Dekorativní zahradní a zahradní osvětlení - výběr osvětlení pro zahradu

Uspořádání v naší zahradě okrasné osvětlení, se snažíme získat dva ekvivalent v hodnotě účinku. Za prvé, noční osvětlení by nás mělo chránit před náhodným pádem na kolejích ve tmě, a za druhé, je povinno zdůraznit umělecké rysy zahrady. Při výběru zahradního osvětlení, lampy, měli byste zvážit některé z nejdůležitějších otázek. Jaký design osvětlení je vhodný pro konkrétní zahradu? Které lampy dávají přednost? V tomto článku naleznete odpovědi na tyto otázky, jejichž znalost vám pomůže při správném výběru pouličního osvětlení.

Obsah
 1. Obsah
 2. Vyberte svítidla pro svítidla
 3. 1. Svítidla pracující ze sítě
 4. 2. Solární lampy
 5. Zahradní svítidla - design a prvky

Obsah

 • Vybíráme lampy pro svítidla
  • 1. Svítidla pracující ze sítě
  • 2. Solární zdroje
 • Zahradní parková světla - design a funkce

Vybíráme lampy pro svítidla

Výběr příslušenství pro váš pozemek není snadný úkol. Vstoupíte do obchodu s osvětlovacími zařízeními a uvidíte počet luceren a příslušenství, které tam můžete nabídnout, a jednoduše se ztratíte. Mnozí začínají vybírat produkt, který se jim líbí externě. To není správné! Je důležitější věnovat pozornost „nádivce“ lucerny, tj. Uvnitř lampy, protože to je ona, kdo dá světelný efekt, který chcemedostat to

Okrasná zahradní svítidla mohou vyžadovat obložení vodičů (žárovky, zářivky, halogen, LED) nebo pracovat samostatně (solární solární panely na solárních panelech).

1. Svítidla pracující ze sítě

Takové svítilny mohou v síti vyžadovat rozdílné napětí, s nimiž souvisí jejich klasifikace. K dispozici je vysokonapěťové zařízení, které vyžaduje 220V (například se žárovkami), nízké napětí - vyžaduje 12V nebo 24V (LED, halogenové nebo zářivkové lampy). Navzdory skutečnosti, že instalace zahradních svítilen s vysokonapěťovými lampami stále vyrábí, jsou dnes populárnější systémy nízkonapěťového osvětlení. Faktem je, že taková úroveň napětí je naprosto bezpečná pro lidi a zvířata, a kladení nízkonapěťového kabelu nevyžaduje mnoho díry v zemi. Obecně může být ponechán na povrchu a nebojte se, že malé poškození povede ke ztrátě proudu. Také nízkonapěťová svítidla mohou pracovat s vestavěnými akumulátory, které nevyžadují zapojení, ale vyžadují periodické nabíjení.

Samostatně bych chtěl říci o osvětlení nádrží. Pokud chcete zvýraznit váš rybník nebo bazén, vyberte si nízkonapěťové zařízení s napětím 12V se speciální vodotěsnou ochranou. Takové lampy mohou být pod vodou nebo plovoucí (často ve formě koulí).

V případě, že se v nádrži nikdo nekoupe,pak plovoucí světla mohou přijímat energii přes kabel nebo přes baterii, ale jestliže tak, dekorace bazénu je dělána, pak volit jen světlo baterie.

2. Solární lampy

Sluneční clony jsou v současné době snad nejoblíbenější možností osvětlení. Další! Koneckonců, nevyžadují přítomnost elektroinstalace, nevyhazují elektřinu a jejich životnost je prakticky neomezená. Lampy v takových lampách jsou obyčejné LED diody, celé zaměření je speciální vestavěná baterie, která je poháněna světelnou energií slunce. Proto se v denním světle (i za oblačného počasí) nabije baterie lampy, takže vaše zahrada bude svítit celou noc. Svítidla na solárních panelech mohou být osvětlena a zásobníky například takto:

Zahradní parková světla - design a funkce

Zahradní svítidla mohou v závislosti na konstrukci a účelu vytvářet zcela odlišné světelné efekty. Pojďme se s nimi vypořádat.

Pro zvýraznění trasy můžete použít speciální vestavěné poloviny nebo zářivky, které se rozsvítí lehce, takže nedochází k oslnění.

Lucerny se často používají k osvětlení cest a okolní krajiny. Jsou schopny pokrýt oblast v okruhu 1-4 m, takže je žádoucí umístit taková světla mimo trať na vzdálenostasi 4 m od sebe - pak celý její povrch bude dobře osvětlen.

Pro velký strom, lucerny, které osvětlují objekt zdola nahoru. Pak, ve tmě noci, bude viditelný kufr a spodní část koruny, a hlavní větve budou viděny pouze, což vytvoří zvláštní peal stan.

Lucerny, skryté ve větvích stromu a házející stíny z listí na zemi, nebudou ani špatné. Takové zahradní svítilny budou vhodné, foto:

Pro malé rostliny a záhony jsou vhodné malé ozdobné lucerny ve formě pohádkových postav nebo zvířat, které jsou instalovány vedle objektu osvětlení. Pokud jsou lampy v designu jednoduché, mohou být ukryty v houští trávy nebo květin. V noci bude takový záhon zářit zevnitř.

Pokud chcete zdůraznit dům, můžete použít klasickou klasiku, pamatovat si, že jen svítí stranou a daleko. Světlo se nerozkládá nahoru, protože je zde víko.

Pro osvětlení altánu nebo venkovní rekreační plochy jsou vhodné světelné girlandy s klasickými žárovkami, zářivkami nebo LED diodami.

Takováto zahradní svítidla můžete vyrobit vlastníma rukama, například z průhledných svíček.

Existuje tedy obrovské množství příležitostí nejen zdůrazňovat území sousedící s domem, ale také vytvořit zvláštní atmosféru v zahradě, aby se zdůraznily vaše osobní údaje.majetek Hlavní věc je vybrat si vhodná světla a nechat ve svém životě více světla!

Viz články pro podobná témata:

 • Sluneční svítilny - klasifikace a příklady instalace
 • Jak uspořádat pouliční osvětlení na solárních panelech
 • Kvetoucí kameny - inovace v krajinářství
 • Osvětlení a osvětlení bazénů
 • Původní nápady pro zahradu a letní sídlo - přímá představivost v zahradní zahradě
 • Zahradní postavy vlastníma rukama - příklad výroby