Design jednopokojového bytu: dobré možnosti, nové nápady pro interiérový design

Výstavba malých apartmánů vyžaduje určité dovednosti a představivost, aby se vytvořilo ideální prostředí a vynikající podmínky pro odpočinek. Efektivně navržený design poskytne nejpohodlnější atmosféru pro pobyt v tomto pokoji.

Umístění všech potřebných věcí a věcí - obtížný úkol, zejména pokud byt není domovem dvou osob, a rodina s dítětem nebo děti od tří do čtyř lidí, kde je třeba vytvořit dokonalý interiér, sjednocený na malém obývací pokoj, dětský pokoj a ložnice.

Pro zvětšení místnosti jednopokojového bytu použijte podlahy nebo lesklé podlahy. Kompromisním prvkem v malých místnostech jsou zrcadla, jejichž účinek - nejen v jejich funkčnosti, ale také v odrazu světla.

Interiér vypadá atraktivněji, pokud je nábytek umístěn v rozích místnosti. Při výběru nábytku musíte navigovat na prvotřídním modelu (příklad - na fotografii níže):

Příklady designu - od jednoduchého a typického až po exkluzivního designéra - lze hodnotit na fotografiích a videích.

Obsah
 1. Základní styly pro malé byty
 2. Stylová chodba - „osoba“ malá
 3. Dva v jednom - obývací pokoj a ložnice
 4. Racionální nabídka kombinace kuchyně s pokojem
 5. Studio - ubytování pro jednolůžkový pokoj
 6. Vestavný nábytek
 7. Čalouněný nábytek v malém bytě
 8. Užitečná doporučení
 9. Videa

Základní styly pro malé byty

Za výše uvedených podmínek nebude vhodný každý styl. Barokní a rokokové jsou považovány za pompézní i pro ty malé, které snižují i ​​tak malou plochu.

 • minimalismusje nejlepším stylistickým řešením pro jednoduchou ekonomickou variantu opravy; charakterizované lakonicitou a jednoduchostí. Po klasickém stylu je nejoblíbenější v interiérech apartmánů s jednou ložnicí. Nábytek přísných forem, minimum dekorací, monochromatické barevné palety stěn a stropů - hlavní indikátory stylu. Ideální pokoj zařízený v tomto stylu s rukama, Neexistuje žádné další součásti a příslušenství pokojů, které často je sedací souprava, TV a malé množství nábytku. Minimalismus se vyznačuje kontrastní kombinací následujících odstínů:
  • béžová - hnědá;
  • bílá - černá;
  • modrá - modrá;
 • okouzlujícíart decozahrnuje dekoraci se zlatem nebo stříbrem. Zvláštností tohoto stylu je luxus, modernost, vysoká cena a inovace. Ti, kteří chtějí vytvořit útulné design a komfort ve svém malém bytě, pomocí stylové nábytkové sestavy preferují tento styl, který dokonale kombinuje motivy a ultramoderní a klasické. Éra klasického art deco se vyznačuje použitím kovových prvků, které se v nábytkářském průmyslu staly významným úspěchem. Tento materiál je stále populárnější a poptávka po designovém designu čalouněného nábytku: židle, pohovky, židle. Vytvořit zajímavýeklektický interiér, tento styl může být kombinován s prvky minimalismu nebo high-tech, aby maximalizoval prostor a poskytl pokoj stylový;
 • stylzemě- jeden z nejlepších v nabídce apartmánů s jednou ložnicí; Myšlenky pro malé venkovské domy jsou ideální pro malé městské apartmány.

Stylová chodba - "osoba" malá

Každý byt začíná předsíní, takže nastavení v něm je indikátorem stylu a krásy celého areálu. Správně zvolené sady nábytku a příslušenství učiní tuto část domu jedinečnou a působivou.

K vytvoření obrazu, který potvrdí jemnou chuť, pomůže moderní sada nábytku pro chodbu, která úspěšně zapadne do každého interiéru a poskytne tak jedinečný obraz pohodlí. Pohodlné uspořádání nábytku umožní poskytnout co nejvíce funkčnost a atraktivitu chodby.

