Design toalety nebo co je toaleta?

WC lze bezpečně nazvat nejnutnějším objektem interiéru koupelny, apartmánu, soukromého domu nebo administrativní budovy. Unitaris je to samé, když se rozhodnete, který z nich je třeba především zaměřit na takové vlastnosti, jako jsou: funkčnost, použitelnost a teprve pak věnujte pozornost barvě a různým dekorativním prvkům.

Chcete-li si vybrat nejvhodnější toaletu pro použití, budete muset důkladně zvážit její design, jehož rozmanitost se liší od moderního trhu instalatérských prací.

Obsah
  1. Design toalet: co tvoří toaletu?
  2. Nádrž na odpadní vodu pro toalety
  3. Kanalizační záchodová mísa
  4. Umyvadlový systém
  5. Konstrukce mísy mísy

Design toalet: co tvoří toaletu?

Celá konstrukce toalety může být rozdělena do čtyř částí a porovnáním navrhovaných variant každého z nich individuálně proveďte správnou volbu.

Nádrž na odpadní vodu pro toalety

\ t

Je nepravděpodobné, že dnes můžete najít prodej toalety s vysoce umístěnou nádrží, instalovanou téměř pod stropem, která je delší než 1 metr. Nádoby moderních toalet jsou umístěny těsně nad miskou a jsou označovány za své kompaktní toalety díky tomu, že perfektně šetří prostor v podmínkách malých koupelen.

Kvalita a tichý provoz toalety závisí na mechanismu odvodnění a mechanismu náboru vody v nádrži.

Odvodňovací mechanismus toalety,ovládané vytažením zásoby, dlouho zastaralé a zřídka nalezené v obchodech. Gumová hruška, která hraje roli ventilu, i když byla následně nahrazena silikonem, stále nebyla schopna zajistit ekonomickou spotřebu vody, jejíž tarify rostou rychlým tempem.

Moderní modely WC jsou vybaveny tlačítkovým mechanismem pro odvod vody. Je to páka ukrytá v nádrži, která je ovládána tlačítkem namontovaným na víku nádrže, nebo namontovaná ve zdi, pokud je skrytá nádrž.

Toaletní potřeby s takovým mechanismem mohou mít jedno nebo dvě tlačítka pro splachování. Ve dvou-tlačítkových modelech jedno tlačítko uvolní celý objem vody z nádrže a druhá - pouze polovinu. To vám umožňuje používat vodu racionálně, protože pro spláchnutí vždy nepotřebujete velké množství vody. V modelu s jedním tlačítkem poskytuje jediné tlačítko dva režimy, volba jednoho z nich závisí na stupni stisknutí tlačítka. Existuje však i jednodušší verze mechanismu s jedním tlačítkem: jedno tlačítko - jeden režim.

Systém sběru vody v nádrži, která se nachází v jeho horní části, se nejčastěji instaluje do levných modelů domácí výroby a je stále více přemísťován systémem, který přivádí vodu na dno nádrže. Tato tendence je způsobena tím, že voda tekoucí shora vytváří silný a nepříjemný hluk. A aby se předešlo tomuto nepohodlí, můžete jen s pomocí modelů toalet, které jsou vybaveny armaturou pro přívod vody do spodní části nádrže.

Tento hlukový efekt při nastavení vody v nádrži je více než typickýKompaktní kompaktní a kapesní a konzolové modely pracují téměř tiše, protože jejich nádrže jsou ukryty za zdí a mají dobrou zvukovou izolaci.

Záchodová mísa pro kanalizaci

Jít do obchodu za toaletou, musíte přesně vědět, jaké uvolnění kanalizační trubky v bytě. To bude záviset na schopnosti instalovat vybraný model.

Tři nejběžnější typy záchodových mís:

  • šikmý, ve kterém je kanalizační potrubí umístěno shora dolů, mající úhel sklonu 35-45 stupňů;
  • přímka je, když je vodorovná trubka rovnoběžná s podlahou;
  • je vertikální, trubka je kolmá k podlaze a je v ní pohřbena.

Uvolněné uvolnění toalety je typické pro typické domy postavené v sovětské éře ve druhé polovině 20. století.

