Dekorativní pokojové rostliny v interiéru bytů a domů

Pokojové rostliny jsou spíše elegantním prvkem vnitřní výzdoby bytu a mohou vytvořit atmosféru harmonie a odpočinku v domě. Díky obýváku květiny vytváří a udržuje přírodní a užitečné mikroklima pro člověka.

Například, sansyvieriya, dracena a filodendron podporují kyslíkovou bilanci a břečťan, dracaena, aloe a všechny druhy ficusu, čistí vzduch v místnosti od nečistot různých toxických látek.

Zdobení obývacího pokoje pokojovými rostlinami

Výzdoba interiérů pokojových rostlin

\ t

Nespornou výhodou domácích zařízení je, že si udržují relativní vlhkost vzduchu kolem padesáti procent, což je velmi cenné během topné sezóny. Vzduchové zvlhčovače není třeba používat.

Pro správný návrh interiéru bytových dekorativních rostlin navrhují návrháři základní doporučení:

 • Živé květiny by měly být vybírány správně a vkusně.
 • Měly by být stanoveny vhodné podmínky pro péči a řádný rozvoj školek.
 • Při uspořádání bytů často preferujeme kvetoucí druhy rostlin. A zde hraje nejdůležitější roli inteligentní výběr druhů a odrůd zeleně, které dokážou interiér bytu po celý rok ozdobit.

  • orchideje, begony, cyklámen a azalky;
  • Na jaře vzkvétají Kalanchoe, Gloxinia, Erharis, Javor a Izofilie;
  • V létě kvetou Pelargonium, Khoya(vosk břečťan), agapanthus - květ lásky;
  • Na podzim se nám naše barvy líbily safírem (violet uzumbarskaya), indickou azalkou, ephiophanus kala a korejskou chryzantémou.

  Zdobení prostor se často používá pro listnaté druhy výsadeb, jako je myrta, cypřiš, tučňák, vznešený vavřín a sanyevieriya. Listy, které se používají k doplnění celkového designu, musí mít elegantní siluetu a originální formu listů.

  Scénické visí po větvích rostlin, velmi elegantně doplňují interiér. Tyto rostliny zahrnují Kalanchoe jednokvěté, mléko-bezbarvé a bezbarvé. Jsou umístěny v krásných nástěnných vázách a jsou schopny vytvořit neobvyklou atmosféru uvnitř.

  Zařízení v interiéru bytu

  \ t

  Pro pohodlný růst květin v interiéru je třeba udržet určitou vlhkost, teplotu vzduchu a především dobré přirozené světlo.

  Při výběru vnitřních ploch je třeba mít na paměti, že existují škodlivé a dokonce toxické lidské druhy, jako jsou oleandry, hyacinty, lilie a magnólie.

  Při výběru květin pro návrh místnosti je třeba vzít v úvahu účel, velikost a umístění oken ve vztahu ke stranám světa.

  • Pro obývací pokoj je nejlepší použít velké druhy, jako je citroník, palma a fíkus.
  • Za účelem zdůraznění podnikatelského prostředí a vytvoření útulnosti v kanceláři budou existovat významné vysoké rostliny v kombinaci s dekorativní a kvetoucídruhu.
  • V ložnici a dětském pokoji vypadejte zchátralé formy chlorofymu, žárovky begónie, filodedronů, anthuria a japonských aucubů.

  Pro umísťování domácích rostlin je velmi dobré používat speciální podpěry různých tvarů a velké rostliny mohou být umístěny na podlaze v proutěném koši.

  A hlavní věc - nezapomeňte, že květiny potřebují lásku, pak budou nejen zdobí místnost, ale také obnovit útulnou atmosféru tepla a života ve vašem domě.

  PS A na dezert doporučuji se podívat na video: Jak si vybrat tuzemskou rostlinu?