Dekorativní ploty pro květinové záhony - vybíráme perfektní rám s květinovými záhony

Lámání záhon, majitel pozemku nejprve věnuje pozornost její rostlinné výplně. Teprve poté, co všechny rostliny vysázené ve vynalezené kompozici přijde čas podívat se na své mistrovské dílo ze strany. A zde se často ukazuje, že nově vytvořená květina „malba“ postrádá určitou úplnost, integritu. Koneckonců, poslední dotek je velmi jednoduchý - stačí, když kolem záhony postavíme ozdobný výklenek, který v podstatě bude hrát stejnou roli jako rám pro malbu. Ploty pro záhony logicky doplňují aranžování květin, zdůrazňující jeho tvar, kontrastující s trávníky nebo cestami. Kromě toho, obrubníky slouží k ochraně záhonu před pronikáním do záhonu plevelů nebo jiných agresivních trvalek.

Obsah
 1. Obsah
 2. Ploty plastové pro záhony
 3. \ t
 4. Ploty ze dřeva
 5. \ t
 6. Mozaika hraniční
 7. Cihlový plot
 8. Obrubníky pro květinové záhony z přírodního kamene
 9. \ t
 10. Ploty pro květinové záhony z improvizovaných materiálů

Obsah

 • Plastové ploty pro květinové záhony
 • \ t
 • Ploty ze dřeva
 • \ t
 • Mozaika hraniční
 • Cihlový plot
 • \ t
 • Obrubníky pro květinové záhony z přírodního kamene
 • \ t
 • Ploty pro květinové záhony z propagačních materiálů
 • \ t

Dnes lze ve stavebních prodejnách koupit hotové obrubníky různých tvarů. Také, pokud se snažíte o všechny jedinečné, existuje možnost, použitím materiálů, aby plot pro záhony s vlastními rukama. Pojďme se seznámit s nejoblíbenějšími možnostmi, které mohouozdobte svou květinovou zahradu.

Plastové ploty pro květinové záhony

\ t

Plast - univerzální materiál, jehož vlastnosti umožňují z něj vytvořit výrobky naprosto odlišného tvaru, výšky a barvy. Nejčastěji však plastové ploty simulují běžné stavební materiály - dřevěné prkna nebo cihly. Pokud jde o zbarvení takového plotu, jsou výrobky ze žlutých, hnědých a zelených odstínů - barvy, které jsou blízké přirozeným přírodním odstínům - největší poptávkou.

Plastové skříně se mohou skládat ze samostatných částí nebo představovat souvislý pás kombinovaných prvků. Páskové ploty jsou velmi pohodlné, protože mohou poskytovat libovolný tvar, snadno se instalují a vypadají velmi dekorativní.

Ploty plastové pro záhony

\ t

Ploty ze dřeva

\ t

Dřevěný plot v každé zahradě vždy vypadá organicky a dokonale v kombinaci s výsadbou. Chránit záhony od zbytku prostoru může být jednoduchý malý plot, sada oplocení plotu, palisáda, stohování z kulatiny. No, plot tkaný z vrbových prutů, dá vašemu prostoru neuvěřitelnou venkovskou barvu.

Ozdobné ploty pro záhony stromů

\ t

Mozaika hraniční

Dekorativní plot pro mozaikové záhony lze snadno vytvořit vlastními rukama. Pro tento účel budou souhlasit střepy z barevných lahví, nádobí nebo keramických dlaždic. Mozaika může být rozložena s malými oblázky různých barev.

ZaprvéKrok při výrobě takového plotu spočívá v aplikaci cementové malty na okraj záhonu. Poté, co je nenecháte uschnout, stohujte fragmenty vybraného materiálu způsobem fantazie. Vytvořením mozaikového plotu si můžete být jisti, že je jedinečný, protože je téměř nemožné opakovat identický výkres.

Mozaikové ploty pro květinové záhony

Cihlový plot

\ t

Pro výrobu záhonu se často používají cihly, které jsou rozloženy různými způsoby: vodorovně, svisle nebo ve formě zubů. Pamatujte si, že když kolize se zemí, konvenční cihla může zhroutit, je lepší zvolit robustní obklad cihly pro tyto účely. Dobrou alternativou budou betonové bloky hluboké terakotové barvy, které se používají pro dlažby.

Ploty pro květinové záhony

\ t

Obrubníky pro květinové záhony z přírodního kamene

\ t

Plot z přírodního kamene se stane nádherným rámem pro váš záhon. V ideálním případě jsou pro tyto účely vhodné materiály jako skořápka, vápenec, mramor, žula, pískovec. Při výrobě takové opony, pro uchopení kamenů lze použít cementovou maltu, nebo můžete zůstat na tzv. "Suché maltě".

Kamenné ploty pro květinové záhony

\ t

Ploty pro květinové záhony z propagačních materiálů

\ t

Původní ploty se získávají použitím mnoha řemeslných materiálů. Například to mohou být obyčejné plastové lahve, naplněné extra hmotností v půdě a vykopané nahoru s dentem kolem záhonu. DobřeAlternativou k hranicím z plastové pásky budou pruhy linolea, opevněné v zemi s velkými kameny. Můžete také postavit krásný přírodní plot.

Za tímto účelem se kolem záhonu a písku odstraní určité množství trávníku, kamínky a jemný štěrk se naplní do vytvořené hloubky. Takový design bude vyžadovat pravidelnou úpravu hranic, ale vypadá to velmi krásně a originálně.

Plastová spona

Při volbě plotu je třeba vzít v úvahu skutečnost, že musí být kombinován se stylistickým řešením spiknutí domácnosti. Nej harmoničtější bude hledat ty záhony, pro které se používají použité materiály při zpracování domů nebo domů. Výběr květinového záhonu s krásnými a neobvyklými ploty, oslavíte své květiny a zdůrazníte jejich pozornost. Toto řešení jasně organizuje a diverzifikuje prostor webu, což vytvoří smysl pro pořádek a pořádek.

Viz články pro podobná témata:

 • Kamenné klastry - několik způsobů provedení
 • Zahradní postavy vlastníma rukama - příklad výroby
 • Kvetoucí kameny - inovace v krajinářství
 • Dekorace předzahrádky před domem - ozdobíme zónu parteru
 • Barevné řešení pro zahradu nebo všechny základy krajinného zbarvení
 • Použití plastových lahví v uspořádání záhonů - 5 originálních nápadů