Dlažba dlaždice nebo asfalt, zvolte silniční dlažba

Majitelé venkovských domů a venkovských domů, kteří se snaží co nejkrásněji zušlechťovat okolí, jsou často kladeni na otázky, tím lépe uzavřít vchod do domu a pěší zóny, dlažby nebo asfaltu?

Cesta k domu

Dlažby nebo asfalt?

Obecné zachycení „asfaltu“, které existovalo i relativně nedávno, postupně klesá. Namísto asfaltového krytí agresivně a vytrvale jde o nový druh silničního chodníku, chodníkové dlažby, často se nazývá dlažba.

V dnešní době se dlažba díky svým výjimečným vlastnostem stává nejoblíbenějším dekorativním materiálem, aktivně rozvíjí oblasti kolem nových supermarketů, výrobních závodů, náměstí a parků, cest v zahradních parcelách. Chci poznamenat, že je možné vyzvednout dlaždici, která potěší její kvalitu, cenu a trvanlivost.

Proč je tedy dlažba lepším asfaltovým povlakem?

  • Dlažba je ekonomicky výhodnější než asfalt, protože není třeba používat speciální silniční inženýrství, dlažba může být rychle provedena ručně;
  • Na rozdíl od asfaltu nezdržuje vodu. Kvůli mezerám téměř okamžitě zmizí vlhkost z povrchu;
  • Podle posledního vývoje bylo zjištěno, že při teplotě vzduchu vyšší než 30 ° C od asfaltových škodlivých sloučenin benzenu začínají vystupovat. Dlážděná dlažba je vyrobena z materiálů šetrných k životnímu prostředí a při zahřívání takový povrch vozovky nevydává žádné karcinogenní látky.Dlažby neinterferují s výměnou vody a plynu městskými zelenými plantážemi, což neporušuje přirozenou výměnu vody a vzduchu v půdě, což má příznivý vliv na ekologický stav životního prostředí;
  • Objem prodeje dlažebních kostek se zvyšuje díky neuvěřitelné životnosti materiálu. Životnost tohoto pokrytí je nejméně 25 let. To vytváří vozovky obrovskou výhodu v konkurenci proti asfaltu. Tato odolnost je podmíněna přítomností přirozené drenáže - zakrytí dlažby, dokonale prochází vodou a povrch zůstává neporušený. Tam, kde je vysoká pravděpodobnost vzestupu podzemní vody, neexistuje žádná alternativa k ní;
  • Dlažby jsou z hlediska oprav jednoduše nenahraditelné. Představte si, jak dlouho je nutné odstranit asfaltový kryt při opravě v případě nehody podzemních komunikací. Dlážku lze také nejprve demontovat a poté vrátit zpět na stejné místo a ušetřit tak kupujícím nového materiálu a demontáži.

Samozřejmě, pokud by neměla žádné estetické výhody, pak by její prodej nebyl tak úspěšný. Chodníková dlažba má nejširší sortiment geometrických velikostí a velký počet barev, je snadné vytvořit různé vzory, které jsou z hlediska estetiky mnohem krásnější než šedý tupý asfalt.

PS A na dezert Doporučuji se podívat na video: Zvláštní zpráva: "Pavement tile"