Sada nábytku obsahuje předsíň:

 • šatní skříň pro skladování oděvů;
 • police na boty;
 • věšáky;
 • noční stolky;
 • Podpěry pro deštníky a klobouky.

K volbě nábytku by se mělo přistupovat vážně as plnou odpovědností, aby se dosáhlo ohromujícího výsledku a zajistilo se dokonalé prostředí na chodbě.

Moderní výrobci dodržují nejvyšší standardy při výrobě svých výrobků. Sady pro chodbu jsou prováděny s virtuálními dovednostmi a využívají nejnovějšítechnologií v souladu s trendy.

Velká pozornost je věnována detailu, umění techniky leštění a speciálnímu přístupu k dílčím prvkům. V procesu výroby se používá nejlepší dřevo, které zajišťuje trvanlivost a spolehlivost moderních sad nábytku domácích i zahraničních výrobců.

Obývací pokoj a ložnice

Zdobení interiéru místnosti po opravě mu umožní svěží, obnovený vzhled. Vyřezávaný dřevěný nábytek v moderním nebo etnickém stylu zdůrazní novost současného designového řešení.

Sady pro obývací pokoj jsou jednou z hlavních součástí komfortních prvků v malém bytě. Útulná atmosféra této místnosti do značné míry závisí na odpočinku, pohodě a náladě obyvatel domu.

Prostor ložnice by měl být umístěn daleko od vstupních dveří, aby poskytoval dobrý odpočinek.

U standardního malého bytu je jednou z nejlepších možností rozpočtu transformátorová lůžka, která mohou být ukryta ve výklenku nebo upravena a shromážděna, aby se zvýšil prostor v místnosti, když přijdou hosté (v závislosti na modelu).

Chytrým rozhodnutím bude koupit skládací židle a stoly: v případě potřeby mohou být umístěny v místnosti. Neupírejte jednopokojový byt s tmavým masivním nábytkem, použijte světlé barvy, a to jak v designu stěn, tak v instalaci sad nábytku.

Zrcadla, lehké nebo průhledné záclony, sady nábytku, vybavené prvky ze skla nebo kovu, výrazně ušetří místo a v komplexu bude vizuálně dělat místnost více, dávat to kouzlo a krásu.

Racionální nabídka kombinace kuchyně s pokojem

K vyřešení problému prostoru v bytě, který se skládá z jedné místnosti, můžete v důsledku kombinace dvou pokojů: pokojů a kuchyní přidělit další prostor. Jednou z možností je kombinovat kuchyň a některé pokoje společně. Zbytek území je vybaven dětskou nebo dospělou ložnicí.

Důležitou roli při takovém přeplánování hraje dobře zvolené osvětlení.

A teď to není kuchyně, ale stylový obývací pokoj s kuchyňským a jídelním koutem se stává ozdobou malého bytu. Zde si můžete vařit, relaxovat a vzít si hosty. Instalace digestoře nad sporákem poskytne pocit čerstvosti v místnosti, takže cizí kuchyňské pachy nevyvolávají nepříjemné pocity.

Další úžasnou a vhodnou možností pro zvýšení prostoru je spojení lodžie a kuchyně.

Při této přestavbě bytu se doporučuje použít následující stylistické směry:

 • klasické;
 • moderní;
 • Skandinávský;
 • země;
 • Provence.

Garsoniéra - samostatný bungalov

Jednopokojový byt může být vyroben ze skromné ​​malé velikosti, která kombinuje do jednoho prostoru vstupní haly, kuchyně a pokoje. Tento design je ideální pro jednu nebo dvě osoby.

Princip zónového prostoru zahrnuje izolaci funkčních částí různými způsoby:

 • stěny - nábytek;
 • barva;
 • víceúrovňové podlahy;
 • osvětlení;
 • dokončovací materiál.

Podle stejného stylu a prostředků řešení vytvoří byt jednotnou a harmonickou situaci.

