Dlažby doma

7. února 2014

Dlažby v domě
\ t


Sekce: Stavba


Dlažby nebo jiným způsobem dlažební kostky - jeden z nejtrvanlivějších a nejkrásnějších materiálů používaných pro pokládku zahradních cest, plošin, parkovacích míst, slovem, v jakékoli oblasti ve svém dvoře. Kromě toho je dlažba krásnou výzdobou pozemku. Bylo by skvělé, kdyby tento materiál byl o něco levnější, ale cenová pravidla na trhu stavebních materiálů nestanoví ti, kteří chtějí, aby jejich nádvoří bylo útulné a krásné.

Máte-li touhu vybavit váš dvůr, cesty, hřiště, pak si můžete udělat cestu sami. A hned stojí za to říci, že to bude levnější čas než hotové dlažební kostky, zakoupené v obchodě. Velkým plusem je samozřejmě to, že to může být provedeno přesně tak, jak potřebujete, a chrání se tak před dodatečnými náklady. Takže pokračujte v procesu výroby dlaždic na chodníku.

Existuje velké množství technologií výroby dlažebních obkladů a internet je velmi dobrým pomocníkem, hlavní je zdůraznit čas, který potřebujete, abyste se seznámili.

Aby bylo možné dlažbu doma, je nutné připravit: písek je obvyklý pro výrobu betonu, změkčovadlo, samozřejmě potřebné množství cementu, a pokud se rozhodnete udělat dlažbu určité barvy, barvivo. Chcete-li říct něco konkrétnější, stojí za zmínku, že cement by měl být značka M500, protože tento cement má vysokou pevnost.
cement M500
Písek by měl být dostatečnýNebojte se, že to bude zbytečné, v každém případě pro písek najdete uplatnění v jeho oblasti.
písek
Budete také potřebovat vibrační stůl. K tomu můžete použít například starou pračku, tato vibrace někdy stlačuje tvar betonových prvků, což rozhodně ovlivní pevnost hotové dlaždice. Ale bez tohoto přídavného zařízení můžete udělat totéž.

Dalším okamžikem při výrobě obkladaček je tvar budoucích prvků výzdoby vašich stránek. Nejlepší ze všeho je koupit hotové formy, jsou relativně levné a pravděpodobně budou potřebovat více než jednou. Jak ale praxe ukazuje, výběr forem není snadný. Zpočátku stojí za to určit, které formy jsou potřebné pro práci i pro ekonomiku. Pokud máte v plánu pokračovat v něčem podobném, je lepší kupovat gumové tvary, vydrží více než pět set odlitků. Plastové formy se snadněji používají, ale nevydrží tolik odlitků, navíc jsou řádově dražší. Ale pro nováčka bude nejlepší koupit nejlevnější formu forem pro tuto dlážděnou polyuretanovou formu. A neměli byste kupovat velké množství z nich, omezte počáteční minimum. A pokud vše půjde hladce, bez komplikací a budete mít rádi nezávislé odlitky dlažebních desek, můžete si koupit určitou částku, která vám umožní rychleji pracovat.
Formuláře pro chodník
Bude tedy zapotřebí postup přípravy hmoty pro plnění pro výrobu 10 -12 forem vozovky: 5 kgCement značky M500, respektive 10 kg písku, a 40 gramů změkčovadla. Po smísení složek se musí důkladně promíchat v suché formě, pak postupně zavádět potřebné množství vody za stálého míchání roztoku (betonu). Hlavním pravidlem není, aby bylo řešení příliš likvidní, jinak bude hotová dlaždice velmi křehká. V posledním stupni se do roztoku zavede barvivo, pokud se rozhodnete použít při výrobě dlažeb.
řešení
Podobně může být přidáno malé množství jemného štěrku pro zvýšení pevnosti dlážděných kostek. Nejen, že posílí vaše dlaždice, ale bude také přidat přírodní kámen vzhled. Tady to stojí za to hned okamžitě objasnit, jestli je přidán štěrk, pak množství písku klesá, přesně na část, která bude dělat štěrk.
štěrk
Je tedy nutné připravit formy před plněním do připraveného dobře promíchaného roztoku. Formuláře jsou potřeny speciální emulzí, je nutné, aby po vysušení dlaždice snadno vycházela z formy. Emulze se aplikuje na vnitřní stěny formy pro výrobu dlažby běžným kartáčem.
Formuláře jsou mazány speciální emulzí
Samotné řešení je pomalu přiváděno do formy, přičemž forma by měla stát na pračce, která v této době pracuje, tato vibrace vyplní celý formulář roztokem a neopustí vzduchové bubliny, které pak mohou rozbít hotovou dlaždici. Aby se zvýšilo vibrace stroje, mělo by se dát oblečení, které již nepotřebujete. Pokud anovyplňte formu bez vibrací, pak udělejte lehké posuny tvaru sami.
vyplněný formulář
Poté, co jsou všechny formuláře vyplněny, musí být vyčištěny, nejlépe ve stodole nebo v garáži, je také vhodné uzavřít formy jakýmkoliv filmem, aby se zabránilo ztrátě vlhkosti. Když skončíme, zapomeneme na práci alespoň 48 hodin. A jen za dva dny mohou být dlaždice vyňaty z formulářů. Pokud se dlaždice nechce dostat ven z formy, pak je nutné ohřát vodu na teplotu 60-80 stupňů, a snížit horkou vodu do každé formy po dobu několika sekund. Tvar se rozšiřuje a hotová dlažba se snadno vynoří.
ohřátá voda
Uvolněné formy se znovu naplní a vše se provede přesně jako poprvé. Ale neměli byste dát dlaždice hned. Trvá to nějakou dobu, než vydrží na ulici, minimálně 2 - 3 týdny, až do úplného setu síly.
hotové manžety
A teprve potom, když se podíváme na každou dlaždici pro možnost prasklin a třísek, jsou umístěny v místě určení. Důležitým bodem - dlažební kostka se nehodí k sobě, mezi nimi by měla být mezera nejméně 1 centimetr, která je naplněna pískem a zhuštěna.
hotové manžetové knoflíčky
Jak vidíte, výroba dlažby není vůbec vůbec obtížná, hlavní touha. A samozřejmě, jak neřeknout, že proces výroby dlažby netrvá dlouho a kromě toho je vzrušující. A co je nejdůležitější, to, co se děje s vašimi rukama, je mnohem sympatičtější než to, co jste si koupili v obchodě.
uzavřený cement

Zdroj vlastní výroby:

http://www.umeltsi.ru/