrem, který obsahuje mikrotrhlinku. Pokud se povrch absorbuje, první nátěr zabrání jeho absorpci. Povrchy s kovovými částmi, jako jsou hřebíky nebo trubky, musí být pokryty speciálním ochranným nátěrem, jinak může po chvíli dojít k rezavému skvrně na povrchu omítky. Pak se podívejme blíže na to, jak správně aplikovat dekorativní omítku na stěny.

Pokud se žádost provádí v nově postaveném domě, stačí pokrýt povrch běžnou vápennou maltou. Až poté je nutné povrch řádně osušit do 10 - 12 hodin. Všechny práce se provádějí při teplotě nepřesahující 30 stupňů, ale ne menší než 5 stupňů.

Technologie nanášení dekorativní omítky na povrch

\ t

Můžete pracovatProvádění pomocí reliéfního válce, špachtle, speciálního kartáče, štětin, koště nebo jednoduše pomocí kartáče. Vše záleží na požadovaném vzoru, řemeslné zručnosti a preferencích. V případě potřeby můžete použít speciální stěrku - plastovou obdélníkovou lopatu s pohodlnou rukojetí.

Strukturální omítka , vyrovnávání pomocí pera nebo špachtle, zatímco granule, válcování, vytvářejí bizarní vzory.

Ohybné omítkyse nanášejí špachtlí z nerezové oceli, válečkem nebo sprejem, potom je povrch rovný. Tak produkují benátskou omítku se zajímavými vzory.

Po aplikaci omítka zůstává plastová a může být opatřena jakýmkoliv tvarem. To lze provést pomocí válečku s dlouhým zdřímnutím, pak ho vyhladit špachtlí nebo kartáčem, s širokými tahy štětcem, ale použití speciálního kudrnatého válce nebo zubové stěrky učiní práci zajímavější.

V závislosti na typu vzoru, který chcete získat, přímo souvisí s tím, kolik vrstev omítky bude aplikováno. A formování konečného vzoru zcela závisí na vaší představivosti. Ale práce musí být vždy provedena z rohů. Od první chvíle sádra pravděpodobně nepadne. Nejdříve si tedy zacvičte na malém pozemku. Nenechávejte banku otevřenou dlouhou dobu. Nyní se podívejte na fotografii, jak vypadá dekorativní omítka vlastníma rukama na stěnách:

Panely z okrasných materiálůomítka

K tomu je třeba nejprve připravit náčrtek. Poté se obraz aplikuje na připravený povrch. Siluety dekorativních prvků je třeba na konturu vlepit malířskou páskou. Po nanesení první vrstvy je nutné odstranit pásku před zmrazením povrchu. Poté, co vrchní vrstva vyschne, vložíme její pásku a začneme aplikovat horní vrstvu na sekce.

Trojrozměrné obrazy jsou vytvořeny použitím omítky v tolika vrstvách. Pro výrobu složitějších vzorů se používají vrchní prvky lepenky nebo překližky. Nyní několik příkladů fotografií, jako je panel vypadá v interiéru místnosti.

Foto pořízené z webu Design Studio Elena Telny.