Design květinové zahrady před domem vlastními rukama vytváří exkluzivní v hlavní oblasti

Zdobení květinové zahrady před domem může být snadný úkol, jehož rozhodnutí vyžaduje určité dovednosti a znalosti. Jakákoliv maličkost, omyl nebo nedostatek zabavení hlavní oblasti bude okamžitě vyhozen do očí, nejen pro vás, ale i pro vaše hosty i pro všechny sousedy. Proto všechny experimenty zanechají v zákulisí - najdou místo v hlubinách zahrady, kde je nepravděpodobné, že by náhodou došlo k náhodnému úderu. A před domem by mělo být vše v perfektním stavu, takže i náhodný kolemjdoucí chtěl na chvíli zastavit a obdivovat kompozici, kterou jste vytvořili. Máte-li zájem o to, jak ozdobit květinovou zahradu vlastníma rukama, budou pro Vás užitečné následující informace.

Hlavní květinová zahrada před domem je vždy v dohledu, takže by měla být krásná celá sezóna - od jara do podzimu

Obsah
 1. Obsah
 2. Styl hlavní květinové zahrady - vše na nejvyšší úrovni!
 3. Jaké jsou typy záhonů?
 4. Výběr rostlin pro květinovou zahradu
 5. Zajímavé díly a příslušenství
 6. Dekorační záhony: sbírka fotografií

Obsah

 • Styl slavnostní květinové zahrady - vše na nejvyšší úrovni!
 • Jaké jsou typy záhonů?
 • Výběr rostlin pro květinovou zahradu
 • \ t
 • Zajímavé díly a příslušenství
 • \ t
 • Zdobící záhony: sbírka fotografií

Styl hlavní květinové zahrady - vše na nejvyšší úrovni!

Obraz parterového květu by měl odpovídat stylu pozemku. To je velmi důležité, protože například pravidelný záhonu na pozemku ve stylu země bude vypadat zbytečně. Samozřejmě, že bude přitahovatpozornost, ale spíše to bude překvapení s negativní zaujatostí spíše než vášeň pro váš zahradnický talent.

Další důležité pravidlo: čím více v architektuře domu všechny druhy dekorativních detailů, více omezené, v barvě, by měla být květinová zahrada. A naopak, v případě, že dům je spíše výstižný, pak světlé záhon (i v pravidelném stylu), bude velmi i na místě.

Jasný design květinové zahrady před domem přísného stylu - to je to, co potřebujete!

Jaké jsou květinové záhony?

Varianta win-win květinové zahrady, která zdobí vchod do domu, je mixborder. Může být jakéhokoliv tvaru, často nepravidelný a sestávat z rostlin různých druhů a velikostí. Může obklíčit dům a dokonce zakrýt některé chyby v architektuře.

Univerzální mixborder zavírá přední část budovy

Chcete-li rozdělit květinovou zahradu, můžete využít prostor za okrajem zahradní cesty vedoucí k domu. Rostliny tam v podobě široké stuhy, střídající se rostliny ve velikosti - dostat rabatku. Nízké husté přistání rámování dráhy, tzv. Obrubník - tato květina bude stejně účinná jako velká délka, zejména pokud druhá strana bude zasahovat do trávníku.

Výběr rostlin pro záhony

Mnoho zahrádkářů provádí jednu a stejnou chybu: vybírají nejkrásnější, ale také nejsložitější péči o rostlinu pro květinovou zahradu. A pak jsou mučeni, snaží se jim dát slušný vzhled! Zvláště neúspěšné podobné design květinová zahrada nachaty, kde nebudete moci sledovat jemný rozruch po celý den. Proto, čím více nenáročných rostlin si vyberete pro květinovou zahradu před domem, lze očekávat kvalitativní výsledek.

Nekonečné trvalky, pečlivě sestavené ve složení, tvoří základ květinové zahrady před domem

.

