Dětské pokoje pro dívky: foto a design

Pokud dovolíme obytný prostor našeho domu nebo bytu, vymyslíme pro naše děti oddělené pokoje. Je to vhodné, učí je disciplíně. Samozřejmě, že dítě roste, a jak jeho výška mění jeho preference a zájmy, tak dětské pokoje pro dívky se liší v designu. Fotografie ukazuje, kolik zajímavých řešení lze realizovat i v nejkompaktnějším prostoru.

Obsah
 1. Design pokoje: co zvážit?
 2. Zohledněte výhody princezny
 3. .
 4. Pokoje pro dívky ve věku 2-3 let
 5. Pro dívky 6-7 let
 6. Pro dívky 10-12 let
 7. Návrh plochy místnosti
 8. Moderní stylová místnost
 9. Klasický styl
 10. High-tech
 11. Anglický styl
 12. Provence
 13. Vyvodili jsme závěry

Design pokoje: co zvážit?

Nejdůležitější věcí při navrhování dětského pokoje je jeho příslušné plánování. Záleží na tom, kolik bude vaše dítě pohodlné. Plánování každé místnosti zahrnuje její rozdělení do několika zón:

 • Hra.
 • Práce.
 • Rekreační oblast.
 • Pokud to velikost prostoru dovoluje, lze jej rozdělit na skříně nebo příčky. V malé místnosti mohou být zóny tvořeny vizuálně, například s různými barevnými schématy nebo vytvořením pódií na různých úrovních. Dopřejte si chuť svého dítěte, stupeň jeho činnosti. Pro velmi mladé lidi vyberte jednoduché materiály pro péči.

  Vezměte v úvahu výhody princezny

  .

  Dnes je možné udělat pro děti různé dětské pokoje - foto design v různých stylech potvrzení. Nejdříve je však třeba uvést některá doporučení:

 • Zapomeňte na stereotypy. Například, každý je zvyklý, že místnost pro dívku je nutně provedena v růžové barvě. Není nezbytně nutné! Koneckonců, vaše dítě může upřednostňovat zcela jiné odstíny. Interiér vypadá velmi krásně v mléčných, nebeských, světle žlutých nebo jemně fialově barevných roztocích.
 • Pamatujte na krásné kompozice. Dívky mají zcela jiné myšlení, takže nezapomeňte na eleganci a dojemnost interiéru. Zázraky v podobě hvězd, květin, srdcí, luky budou krásné dekorativní prvky každé místnosti.
 • Dej dítěti fantazii! Nejlepší místnost je vytvořena vlastníma rukama. Nechte svou dceru, aby si sama vybrala, kde bude postel stát, a kam bude klást hračky.
 • Nezapomeňte na osvětlení. V ideálním případě, pokud se dítě nachází v místnosti s několika okny. A pokud je tma, nezapomeňte na organizaci umělého osvětlení.
 • Pokoje pro dívky 2-3 roky

  Mnoho rodičů zdobí dětské pokoje pro dívky před narozením (foto design ukazuje, že vypadají velmi krásně). Nejzajímavější je věk do 3 let, protože děti se budou aktivně učit světu. Při registraci pokoje pro dítě této věkové kategorie musíte vzít v úvahu řadu faktorů:

  • dítě by mělo být schopno dostat správné věci;
  • odschody a další nebezpečné prvky je lepší se okamžitě zbavit;
  • Rozhodnutí o barvě musí být nepostřehnutelné;
  • vybrat nábytek bezpečně, bez ostrých hran;
  • Úprava by měla být provedena z přírodních materiálů šetrných k životnímu prostředí.

  Pokud dívka má své oblíbené postavy, můžete ozdobit stěny, nálepky na nábytek jejich obrazem.

  Pro dívky 6-7 let

  V tomto věku jsou pro dívky zcela jiné dětské pokoje - fotografie ukazuje, že barvy jsou stále více omezené a obrázky postupně odcházejí od jeptišky. V tomto věku je hlavní důraz kladen na učení, takže místnost bude mít pracovní stůl, šatní skříň pro knihy a učebnice, ale také prostor pro hry. V tomto věku se mohou děti rozhodovat sami, takže je třeba s nimi sladit rozhodnutí designérů a barev. Hlavní požadavky na místnost - pohodlí, funkčnost a ergonomie.

  Pro dívky ve věku 10-12 let

  Adolescence je nejtěžší období u dětí. Oni nutně potřebují útulné místo, které bude patřit jen jim. V tomto věku jsou dětské pokoje pro dívky zcela jiné - na fotografii jsou tyto změny velmi patrné. Styl design, design, výběr nábytku a dokonce i záclony nutně musí smířit se svým dítětem, protože tento interiér by měl potěšit a přinést pozitivní emoce.

  Návrh plochy místnosti

  Aby byl koutek pro dítě, je nutné v každém bytě - av malém, a ještě více ve velkém. V malém bytě (až 14 m2.) Musíte se přiblížitdesign moudře. Nejprve vyberte funkční nábytek, který bude malý, ale most. Za druhé, volný prostor musí být rozdělen tak, aby postačoval pro aktivní volný čas Vašeho dítěte. Zatřetí, malá místnost musí být vizuálně zvětšena. Udělejte to instalací zrcadla nebo zakoupením skříně, z nichž jedna bude mít zrcadlo plné výšky.

