Dekorativní ryby pro zahradu - vybíráme obyvatele vody

Aby se dekorativní rybník stal slušnou výzdobou krajinářského designu, mnoho majitelů tohoto zázraku v zahradě ho osídlí všemi druhy pobřežních a vodních rostlin. A jen jednotky se odváží jít dál a vytvořit dekorativní ryby ve vlastní nádrži. Samozřejmě, plavání a hraní ve vodním hejně je krásné, ale existuje mnoho problémů spojených s výběrem a obsahem ryb. Aby se seznámení s těmito obyvateli kurzu nepřineslo žádné zbytečné problémy, je nutné před okamžikem jejich získání seznámit se s povahou a nezbytnými životními podmínkami preferovaných druhů.

Plovoucí hejno ozdobných ryb - nejlepší míra dekorace

Obsah
 1. Obsah
 2. Národy nebo vodní agresory?
 3. Populární druhy okrasných ryb
 4. Zlatá rybka
 5. Karpi koi
 6. Zlatý sirotek
 7. Golján
 8. Uděláme pohodlný rybník pro ryby - osobní zkušenost

Obsah

 • Národy nebo vodní agresory?
 • Populární druhy okrasných ryb
 • \ t
 • Vyrobíme pohodlný rybník pro ryby - osobní zkušenost

Národy nebo vodní agresory?

Pokud jste novým chovem rybníků, je nejlepší začít kupovat nenáročné civilisty, kteří nebudou šťastnými gladiátorskými bitvami a jedí stejně. Dokonce i jedna štika umístěná v kůži pro krásu může rychle přenést všechny ostatní civilní obyvatele, zejména pokud ji ostatní ryby ztratí ve velikosti. Po výběru býložravýchDruhy, budete moci obdivovat ve všech fázích svého života, aniž byste se obávali, že polovina zítra nebude počítána pro jednoho agresora. V klidném prostředí budou ryby nejen dobře žít, ale i množit, což učiní rybník ještě krásnějším a zajímavějším.

Tichomořské ryby, hrané v rybníku

Populární druhy okrasných ryb

\ t

Zlatá rybka

\ t

Jedna z nejoblíbenějších akvarijních a rybničních ryb, která se vyznačuje neokázalostí a schopností tolerovat obtížné podmínky. Banda zlatých ryb přežije bez ztráty a dočasného znečištění vody, nízkých teplot a hladu. Pravděpodobně je to nejlepší rybník pro začínající chovatele, který se navíc vyznačuje schopností zvyknout si na svého majitele, znát ho a jíst jídlo doslova z rukou. Dosud existuje obrovské množství tohoto druhu ryb. Některé z nich jsou schopny hibernace v rybníku, a některé ne, takže mohou být obsaženy v pouliční vodě pouze v létě, a zimování je převedeno do akvária.

Normální zlatá rybka (kapr zlatý) - velmi podobná stříbrnému platýsu - předchůdci všech zlatých ryb. Jediná věc, která ji odlišuje, je další odstín šupin (nejčastěji oranžové barvy). Ve velkých nádržích může růst až 40 cm na délku, i když nemusí nutně hovořit o její pohodě - také se cítí skvěle v malých rybnících. Pravidelná zlatá rybka může být zima v hloubce nejméně 1,5-2 m, za předpokladu, že na ní je vždy malá díra, která není pokryta ledem.

kapr zlatý - bezproblémová zlatá ryba

\ t

Shubunkin - druh zlaté rybky, uměle vyrobené v Japonsku, je také skvělý pro obsah ulice v zahradních jezírcích. Díky strakaté velkolepé zbarvení se často nazývá síto. V shubunkinov téměř transparentní váhy, skrz které je tělo vidět, maloval v modré, fialové, červené, bílé, žluté nebo černé.

Shubunkin - "sibiřská" rybaření na rybníku

Kometa - další častý rezident zahradních dekorativních nádrží. Pohybuje se rychleji než jiné druhy tohoto druhu a má krásný dlouhý ocas. Zbarvení komety může být jiné, ale nejcennější jsou vzorky, které neodpovídají barvě těla a ocasu. Například, pokud všechny stříbrné ryby, a ocas je citronově žlutá nebo červená.

Kometa s oranžovým tělem a bílým ocasem je cennou kopií

.

Carpaccio

Sbohem - je dekorativní odrůda kapra, odvozená v Japonsku speciálně pro výzdobu zahradních jezírek. Bohatá paleta barev, nenáročnost a dlouhá životnost z nich činí nejžádanější rybu pro rybník. V dobrých podmínkách velké nádrže mohou růst na délku 0,75-1 m. Malé hrnce, bohužel, nejsou pro ně vhodné, a to nejen kvůli malé ploše, ale také proto, že kluci jako všichni kapr, rádi kopou do nosu a třesou vodou. Tento problém lze v zásadě vyřešit instalací čistícího systému do sázky. Mělo by být také připraveno na špatný zvyk jíst řasya jiných vodních rostlin, ale pro krásu těchto okrasných ryb mohou dokonce odpustit.

Japonští kapři ovlivňují různé barvy

U zimujících kaprů v rybníce by měla být hloubka nejméně 2 m. Máte-li menší rybník, pak v zimě převést kafe do akvária nebo domácí bazén.

Zlatý sirotek

V malém rybníce o ploše 3,5-4m2 můžete usazovat živé ryby zlatého orpa. Zlatá nebo světle růžová ryba je udržována v blízkosti vodní hladiny, takže bude vždy v očích. Je žádoucí koupit najednou několik orphs pro sázku (5-6 kusů), takže se rychle zvykli na nové místo bydliště a neskrývali se v houštinách řas. Za příznivých podmínek mohou dosáhnout délky 50 cm, ale v zajetí a stojaté vody se neochotně násobí.

Hejno ryb - zlaté siroty

Golyan

Malá ryba, která dosahuje délky pouze 7-10 cm - pro rybník to nestačí, takže byste si měli koupit spoustu háčků. Budou ochotni plavat na hladině vody, jíst komáry a komáry. To je skvělá volba pro velmi malý rybník, protože tyto ryby nevyžadují mnoho místa. Zpravidla se jedná o barvu jejich těla - stříbřitě, ale během období sňatku jsou samci prasat žvýkáni a získávají jasně červený odstín. Také v prodeji se nachází dovážené z Ameriky neobvyklé hezký - růžový gollyan.

Běžný gollyn - nepřítel komárů a komárů

Všechny výše uvedené dekorativní ryby jsou dokonale přilehlé k soběmírumilovnost a nenáročnost. Proto můžete bezpečně používat jejich jména jako seznam budoucích obyvatel vaší sázky.

Vyrobíme pohodlný rybník pro ryby - osobní zkušenost

Viz články pro podobná témata:

 • Jak zajistit chov ryb v umělých nádržích
 • Péče o rybník - základní pravidla pro údržbu umělé nádrže
 • Sázíme v zemi vlastními rukama - z vany, filmu nebo plastické formy
 • Vodopád v zemi vlastníma rukama vytváří kaskádu dopadající vody ve své oblasti
 • Vše o umělých nádržích, nebo si vlastníma rukama vyrobíme nádrž v zemi
 • Běžné chyby při vytváření umělé míry