Dlažba v koupelně

Uspořádání dlaždic v koupelně

Koupelna, ať už je kombinovaná nebo oddělená od toalety, je velmi jednoduchá na vytvoření jedinečného, ​​krásně ohraničujícího obkladu. Pro vaši koupelnu si můžete vybrat různé možnosti nebo si vytvořit vlastní rozvržení. Je důležité, před položením dlaždice, dokončit výkres svého pokoje s velikostí a řádně rozdělit ornament na to.

Jak vypadá vzhled, který si vyberete, samozřejmě závisí na materiálu. Nejpřínosnější pro interiér koupelny je keramická dlažba.

Možnosti uspořádání dlažby v koupelně:

  • základna (šev);
  • V obvazu (podobně jako pokládání zdiva);
  • Diagonální uspořádání;
  • Šachová hra;
  • Modulární;
  • Lineární;
  • Ornament.

Uvažujme o každém z nich podrobněji.

Šití švů

Jedná se o nejjednodušší a nejrozšířenější metodu, která se skládá z přísně přímočarého uspořádání, kdy směr uspořádání dlaždice odpovídá vodorovným a svislým prostorům místnosti. Chcete-li, aby byly svislé čáry rozvržení dlaždic přesnější, musíte použít svah. K opravě rozvržení použijte vodorovnou odmocninu. Chcete-li použít tuto metodu dlaždice layout, ideálně čtvercové nebo obdélníkové dlaždice se vejde. Velmi finančně výhodná varianta, protože prakticky žádný odpad.

Uspořádání dlaždice ve vaně Šev ve švu

Pro lepší utěsnění spár mezi dlaždicemi je třeba použítplastové kříže, aby se zabránilo posunům. Lepení dlaždice je snadné. Pro lepší zvýraznění vzoru můžete použít dlaždici dvou kontrastních barev. Spodek ležel tmavší, vzhůru.

V obvazu

Jak je uvedeno výše, tento typ zdiva je velmi podobný zdivu. Pro tuto metodu je lepší použít obdélníkové dlaždice.

Řádky, které jsou uspořádány vodorovně, budou působit přitažlivěji. Není nutné v této formě rozvržení používat kontrastní barvy, můžete mít dojem, že povrch není příliš plochý. Kromě toho, zřejmé plus metody, můžete použít dlaždice s některými odchylkami ve velikosti, v obecném pozadí to nebude vidět.

Pokládání dlaždice v koupelně V obvazu

Diagonální uspořádání

Tento způsob uspořádání je určen pro zkušenější obkladače, protože nováčci a nezkušení obkladači mohou jednoduše zkazit celou práci. Přidejte k tomu stále vysokou spotřebu dlaždic, obtížný proces pokládky dlaždice, jako v procesu pokládky dlaždice bude muset být rozdělena na části.

Aby švy vypadaly hladce na stěnách, musíte použít vedle trojúhelníku také trojúhelník, protože je zde křižovatka. Tato metoda je vhodná pro ne zcela stejné stěny, stejně jako pro vizuálně zvětšující se prostor koupelny.

Uspořádání dlaždic v koupelně Diagonální uspořádání

Šachová hra

Uspořádání dlaždice se provádístejně jako ve způsobu "švu ve švu". Rozdíl spočívá ve střídání dvou kontrastních barev. Docela starý a laskavý způsob.

Uspořádání dlaždice v koupelnové šachové metodě

Uspořádání modulárních dlaždic

Při použití této metody se dlažba používá minimálně ve třech různých velikostech, protože to je rozdíl mezi dlaždicemi při pokládání a přidává na stěně neobvyklý a reliéfní vzor. Pro ozdobu je nejvhodnějším jasným obrazem jasné, chaotické umístění bodů na povrchu cínu. Při pokládce dlažby tímto způsobem je třeba mít na paměti, že pro dosažení pozitivního výsledku by celá dlaždice měla mít násobek a být výrobky jednoho výrobce.

Abychom pochopili, jaký obraz jít na stěnu, musíte nejprve položit obraz na podlahu. Bez toho, aby to bylo v budoucnu, bude poměrně snadné pokládku dlaždic. Je nutné jasně vidět vybraný obrázek. Pokud vaše dovednost umožňuje, pak lepidlo dlaždice sami, a pokud si nejste jisti, je to nejlepší svěřit tuto práci kvalifikovaný průvodce.

Uspořádání modulárních dlaždic

Lineární uspořádání

Tento způsob uspořádání se liší chaotickým rozložením dlaždice na povrchu stěny. Zde je vše odrazeno představivostí zákazníka. Jediná podmínka, celá dlaždice by měla být stejná velikost. Řady mohou být uspořádány v různých úhlech, paralelně nebo protínajících se.

Barvy jsou vybrány naprosto neuvěřitelně a sestávají z fantastického vzoru.

Lineární uspořádání

Uspořádání okrasných dlaždic

Tato metoda uspořádání dlaždic je založena na jasném vzoru na zdi, který bude uložen v určitém pořadí. Vzor v budoucnu bude zdoben pomocí opony.

Zvolený vzor může být na geometrickém motivu, nebo na monochromatickém obrazu, který je uprostřed ornamentu.

Okrasná dlažba v koupelně

Krásně uzavřená dlažba v koupelně

Docela originální dispozice. Sanitární technici jsou v koupelně, a to umyvadlo, vana, bidet nebo toaleta oddělená od hlavního výkresu jasným lemem, který bude postupně vycházet z podlahy na zeď, což opticky zvýší výšku místnosti. Můžete použít ornamenty, ale vzhledem k vysoké ceně je to velká spotřeba materiálu. Chcete-li zvolit správné rozvržení, můžete použít katalog nabízený v obchodě, nebo přijít s něčím.

Rozložení dlažby

Na podlahu můžete umístit dlaždici, stejně jako na zdi, nebo použít například „jedle“. Taková dlažba je podobná parketám, což dodává vzhledu velkou podívanou.

Harmonogram montáže se také podobá parketovému zdivu. V tomto případě se používá pouze obdélníková a úzká dlaždice.

A plán, který může zákazník vynalézat osobně. Měla by používat různé barvy, ale stejná velikost je stejná.Můžete tak vytvořit komplexní a rozmanité vzory.

Připravené varianty

Tato metoda má použít vzory zobrazené na stojanech v obchodech. Ale neměli byste si okamžitě koupit požadovaný obrázek, myje na stěně vaší koupelny nevypadá moc dobře. Je moudřejší získat radu od návrháře, který vám řekne, které z plánů si vyberete, budou v koupelně vypadat ekologičtěji. Pokud tak neučiníte, je možné, že budete muset celou práci v budoucnu zpracovat. A to je další finanční ztráta. Nemělo by se přehlédnout, že tyto údaje již byly vypočítány a sestaveny s nejatraktivnějšími kombinacemi.

Správné uspořádání dlažby v koupelně