Design oken: luxusní dekorace a doplňky

Chůze po historických místech v centru evropských měst můžete vidět okenní rámy ve starobylých domech, ve kterých je vloženo osm - dvanáct (a možná i více) sklenic. Někteří mají takový komplex pojiva s tolika brýlemi, že se jen divíte, jak vydržely po staletí.

ozdobná dekorace na okně

Navíc i dnes tato okna slouží jako spolehlivá ochrana před povětrnostními vlivy, protože pikantní Evropané nedovolí, aby jejich domovy odtékaly. Tyto složité rámy jsou tak sraženy do svědomí a veškeré sklo je bezpečně upevněno šindelem (kolejnice, upevňovací sklo v okně a slouží k dekorativnímu rámování).

Moderní design oken: dekorace a doplňky

Konstrukce oken imitace evropského stylu

Odborníci se domnívají, že se v Evropě objevily „vícestupňové“ okenní rámy, přičemž neexistovaly žádné technologie, které by umožňovaly výrobu velkoplošného skla. Dříve, místo skla, byly použity talíře muskovitu. Je však jasné, že i největší desky měly relativně malou velikost. Ve starobylých budovách, dokonce i teď, můžete vidět malé otvory ve zdech, určené speciálně pro okna slídy.

V určité fázi historického vývoje preferovali architekti v Evropě relativně velké okenní rámy kombinované do malých sklenic. Zdá se, že v současné době není tento problém tak důležitý, nicméně Evropané si zachovávají své kouzlo starých oken a v jiných zemích jsou ochotni přijmout „okenní“ tradici. Tam jsou příznivci těchto oken a dovnitřRusko

Firmy, které vyrábějí nová okna, budou rádi vyrábět okna jakéhokoliv uspořádání. Vše pro zákazníka. V případě volby "evropský" rám okna (hliníkový, dřevěný nebo PVC profil) vloží požadovaný počet malých oken s dvojitým zasklením, je dobře utěsněn a namontován v jednom okně.

Je zcela realistické provádět evropské zasklení klenutého okna, kulatého, oválného nebo jiného tvaru.

Je třeba mít na paměti, že výroba rámů, malých oken s dvojitým zasklením podle jednotlivých zakázek je velmi drahá, stejně jako jakýkoli kus nábytku.

Není však opodstatněné opouštět evropská okna, stejně jako u běžného spotřebitele, může trh nabídnout jiné místo pro návrháře nebo směnku. Je instalován na vnitřní a vnější straně okna s dvojitým zasklením a tak vizuálně rozděluje okno na několik částí.

Podobně, použití falešného obrazu může vytvořit iluzi velkého množství brýlí. Odborníci se domnívají, že "rafinovaný" tímto způsobem okno vizuálně vypadá jako středověký Evropan, který ubytuje velké množství malých sklenic.

Někdy, když napodobujete evropský styl horního profilu, použijte šindele. Laminovaný MDF polystyren vypadá skvěle, je zpevněn přímo na skle. Tužka, položená přes sklo na obvodu okna, dodá designu eleganci a dále uzavře okno s dvojitým zasklením.

Okno bude vypadat mnohem hezčí, pokud se vymění černý gumový tmelšedá Jelikož šedé těsnění, které prochází celým obvodem okna s dvojitým zasklením, prakticky nevyčnívá a neliší se od barvy rámu.

Návrháři se domnívají, že černé těsnění omezí díru okna a šedá nezjištěná hranice jej opticky rozšíří.

Důležitou roli při návrhu okna hrají kování. Designéři velkých firem se stále více a více zaměřovali na tento aspekt. Okenní rukojeti tak vyrábějí chrom nebo zlacené, stejně jako pod rámečkem. Mohou to být nestandardní formuláře, mít originální fakturu. Totéž platí pro závěsy oken, i když příslušenství, soustružení a vyklápěcí otvory jsou poměrně komplikovaným mechanismem.

Je důležité nezapomínat, že i okenní smyčka nebo pero musí dobře zapadnout do celkového stylu okna a odpovídat interiéru místnosti jako celku.

PS A na dezert Doporučuji se podívat na video: Design oken