Vertikální vypouštění je oblíbené pro soukromé domy, kde lze kanalizaci přepravovat přímo přes podlahu. A Stalinovy ​​rampy jsou také vybaveny takovým uvolňovacím systémem. Je to on, kdo může zajistit instalaci toalety v blízkosti zdi, což je důležité, pokud každý centimetr plochy koupelny na účtu.

V Evropě a v moderních ruských domácnostech se častěji instalují toaletní mísy s horizontálním výstupem, navíc mohou být tyto modely přizpůsobeny vertikálním a šikmým edicím se speciálními adaptéry bez zvláštního úsilí. Je však třeba mít na paměti, že při použití adaptérů se délka toalety mírně zvětší, takže pokud je prostor koupelny velmi omezený, je lepší se vzdát nákupu modelu,před instalací vyžaduje upřesnění.

Umyvadlový systém

\ t

Existují dva hlavní odvodňovací systémy:

  • kaskádové nebo horizontální mytí;
  • sprcha nebo kruhové mytí.

V kaskádovém mytí je voda přiváděna do nádoby s plynulým průtokem, ale myje se pouze jednou stranou. Modely záchodové mísy s takovým splachováním jsou nejoblíbenější a méně nákladné, ale spolehlivé a vydrží několik let. Negativní momenty této varianty splachování jsou: nedostatečná úroveň hygieny a vysoká spotřeba vody. Často budete muset vyčistit záchod a zaplatit za vodu.

U sprchové vody vstupuje voda do mísy rovnoměrně po celém svém povrchu. Přívod vody může být nasměrován nejen přímo, ale také pod úhlem k okraji toalety, což vytváří nálevku, která důkladně omývá povrch misky. Tento splachovací systém se příznivě liší od vodorovné roviny tím, že šetří vodu a prakticky nevytváří hluk vůbec.

Existují však také nevýhody u modelů kruhové splachovací toalety. Ve srovnání s toaletními mísami, které jsou provozovány na pouzdrech, mají vysoké náklady a malý průměr otvorů pro přívod vody, což ovlivní životnost takovéto toalety. Pevná voda postupně ucpává malé otvory přívodu vody a vede tak ke zhoršení kvality proplachování. Proto, když jsme se rozhodli koupit kruhový splachovací záchod, musíme se pokusit najít model s otvory co největšími.

Konstrukce mísy mísy

Komfortně zvolený pohár usnadňuje jeho čištěnína povrchu, a také zabrání vzniku spreje při používání toalety.

V sovětských časech byla velmi žádaná víceplášťová toaleta (s „policí“), ale dnes ji téměř neuvolní. Jeho hlavní výhodou je absence spreje, ale ve zbytku je mnohem nižší než u moderních modelů. Za prvé, mísa této formy vyžaduje neustálé čištění, protože na polici jsou produkty života a vody po proplachování zpožděny, což vede k tvorbě rzi. Zadruhé, zápach v těchto toaletách zůstává po dlouhou dobu.

WC toaletní mísa je nejlepší volbou pro ty, kteří v první řadě kladou hygienu. Nečistoty na stěnách takové toalety se téměř nezdržují, ale okamžitě se dostanou do vody, kvůli absenci říms a zúžené na dno formy mísy, připomínající nálevku. Čištění toalety tak často nebude muset.

Vůně nevyvolává nepříjemné pocity, protože jejich distribuce je minimální. Ale tady, spreje - to je nejvíce tuku mínus v záchodové toalety. Výrobci se snaží vyrovnat s touto nevýhodou instalací systému "antivysslesk", vyvinout vylepšenou geometrii mísy, ale zatím bylo možné dosáhnout snížení šíření stříkající vody a jejich úplné odstranění je jen v dlouhodobém horizontu.

Záchod s baldachýnem (se sklonem) lépe než jiné modely zabraňuje vzniku spreje a pachů, vyžaduje však častější praní. V tomto typu toalety není "Palychka", má šikmý vnitřní povrch.

Při výběru toalety je třeba věnovat pozornost každé z uvedených částí jejího designu, aby si našel svou vlastníperfektní, což nebude zklamáním po mnoho let služby.