Pozor!Jednou z nejdůležitějších součástí je funkčnost nábytku a minimální počet doplňků a dekorativních prvků, které umožní vizuálně zvětšit prostor.

Hlavní styly pro návrh bytového studia jsou rozpoznány:

 • minimalismus;
 • hi-tech;
 • etnický styl;
 • fúze;
 • podkroví.

Použití klasického stylu je nežádoucí, neboť jeho pojetí se neshoduje s ideologickou orientací takového bytu.

Vestavný nábytek

\ t

Funkce malého bytu s vestavěným nábytkem je jednou z nejlepších možností jeho designu.

Takové věci jako šatní skříň, všechny druhy polic pro knihy nebo oblečení, počítačový stůl, postýlka umístěná po obvodu místnosti a uzavřené stylovým dveřním prostorem, který je zakrytý barvou stěn. Prostor v místnosti bude omezen, ale bude co nejvíce osvobozen od různých všestranných předmětů, posetých a vytvořit smysl pro pořádek.

Elegantní interiér je zdůrazněn stylovou pohovkou, stolem, obrubníkem pod televizí a krásnou podlahovou krytinou. Nevědomostitoto plánování, je těžké odhadnout, že v jednoduché a útulné místnosti je skrytá a vybavená skříňka, dětská ložnice nebo celá šatna.

Čalouněný nábytek v malém bytě

Výběr modulárních sedacích souprav moderních moderních designérů a designérů, poskytuje pokoje pohodlí, eleganci a šarm.

Zajímavým návrhem je čalounění s použitím kompozitních materiálů. Instalace elegantních sedacích souprav je spojena s extravagance a designovými inovacemi, stylovostí a neobyčejností.

Typické klasické pohovky zůstávají nejoblíbenějšími a nejoblíbenějšími pro mnoho, protože nic nezdůrazňuje nepřekonatelnou chuť a vysoký status jako nábytek - zejména měkké pohovky, prováděné podle všech kánonů věčného a skutečného stylu - klasiky.

Užitečné tipy

Níže je uvedeno několik dobrých tipů, které vám pomohou uspořádat stylově malý apartmán s prostorem a potřebným vybavením pro všechny členy rodiny a vizuálně zvětšit prostor v něm. Je to:

 • instalace posuvných průhledných dveří;
 • jednoduché a nemastné nábytkové doplňky;
 • lakonický design;
 • zasklená lodžie, zvětšuje plochu bytu;
 • zónování místnosti pomocí bodových a nástěnných svítidel;
 • minimální příslušenství;
 • nenutí sílu do zbytečných věcí;
 • Preferuji nestandardní design.

Prostor jednopokojového bytu lze rozdělitinteriérové ​​příčky, zástěny, police, záclony. Výběr zůstává pro majitele bytu, na základě osobních preferencí a individuálního vkusu.

Udělejte jednopokojový byt vizuálně prostornější pomocí stěn a podlah jednobarevné barvy.

Rada.Velikost místnosti se zvýší díky vizuálnímu vyvýšení stropu. Tohoto efektu je dosaženo, pokud jsou stěny natřeny na tmavším tónu stropu.

Interiér je malý i v Chruščově, bude to pohodlné a krásné, pokud jste správně a vkusně uspořádat nábytek, vyberte vhodný dokončovací materiál, perfektní osvětlení, stylové záclony, nepřetěžujte místnost nadbytečnými předměty.

Harmonická kombinace všech těchto prvků vám umožní vytvořit z jednoduchého jednopokojového bytu opravdové mistrovské dílo, kde charakteristické rysy jsou funkčnost, praktičnost a estetika!

Zajímavé designérské designérské nápady ztělesněné v malém bytě, a to i po nenákladné renovaci, pomohou vytvořit moderní prostředí, kde je pohodlné a příjemné trávit čas v rodině, kde potkávají hosty a oslavují rodinné oslavy.

Videa

Jak vybavit jednopokojový byt? Nejlepší příklady a nové nápady pro krásný interiér moderního bytu s jednou ložnicí se podívejte na následující video recenzi: