Design stěn v bytě

Vnitřní provedení stěn zahrnuje tvůrčí činnost, jejímž účelem je určit vlastnosti a kvalitu stylu místnosti. Pomocí technik, které budeme v tomto článku diskutovat, můžete krásně a původnězacházet se stěnamivšech prostor ve vaší domácnosti.

Konstrukce stěn v obývacím pokoji

Konstrukce stěn v obývacím pokoji zahrnuje použití, zejména tapety a barvy, a před časem přidali dekorativní omítky. V tomto ohledu je stále obtížnější zvolit nejlepší dokončovací materiál. Samozřejmě, člověk by měl vycházet z vašich osobních vkusů a přesvědčení, ale nezapomeňte na takové věci, jako je trvanlivost, dekorativní a ekologické.

Ozdobné omítky jsou samozřejmě nejlepší z materiálů pro povrchovou úpravu z hlediska šetrnosti k životnímu prostředí. Vzhledem k tomu, že základní složení jeho složek má vodní bázi přírodního původu, nenese absolutně žádné škody na osobě. Dekorativní omítka je velmi trvanlivá, může vydržet až 10 let a její složení přispívá k odpuzování nečistot z jejího povrchu, a to tak dlouho, jak je to jen možné při zachování původního vzhledu. Pro jeho snadné čištění stačí pro normální kartáč a čisticí prostředek.

Dekorativní omítka má také velký počet barev a textur, ale pro ně platí, s největší pravděpodobností budete muset obrátit na odborníka, který může "stát penny."

Papírové tapety jsou také velmi šetrné k životnímu prostředí. Vzhledem k tomu, že vyrábíte tapety zcela přírodních materiálů, vystěny mohou „dýchat“, vyměňovat kyslík s prostředím. Tapety nejsou považovány za nejlepší volbu pro stěny v obývacím pokoji, protože mezi výhody - možnost vybrat si barvu a obrázek se vám líbí, a mohou být vždy rychle změnit.

Barva je nejnebezpečnější z výše uvedených materiálů, pokud jde o kompatibilitu s životním prostředím. Ale vzhledem k tomu, že výrobci nátěrových hmot v posledních letech značně rozšířili sortiment odstínů, můžete s ním vytvořit naprosto jakékoliv vzory a aplikace.

V poslední době se stále více používají konstrukční stěnyv obývacím pokoji , skleněné tvárnice. Jedná se o skvělý materiál, který umožní proniknutí denního světla do jakéhokoli, dokonce i nejpohodlnějšího koutku vašeho pokoje. Instalací skleněných tvárnic budete překvapeni, jak se jedna místnost, která předtím hrála s novými a pestrými barvami. Konstrukce tohoto materiálu jsou velmi pevné a také odolávají velkým teplotním rozdílům, které jsou odolné proti ohni a vlhkosti.

Konstrukce stěn v ložnici

Pro vytvoření velmi útulné atmosféry v místnosti, která vybírá design stěn v ložnici, je nutné striktně dodržovat určité estetické normy. Při výběru materiálu, s ohledem na jeho vysokou odolnost vůči různým detergentům, je také povinen být snadno vystaven péči. Nejlepší možností pro tuto možnost je samozřejmě tapeta. Díky velkému množství možností si každý může vybrat něco podle svých představ. Zdobení designu stěn v ložnici je mnohem méně, ale přestopoužívat jak dekorativní omítky, tak běžné barvy.

Můžete také použít různé kombinace dokončovacích materiálů. Například se správnou kombinací tapet a barev můžete v místnosti vytvořit velmi příjemnou a útulnou atmosféru. Existují speciální tapety vytvořené pro malování, pomocí nich, v případě potřeby, můžete kdykoliv změnit odstíny ložnice podle vašich představ. Pokud navrhujete stěny v ložnici, stále si vyberete tapetu, nezapomeňte, že nejlepší možností jsou textilní a papírové tapety. Při výrobě vinylových syntetických materiálů, nepoužívejte je ve vaší ložnici.

Konstrukce stěn v kuchyni

Existují určité požadavky na dokončovací materiály, které se používají při výběru konstrukce stěn v kuchyni, protože jsou každý den vystaveny různým škodlivým látkám. Kromě všestrannosti a estetiky by měly být snadno ošetřovatelné a odolné vůči různým negativním vlivům prostředí.

Existuje mnoho variant:tapeta , dlaždice, dekorační omítka, ale nejčastěji používaná a nejvíce dostupná varianta je barva. Při použití je třeba si uvědomit, že před použitím na stěnu by měl být pracovní povrch dokonale zarovnán. Nezapomeňte si uvědomit, že barva by měla být vytvořena speciálně pro stěny kuchyně, je prodyšná a praná, nicméně tato barva je o něco dražší.

Vinylové tapety mohou být také skvělou volbou, jejich povrchmá vrstvu filmu, speciálně pro snadné čištění a mytí, a vrstva PVC chrání tapetu před mechanickými vlivy a nadměrnou vlhkostí. Při navrhováníkonstrukce stěn v kuchynije třeba pamatovat na jednoduchost péče, vinylové tapety lze umýt s detergentem a jednoduchou houbou.

Velmi lehké, ale zároveň silné tapety pro malování na flizelinickém základě, pomohou odstranit nedokonalosti celého pracovního povrchu.

Můžete také použít skleněné tabule, jsou vodotěsné, mají vysokou odolnost proti ohni, a také vám umožní udržet mikroklima uvnitř.

Konstrukce stěn v chodbě

Vinylová tapeta na papírovém nebo flizelinovém základě se stala nejběžněji používaným materiálem používaným pro návrh stěn na chodbě. Lze je snadno prát, ale zároveň jsou odolné vůči různým druhům poškození a pomalu se opotřebovávají kvůli svému hustému vzhledu.

dekorativní omítky jsou velmi trvanlivé, bude to vaše chodba speciální, s řádným použitím. Tento materiál je velmi trvanlivý díky kamenné strouhance, která je hlavní složkou, takže dekorativní omítka je dobrou volbou, pokud máte v domě zvířata. Mezi nevýhody patří pracný proces kreslení, špatný výběr barevného gamutu a také nejlevnější cena.

Společným materiálem pro chodbu jsou také plastové panely. Podobná možnost vám umožní šetrně ušetřit, stejně jako plastové panely se velmi snadno instalují.

Design stěn v koupelně

\ t

Od starověku je nejčastěji používaným dekorativním materiálem pro koupelnykeramická dlažba.Mezi jeho hlavní přednosti patří vysoká odolnost proti vlhkosti a odolnost vůči různým škodlivým látkám, vynikající šetrnost k životnímu prostředí a snadná péče. Nevýhodou je vysoká křehkost materiálu a velmi pracný proces stohování.

Při výběru designu stěn v koupelně, nezapomeňte na rozpočet, nejekonomičtější možností je považován za plastové panely. Jejich instalace není komplikovaná, což znamená, že nebudete muset platit za profesionální opravárenské služby, což vám opět ušetří peníze. Tento typ konstrukce je odolný vůči výkyvům teploty a vlhkosti. Také se snadno umývá běžnou houbou a saponáty. Na trhu stavebních materiálů je dnes vždy velké množství barevných schémat plastových panelů, takže se snadno kombinují s jinými dekoračními materiály, což vám umožní zvolitdesign stěn v koupelněpodle vašich představ.

Volba zpracovatelských materiálů je tedy poměrně velká, ale pro každou místnost je třeba zvolit správnou. Doufejme, že tipy v tomto článku vám pomohou učinit správnou volbu.