Dekorativní potok s vlastními rukama je miniaturní rychlá řeka

Nic není tak okouzlující, aby si mysleli a prohlubovali své myšlenky, jak se druh pohybuje, žije život, voda. Klidný rybník na vašich stránkách je už tam a je hezké si odpočinout, ale někdy by bylo žádoucí ho naplnit hnutím ... Vytvořte nějakou rychlou řeku, i když v miniatuře. Nic není nemožné! Pokud již sázku máte, je čas ji přidat do dekoračního proudu. Nicméně, pokud uděláte všechno správně, pak žádný ze sousedů ani netuší, že je umělý. Voda v ní bude skutečná a pohyb vytvoří čerpadlo, mistrovsky maskované v domácí kamenné jeskyni.

Dekorativní proud - řeka v miniatuře

Obsah
 1. Obsah
 2. Krok 1. Vyberte místo
 3. Krok 2. Spuštění příkopu do požadované hloubky
 4. Krok 3. Vytvořte kanál toku
 5. Krok 4. Dekorace potoka kameny
 6. Krok 5. Zavedeme systém a připojíme čerpadlo
 7. Osobní příklad na videu - pokyny od mistrů

Obsah

 • Krok 1. Vyberte místo
 • Krok 2. Spuštění příkopu do požadované hloubky
 • Krok 3. Vytvoříme kanál proudu
 • Krok 4. Vytahování proudy
 • Krok 5. Zavedeme systém a připojíme čerpadlo
 • Osobní video ukázka instrukce od mistrů

Krok 1. Vyberte místo

Prvním krokem při vytváření toku je volba vhodného místa. V zásadě taková volba nebude, protože potok by měl být hned vedles rybníkem nebo jiným zahradním jezírkem, ze kterého čerpadlo čerpá vodu. Pro pozorovatele třetí strany bude výsledná kompozice vypadat takto: od nenápadného zdroje, který dopadá pod zemí, voda vstupuje do kanálu potoka, na kterém se pohybuje a proudí do rybníka. Ve skutečnosti chápeme, že neexistuje žádný zdroj - voda je odebírána z rybníka!

Schéma dekorativního proudu (klikněte pro zvětšení)

V ideálním případě by ústí toku mělo být na svazích lokality (sklon 30 ° - 45 °) tak, aby voda mohla gravitačně klesat po rybníku. To není nutné, protože proud vody bude stále zajišťován čerpadlem, ale jeho rychlost na vodorovných rovných plochách bude menší než na svahu.

Krok 2. Roam příkopu požadované hloubky

Hloubka domácího potoka se zpravidla pohybuje v rozmezí 25-50 cm a šířka může dosáhnout 1-1,5 m. Po určení, co přesně chcete vidět svůj potok, můžete začít kopat příkop.

Jeho rozměry budou záviset ve větší míře na materiálu, ze kterého se bude provádět dno a stěny vodního útvaru. Budeme o tom mluvit trochu níže.

Krok 3. Vytvořte kanál streamu

Nyní se pustíme do hlavní věci - vytvoření kompletního kanálu. K tomu je třeba nejprve odstranit všechny kameny, kořeny a jiné nečistoty z drážkované drážky a poté povrch narovnat. Další práce bude záviset na materiálu dráhy. V tomto provedení může být použita hydroizolační fólie nebo beton.

Pokud zvolíte nejjednodušší variantu - film, pak spodní část drážkyZa prvé, písčitý polštář je tlustý 5 cm a po něm se šíří netkaný materiál (například butylkaučuk). Teď je to jen jemně rozprostřené na povrchu filmu.

Uspořádání postele s filmem je snazší

.

Pokud zvolíte konkrétní, pak bude princip práce trochu složitější. Nejdříve je nutné na dno drážky položit štěrkopískový polštář v tloušťce 25-30 cm, přikrýt polyethylenovou fólií a nalijeme povrch betonovou vrstvou do 15 cm. Hloubka drážky při výběru betonového povrchu by tedy měla být zpočátku větší než požadovaná hloubka proudu 40 až 45 cm. Proto by také měla být větší šířka.

Krok 4. Dekorace potoka kameny

Můžeme říci, že potok je připraven, ale stále je daleko od přirozenosti. Je nutné ho odsoudit, aby jeho umělá příroda nemohla být vidět ani v blízké budoucnosti. Nejdříve věnujte pozornost spodní části budovy - v tomto proudu nikdy nebude ideální povrch. V místě kanálu, kde se předpokládá slabý průtok, je nutné umístit na dno ploché oblázky, nejlépe oblázky. Tam, kde bude rychlost intenzivní, je lepší dát přednost velkým slaným kamenům.

Pro efekt vodopádu na dně potoka můžete dát velké ploché kameny

.

Břehy umělého potoka také potřebují zdobit balvany, kameny nepravidelného tvaru. Sbírejte kameny různých velikostí a tvarů, stohujte je jednotlivě nebo ve skupinách.

Zaoblené kameny na břehu potoka

Věnujte pozornost a výsadbu pobřeží. Na kořenech mohou být vysazeny keře a trvalky, které dávají přednost mokré půdě. Kalina a astilba, jalovec, babička, různé kapradiny - všechny tyto rostliny se budou nejen dobře cítit na vodě, ale také zdobí malebnou pobřežní krajinu. Na březích, mezi kameny, najdou úkryt další rostliny, které milují vlhkost: Iris Marsh, Derbent, lilyniks, brunner, pštros. Podzemní rostliny vyplní kámen a budou zajímavým doplňkem k obecnému obrazu.

Vyberte si pro tyto účely mechy, oblázky, sedmikrásky nebo plíživé husí kůže. Po přistání všech těchto rostlin v pobřežní zóně stojí za zmínku, že pro zakořenění většina z nich potřebuje asi tři týdny. Během této doby není nutné zahrnout čerpadlo s plnou kapacitou, aby proud vody neroztrhal rostliny a nebral je do rybníka.

Pobřežní rostliny by měly být vodonosné

.

Krok 5. Zavedeme systém a připojíme čerpadlo

Ložisko potoka spadne do rybníka a je tam, kde byste měli spustit čerpadlo, které nutí vodu k oběhu podél dané trasy. Výkon zařízení by měl poskytovat potřebnou intenzitu jeho pohybu.

V hliněných jámách ... hadice z čerpadla

Vzhledem k tomu, že voda stoupá ke zdroji proudu, je nutné propojit polypropylenové hadice, které se snadno montují, a dostatečně odolné vůči mrazu vůči čerpadlu. V místě úniku je žádoucí dekontaminovat výstup hadice. To lze provést skrytím hadice pro velký balvan nebo stejnýpostavit jeskyni z několika malých kamenů.

Dřevěný most, přehozený přes potok, vás zve k návštěvě útulné pergoly

A konečně, pokud je potok dostatečně široký, bude zbytečné v něm procházet dekorativní most nebo několik velkých plochých balvanů. Voda tak nebude překážkou pro procházky v zahradě, ale naopak bude chodit do zajímavého dobrodružství.

Osobní video ukázka instrukce od mistrů

Viz články pro podobná témata:

 • Rybníky v zemi vyrábíme vlastními rukama - z lázně, filmu nebo plastické formy
 • Vodopád v zemi vlastními rukama vytváří kaskádu dopadající vody ve svém území
 • .
 • Suchý potok vlastníma rukama - Feng Shui v akci
 • Mini-skalka nebo jako vysokohorský kopec v omezených podmínkách
 • Vyberte trysky pro fontány - trysky postřikové vody
 • Fontána vlastními rukama - zvláštní okamžik v zahradním designu