  V místnosti 20-30 m2. Je dostatek místa pro přidělení požadovaného množství prostoru každé zóně. Rozhodnutí o stylu a barevnosti by mělo být zvoleno v závislosti na věku dítěte, přičemž každá zóna může být dostatečná. Postel může být vložena do jednoho rohu a chráněna obrazovkou nebo přepážkou. Stylové rozhodnutí každého pokoje závisí na vašich preferencích a přáních dítěte. Hlavní věc - pro dosažení optimální úrovně osvětlení.

  Moderní secesní místnost

  Takové dětské pokoje pro dívky jsou na fotografii velmi neobvyklé. Trendy v tomto stylu přijdou na mysl jak dospělým, tak dětem. Neexistují žádné ostré rohy, naopak - všechny linie jsou hladké, zaoblené, takže tímto způsobem můžete uspořádat místnost i nejmenší dívku. Další výhodou místnosti je maximální přirozenost. Můžete si vybrat barevné řešení z jasného na neutrální. Díky stylu demokracie je ideální pro návrh dětského pokoje. Pokud je místnost často v pastelových odstínech, pak světlé vzory nezasahují - mohou zdobit záclony, koberce, strop nebo stěny.

  Klasický styl

  Trendy v tomto stylu jsou vhodné pro velké místnosti. Pouze tak lze realizovat nápady na design. Jak atraktivní je tento styl? Za prvé, velké množství přírodních materiálů. Za druhé, nábytek - je těžkopádný a často vyroben z masivního dřeva. Za třetí, interiér je vyzdoben v pastelových odstínech, ale s výzdobou je minimální množství. Jsme uvítáni podrobnostmi o éře klasicismu: figurky, vázy, portréty, velké lustry - to vše dodá interiéru barvy. Tyto dětské pokoje pro dívky vypadají jednoduše luxusně! Klasický styl je kombinací prostoru a sofistikovanosti s noblesou a šikem.

  High-tech

  Tento styl je pro dospělé příznivější, protože přitahuje minimalistické rysy. Vzhledem k přílišné studenosti uspořádat dětský pokoj v tomto směru nestojí za to - je nepravděpodobné, že to přinese příjemné emoce. Ale pro teenagery starší 14 let je takový styl naprosto vhodný: za prvé, není v něm nic zbytečného, ​​a za druhé, umožňuje vám k dispozici prostor s rozumem a co nej racionálněji. Základní myšlenkou je zaměřit se na moderní materiály a množství elektronických systémů.

  Anglický styl

  Mnoho dívek bude jistě mít tento trend v designu na chuť. Co přitahuje? První - klasický nábytek v ušlechtilých tónech, který poskytuje pohodlí a pohodlí. Druhou je šlechtická šik. Každá dívka v tomto interiéru se cítí samaskutečná princezna! Baldahin nad postýlkou ​​s draperie a jemnými miskami, nočním stolkem s vyřezávanými nohami a stejným stylovým šatníkem, bujnými záclonami a kobercem - tak je vytvořen nebeský dětský koutek! Ujistěte se, že na správné uspořádání nábytku, aby prostor zónování.

  Provence

  Tento styl dává mnoho příležitostí pro návrh dětských pokojů pro dívky. Fotografie ukazují, že tyto interiéry připomínají moře, slunce, čerstvý vzduch, vypadají svěží a příjemné. Opravdový styl Provence může být realizován v interiéru přírodních materiálů. Tyto dětské pokoje, zejména pro dívky, vypadají velmi rafinovaně a krásně díky kombinaci několika okamžiků:

 • Umělecká malba stěn, nábytek. To je vynikající alternativa tapety, protože můžete malovat jak stěny a nábytek. Takové rozhodnutí bude přesně jako dítě, protože v obraze dominují rostlinné a živočišné motivy. Používání uměleckých barev zajistí bezpečnost místnosti a nepovede k alergiím u dítěte.
 • Pastelové barevné schéma. Zdá se, že toto je jeden z rysů tohoto interiéru ve stylu Provence. Tato atmosféra bude příjemná a pro děti je to skvělé řešení, protože jasné barvy nebudou vytvářet negativní dojmy. Psychologové poznamenávají, že modré, žluté, salátové, levandulové a terakotové odstíny příznivě ovlivňují psychiku dítěte.
 • Nábytek. V klasické verzi by měla být vyrobena ze dřeva ve světlých odstínech. Postele vybrat kov a je žádoucí sprvky kování. To dá interiéru barevnou a novinkou. Povinnými vlastnostmi jsou sochařské židle, koše a dokonce i krabice, kde může dítě skladovat hračky.
 • Textilie. Jak již bylo zmíněno, Provence předpokládá maximální přirozenost a přirozenost. Proto si vyberete textil, s bavlnou, lnem a sítotiskem neutrálních odstínů. Nic, pokud bude textilní s květinovými a rostlinnými ornamenty nebo v cele - tak se interiér stane ještě více sladkým a dojemným, což dívky velmi oceňují.
 • Vyvodili jsme závěry

  Dětské pokoje pro dívky mohou být zdobeny v jakémkoliv stylu a barevném řešení. Záleží na vás, vašich rodičích a přání vašich dětí. Mějte na paměti, že interiér by měl být harmonický, pohodlný a bezpečně zdobený, s vhodně vybranými barvami a nábytkem. Pouze tento prostor splní všechny požadavky a dá vašim dětem jen pozitivní emoce.