Dekorativní zelí: odrůdy s fotografiemi a jmény

Načervenalý květ může sloužit nejen k nádherným růžím nebo křehkým tulipánům, ale ik dekorativnímu zelí. Kultura má mnoho odrůd, schopných oživit podzimní zahradu s jasnými listy, až po těžké mrazy, barevné pupeny se stanou perfektní hranice pro zahradní cesty. Při pěstování je rostlina nenáročná a jednoduchá, protože je jednou krmivem pro zvířata, nevyžaduje péči a nevejde se do půdy.

Dekorativní zelí

\ t
Obsah
 1. Populární odrůdy ozdobného zelí
 2. Viacheslavivna
 3. Barvy východu
 4. Východ slunce
 5. Assol
 6. Caprice
 7. Chaplaea
 8. Pavich
 9. Odrůdy ozdobného zelí japonského výběru
 10. Pyglon
 11. Coral Quinn
 12. Tokio
 13. Nagoja
 14. Osaka
 15. Odrůdy zelí ozdobené palmami s fotografiemi a jmény
 16. Doporučení pro pěstování kultury

Populární odrůdy ozdobného zelí

Dekorativní zelí se nazývá brassica a je nejen krásnou, ale také jedlou kulturou. List obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, které prospívají lidskému tělu, ale v chuti je hořká hořká, která jde po prvních mrazech.

Nejjemnější zelenina dokáže odolat teplotám až -12 stupňů a po celou dobu pádu, a to i v případě, kdy byly všechny květiny po dlouhou dobu odstraněny. Dekorativní zelí je rozděleno do dvou typů, které určují výšku křovin:

 • Palma - vysoká kultura, která dosahuje více než 50 cm aje keř s vyřezávanými, vlnitými a barevnými listy.
 • Rozeta - nízká rostlina s širokými listy, mající dvoubarevnou barvu.

Barevná brassika z dálky připomíná obrovskou růži nebo květenství opuchu a velkou výsadbou vytváří originální a rafinovaný vzor. Oba typy rostlin mají širokou odrůdovou odrůdu a jsou vhodné pro pěstování v otevřené půdě.

Viacheslavivna

Závod je výtokovým pouzdrem ne vyšším než 40 cm, jeho listy jsou hustě vlnité, vnější silozelené a uvnitř krém. Vysoká dekorativní kvalita, zelí vypadá skvěle v jednotlivých výsadbách a skupinách.

Velké keře snadno snášejí pokles teploty na -12 stupňů a neztrácejí svou přitažlivost, květiny lze vidět i ze sněhu, ale stáří sazenic, takové experimenty by se neměly lépe držet. Sazenice umírají při -4 ° C. Při pěstování je vhodnější mít dobře osvětlená místa s vlhkou půdou bohatou na humus.

Barvy Východu

Střednědobý hybrid není určen pouze pro dekorativní účely, ale také pro vaření. Listy jsou vhodné pro skladování v mrazničce a jíst čerstvé, mají příjemnou, jemnou chuť. Kultura má vysoký výnos, má elegantní zboží, při zachování své přitažlivosti po dlouhou dobu a při přesazení do hrnce může rozkvétat doma až do nového roku.

Dekorační zelí Barvy Východu

\ t

Střed objímkynasycená fialová, postupně přeměněna na krém a končící vnějšími řadami zeleně. Hrany listů jsou vysoké a vyřezávané. Odrůda je odolná vůči chorobám, suchu a chladnému počasí.

Východ slunce

Odrůda vyrůstá do 60-90 cm, má hladký okraj listů, tvoří několik atraktivních kulatých zásuvek na jednom stonku. Psevdoroz je malován v béžové barvě s růžovým odstínem uprostřed a vnější okvětní lístky zůstávají světle zeleným odstínem. Největší dekorativní vlastnosti se projeví, když teplota klesne na +15 ° C.

Za účelem vytvoření velkolepého podzimního záhonu byly semena v květnu nasazena na sazenice, pěstují semenáčky a zajistí, že nejsou vytěženy. Při správném pěstování se výsadba provádí v otevřené půdě po 2 měsících, hojně zalévání rostlin.

Důležité! Při barvení hlav, hnojiva zastavit půdu, a zalévání výrazně snižuje.

Při dělení záhonu je třeba pamatovat na vzdálenost mezi křovinami, čím větší je, tím větší a nádhernější budou květiny.

Assol

Hybridní hybridy středního věku s vysokým výnosem a elegantními hlavami jsou připraveny ozdobit zemědělskou půdu za 40-50 dnů po setí. Sazenice zasazené v zahradě nebo skleníku, můžete použít prostorné hrnce pro pokoj dekor. Kvetení přichází v září a trvá až do listopadu a v teplém podzimu - do prosince.

Závod je kompaktní zásuvka o výšce do 40 cm, nádherná pupeční šňůra se otevírá do průměru 45 cm, má hladké listy s malou vlnovou délkou. Jádronažloutlý keř, hladce bílý, vnější listy zelené. Assol odolný vůči chorobám a škůdcům, snadno snáší změny počasí a je doporučován pro pěstování ve všech oblastech země.

Ozdobné zelí

Caprice

Střednědobá splatnost se 45-centimetrovými zásuvkami, výška křoví málokdy přesahuje 50 cm. Listy jsou šedozelené, zaoblené, s hladkým okrajem a mírně voskovým květem. Vnější laloky jsou zelené a střed je jasně malinový.

Rozmar je vhodný pro okrasné zahradnictví, zdobení jídel a použití při vaření. Před použitím listů je zmrazte v mrazáku, abyste je zbavili hořkosti. Květiny, podobné zelí, mají vysoké výnosy.

Chaplaea

Výška odrůdy Růžová volavka je 60-90 cm a průměr hlavy je 45 cm. Kulaté, jemné růžové zelí může romantiku a eleganci v podzimní zahradě, stejně jako zdobí každý interiér jako pokoj výsadbu, vypadá dobře v řezu a spoustu rostlin.

Nasycení barvy se projevuje při nízkých teplotách, hlava se stává jako velkolepá růže. Za studena odolný hybrid je zasazen v jediném formátu a ve formě svěžího květu-mixborder.

Pavich

Kultura s vyřezávanými listy pomůže diverzifikovat karnální výsadby a ozdobit plantáže dekorativními křovinami. Listy odrůdy Peacock jsou tenké, otevřené konce připomínající peří ptáků. Zbarvení může být zelené s bílou střední nebo malinovourůžové centrum.

Výška vyřezávaného keře je 30 cm, když je vyloženo husté přistání a ztrácí svou šťavnatost, je nutné dodržet schéma. Velkolepá forma rostliny zachovává až do začátku zimy.

Důležité! Sazenice jsou vysazeny na chladném, ponurém dni nebo večer, aby se zabránilo popáleninám a dehydrataci rostlin.

Odrůdy ozdobného zelí japonského výběru

\ t

Zajímavé odrůdy okrasného zelí jsou japonský výběr. Specialisté nabídli světu poměrně velkolepý a chlupatý různé rostliny, které jsou široce používány v designu obrubníky, postele, záhony a různé výsadby. Listy jsou povoleny pro čerstvé krmivo pro zvířata.

Státní registr Ruska zavedl 12 druhů, které návrháři používají v krajině. Jejich kultivace se neliší od příbuzných kultur, pěstuje se v květnu a pěstují sazenice, které jsou vysazeny za 2 měsíce. Nejpozoruhodnější kvetení přichází v září a trvá až do silných mrazů.

Zajímavé! Pro pěstování sazenic není nutné pro tento vhodný pouliční skleník používat pokojové podmínky.

Pyglon

Odrůda je květina neuvěřitelné krásy - světle růžové jádro jde do smetanové pupeny, obklopené zelenými lístky. Listy jsou kulaté, husté, se stejnými hranami, žlutozelenou barvou a světelnými žilkami. Zásuvka je kompaktní, elegantní, je nádherná růže.

Dekorační zelí Pyglon

Sele je vhodnější pro pěstování v popředí záhonu nebo ve velkých vázách,vystaveny u vchodu do altánu nebo domu. S řádnou péčí bude závod potěšen zahradníkovi před nástupem zimy a na pokoji ozdobí novoroční dovolenou.

Coral Quinn

Neuvěřitelně jemná odrůda s tenkými a půvabnými listy sytě zelené barvy s burgundským prostředkem. Ve středu listu je tenká žíla světle malinového odstínu, která dodává zvláštní kouzlo a neobvyklý vzhled celé rostliny.

Zásuvka je hustě členitá, střední velikosti, dobře zapadne do jemného interiéru výsadeb předchozí odrůdy a vynikne v hlubokých tónech. Z dálky se podobá keři mořských korálů.

Tokio

Tokio Sortacea zahrnuje řadu atraktivních rostlin se zaoblenými listy, mírně zvlněnými podél okrajů. Existuje několik odstínů, růžice jsou růžové, karmínové nebo bílé, ale vnější listy jsou vždy zelené.

Výška rostlin je 30 cm a průměr pupenů je až 40 cm. Velkolepé květiny zdobí zahrady na dlouhou dobu a jsou vhodné pro zmrazení a vaření. Kontrastní listy se často používají jako dekorace salátů.

Nagoja

Gustumachovské hlavy jsou velmi krásné, jejich okraje jsou silně vlnité, což dodává celému keři hustší strukturu. Barva je jasná a bohatá: bílá, fuchsie, růžová, nutně s použitím zeleného odstínu se projevuje na okrajích a předních listech.

Odrůda je soběstačná a nevyžaduje dodatečný design, pár keřů bude krásně vyzdoben malým trávníkem nebo bude akceptován jako hranice zahrady. Řezná hlava je uloženajeho čerstvost a kvetení po dobu jednoho měsíce ve vnitřních podmínkách, pro tento účel je odříznut na samém dně a umístěn do nádoby s vodou.

Osaka

Odrůda má také několik odstínů orámovaných vlnitým okrajem a pokrytých zelenými listy. V arzenálu květin jsou bílé, růžové, červené tóny, ale nejjemnější vzhled je kombinací bílého srdce s zálivkou na okraji.

Průměr vývodů dosahuje 45 cm a vypadá poměrně velkolepě, zejména když je obklopen jinými druhy kultury. Aby se zajistilo, že nestabilní stonky zůstanou ploché, jsou zakryté a mulčované.

Dekorační zelí Ósaka

Odrůdy palmového zelí ozdobené fotografiemi a jmény

Pokud jsou rozety přijímány v popředí květinových záhonů, pak vyšší vypadají dobře a berou na sebe roli nízkého plotu. Výška palmového zelí se pohybuje v rozmezí 100-130 cm a namísto hlavy tvořily tlusté listy, které rámovaly celou rostlinu. Mezi oblíbené odrůdy hodné respektu patří:

 • Kudrnatá zelená vysoká - je prezentována v podobě 1,5 metru palmy s vlnitými světle zelenými listy. Třída je dobře kombinovaná s jehličnatými keři a pozdními podzimními květy.
 • Červená kudrnatá vysoká je sestra předchozí třídy, ale s tmavým vínovým odstínem.
 • Hillstail green - průměrná plodina s tenkými vyřezávanými listy, vypadá velmi velkolepě a připomíná korály.
 • Leaf Kale - má těžké, neobvyklé listy, zdánlivě jako zasněžené stromy. Charakteristický odstín listů -burgundské Hybrid má vynikající chuť a používá se při vaření.

Starší palmy dokonale zónují území a jsou jeho výzdobou. Dekorativní, atraktivní formy dávají kultuře soběstačnost a všestrannost.

Doporučení pro pěstování kultur

\ t

Aby bylo možné vytvořit podzimní květ, odborníci doporučují, aby připravili sazenice předem a zasadili je v polovině léta, aby odstranili své předchůdce a vykopali pozemek. V závislosti na regionu a době zrání odrůdy pěstovaly osivo v různých časech. Brassica je špatně transplantovaná, proto se trávení a výsadba sazenic provádí metodou překládky a snaží se nepoškodit kořenový systém.

Aby se zachovaly dekorativní vlastnosti, je nutné zvolit slunná místa s úrodnou půdou chráněnou před větrem. Je nemožné vyhnout se sušení půdy, jinak rostlina ztratí svou šťavnatost a zpomalí růst. Zalévání se provádí pod kořenem za den, v horkém počasí - každý den, 1-2 krát týdně, déšť.

Udržet vlhkost a posílit křehké stonky pomůže kvalitní vrstvu mulče z rašeliny, humusu, slámy nebo zkosené trávy. Vysoké keře musí být posíleny tak, aby nespadly na stranu.

Pro aktivní růst výtoku do oblasti od jara přinášejí dřevo popel, humus, kompost a v období vegetace zavlažování minerálními a organickými hnojivy střídavě každé 3 týdny.

Před výsadbou sazenic se doporučuje přemýšlet prostřednictvím schématu květinové zahrady, aby se vytvořila krásná kompozice,harmonicky kombinuje odstíny a výšku rostliny. Ochrana květin před škůdci pomůže s vhodnými léky.

S trochou námahy a představivosti můžete vytvořit nádhernou zahradu s obrovskými růžemi, jako by se vymanila z pohádky "Alenka v zemi divů" nebo se cítila jako miniatura žijící v jednom z těchto nádherných pupenů. Dekorační zelí je tak unikátní, že bude realizovat nejkrásnější sny a nápady.