Poużijte pro każdé rostliny květinovou zahradu: stromy, keře, trvalky a roćníky. Trvalky obvykle tvoří základ květinové zahrady, takže si vyberte ty nejpozoruhodnější, které neztrácejí své dekorativní vlastnosti v průběhu sezóny. Vhodné jsou například lilyniky, růže, jiřiny, zahradní chamomiles. Je možné doplnit květinovou zahradu o jarní cibulky: krokusy, tulipány, narcisy. Je však nutné to udělat velmi pečlivě, aby jejich smrštění po odkvětu nezkazilo celkový obraz slavnostní květinové zahrady. Pro tyto přistávací žárovky je žádoucí, aby se střídaly s rostlinami okrasných listů, například s hostiteli.

Jak vyzdobit záhon před domem, aby bylo možné každý rok změnit jeho vzhled? Je to velmi jednoduché: nechte mnoho malých mezer mezi trvalkami - pro litniki. Roční rostliny se vyznačují svěžími květy a nenáročností. Kromě toho, pokud si vyzvednete ty druhy, které chovají samo-semena (mnoho druhů petúnie, ostružin, měsíčku, granátového jablka, atd.), Pak nebudou muset být znovu zasazeny na jaře, oni přijdou na vlastní pěst a vy budete dokonce muset rozmrazit je!

Ráda bych řekla pár slovdekorativní stromy a keře, které budete určitě chtít usadit v hlavním mixbonderu. Pamatujte, že pokud je záhon pod okny, pak vysoké rostliny mohou být zastíněné. Kromě toho budou silně pěstované keře brzy blokovat průchod trati, což také není příliš příjemné. Cesta ven zde je: buď vybrat nízké odrůdy stromů a keřů, nebo trvale omezit jejich růst (tváření, oříznutí).

S pomocí ořezu, můžete si vytvořit podobu keř neobvyklý - to bude upozorňovat na vaše parterne květinovou zahradu

Zajímavé díly a příslušenství

\ t

Zdobení květinové zahrady vlastními rukama - třídy jsou kreativní a zajímavé. Zvláště pokud dokončíte kompozici květin s jakým doplňkem a "svázáte" je se základní myšlenkou. Často se jako dekorativní přísady používají vázy a hrnce z vhodného materiálu. Například, pro květinovou zahradu ve stylu země budou vhodné dřevěné vany a sudy, a pro moderní styl - žulové hrnce.

Velmi lakonický květinový záhon modré petúnie se stal originálním pomocí jednoho detailu - dřevěného sudu

.

Udělejte květinovou zahradu opravdu zajímavé a různé zahradní figurky a sochy vám pomohou. Hlavní věcí není přehánět to svým číslem, aby se místo zábavního parku nedostal dětský zábavní park.

Zelená ropucha sedí na "bílé" štěrkové podložce obdivovat krásu květinové zahrady

Doufáme, že po přečtení tohoto materiálu zbývá méně otázektéma, jak vyzdobit květinovou zahradu. Podívejte se na fotografie zajímavých možností designu pro záhony, některé z nich mohou být také zobrazeny na vašich stránkách.

Zdobící záhony: sbírka fotografií

Na jedné straně je květinová zahrada před domem uzavřena zdí živého plotu

.

Světlá květinová zahrada z kvetoucích výročí

Velká květinová postel před domem přidá část "aristokracie"

.

Výškové růže a gladioly vytvářejí průsvitné plátno před domem

Viz články pro podobná témata:

 • Jak zařídit pozemek nebo zahradu - klasik návrháře
 • Ozdoby a výrobky z plastových lahví pro zahradu bez dekoru vlastními rukama
 • Jak nakreslit nádvoří soukromého domu: postupné uspořádání přilehlého území
 • Technika Trompe-l'oeil - vytváříme optickou iluzi v zahradě
 • Zimní zahrada - kouzlo léta na zimní den
 • Jak postavit dřevař v rukou vlastními rukama - tři řešení pro různé potřeby