Design interiéru malé místnosti

Ne každý má možnost mít velký byt. Ale v naší schopnosti přemýšleto vnitřním designu malé místnosti , která by mu umožnila vizuálně jej rozšířit. Navíc to nevyžaduje přestavbu! Ne příliš velký prostor místnosti může být mnohem prostornější, protože dnes máme příležitost, aby se prakticky každý interiér unikátní, přeměnit se v pohodlné a radostné místo pro šťastný život.

Malá tajemství stylu

Základním principem používaným v projektu malých interiérů je optimální kombinace barev. Je třeba mít na paměti, že světlo, pastelové odstíny mohou zvětšit prostor a naopak - tmavé barvy ji zúží. Ale to ještě neznamená úplné odmítnutí použít tmavou barvu v interiéru. Věnujte pozornost použití nasycených, ale tlumených tónů v designu malé místnosti v případě, že váš pokoj je doslova zaplaven světlem. Tmavé barvy budou organické, pokud se okna podívají na jih. V tomto případě výrazné tmavé prvky (například tmavý nábytek nebo tapety stříbřitě šedého odstínu) vyvažují přebytečné světlo v místnosti. Naproti tomu pokoje směřující k severní straně dobře zapadnou do teplých odstínů dekoru. Například, lehké, jemné růžové, krémové tóny tapety.

Samozřejmě, ne každý rozhoduje o barvě.V interiéru malé místnostiby měly být zohledněny tyto aspekty:
- Svislé a vodorovné čáry. Důraz na svislé čáry umožníVizuálně, aby strop v místnosti vyšší, ale zúžení prostoru. Horizontální linky rozšíří místnost, ale strop nebude zapůsobit na vysoké;
- Kontrastní skvrny. Pokud ano, udělejte je malé: oblast opticky zvýší. Pokud však váš dům vypadá prázdně a zbytečně, měli byste přidat kontrastní bod (například velký šatník), který dodá pohodlí;
- Ne příliš velké objekty. Velké objekty, velké vizuálně zmenšují plochu, kompaktní - rozšíří se.
A samozřejmě, věnujte pozornost skutečnosti, že v prostředí vašeho domova nebylo příliš mnoho věcí, protože jejich uvedení na nezbytné minimum, můžete si prostor prostornější!

Existuje zákaz?

Profesionální návrháři interiérů mají jistá tabu, jejichž hlavním důvodem je odmítnutí používat jasné kontrasty, do očí bijící kresby a bizarní. Design interiéru malé místnosti netrpí nesmysly, jinak se místnost bude zdát těsná, a nejjasnější objekt situace bude mít veškerou pozornost současnosti.

Vnitřek malé místnosti navíc vyžaduje pečlivý výběr prvků, proto je nutné "zatabuirit" v následujících okamžicích:
- Neslučitelné tóny situace, záclony, tapety atd. Barvy používané v maloobchodě, "jíst" a bez toho malého prostoru;
- Nedostatečné osvětlení. Existuje obecné pravidlo: čím více světla v místnosti, tím více je odhaleno. Ale neměli byste si vybrat velké a těžké příslušenství. Vbude interiérový design malé místnostivypadat jako zabudovaný bodpříslušenství;
-Fast malé věci: rámečky, šálky na stole, další fotografie, které přitahují pozornost a krást prostor.
- Tmavé podlahy a stropy. Používejte lehké a brilantní tóny. Například, lesklý napětí strop bude zobrazovat více světla, což místnost živější a zdarma.

Co si vybrat nábytek?

Mělo by být kompaktní, lehké a samozřejmě moderní detaily situace. Nepoužívejte příliš mnoho malých a velkých věcí. Například, to je “kontraindicated” používat v prostředí obrovských skříní na celé délce zdi, široké a velké pohovky, stejně jako těžkopádná klavíry, klavíry, hudební instalace, těžké komody, obrovské postele.

Stojí za to věnovat pozornost použití:
- moderních skříní (lepší vestavěné skříně);
- Středně velké pohovky, malá křesla a židle;
- Objekty se zrcadlovými povrchy a prvky. Tím se zvětší velikost místnosti;
- Obrazy. Jeden obrázek průměrné velikosti bude dobrou výzdobou. A některé malé "ukrást" prostor.

Nejlepšími materiály prointeriérový design malé místnostibudou sklo nebo lehké dřevo. Pomohou vytvořit dojem volného a otevřeného prostoru.

Situace

Pokud správně vyzvednete detaily interiéru místnosti a váš projektový projekt je nejlepší možný, nezapomeňte na správné uspořádání objektů. Je lepší je umístit do uzavřených skříní. Pokud jste si zakoupili otevřené skříňky nebo regály, pokud je to možnéVyplňte je velkými věcmi, protože malé předměty jednoduše ukradnou drahocenný prostor.

Věnujte pozornost výšce nábytku. Nejmenší místnosti v nejmenším vzhledu jsou nízké věci (stoličky, komody, podstavce atd.). Je lepší nepoužívat příliš úzké a vysoké skříně, stejně jako židle a židle, které mají vysoké záda.
Umístěte hlavní část místnosti kolem stěn a umístěte předměty do středu pouze v případě potřeby. Věci, nábytek jsou umístěny uprostřed, místnost vizuálně rozdělují na několik částí a v malé místnosti je nesmírně nežádoucí. Vyplňte rohy místnosti, ale nepoužívejte tlusté a těžké závěsy - jen "jíst" objem.

Pokud se budete držet těchto jednoduchých principů "malých rozměrů", interiér vaší malé plochy se značně změní a zde se budete vždy cítit pohodlně a jednoduše.