Dokončovací fasády s kamenem: umělé a přírodní

Design a dekorace fasády umělým kamenem

\ t

Nic nezdobí budovu jako fasádní dekorace s kamenem. Možná je to důvod, proč tento druh zpracování nejen neztrácí své pozice, ale získává na popularitě.
A to i přes vysoké náklady a složitost procesu pokládání kamene. Důvody pro tuto popularitu jsou jednoduché a srozumitelné: dům, potažený kamenem, má pevný vzhled; Obložení fasády je velmi pevné a má dlouhou životnost.
A co je důležité, konstrukce fasád je v tomto případě téměř vždy individuální.

Obsah
  1. Nuance zpracování kamene
  2. Přírodní kámen ve fasádním obložení
  3. Umělý kámen

Nuance zpracování kamene

\ t

Kamennou fasádu fasády budovy lze poskytnout ve fázi jejího návrhu. Ale to neznamená, že nemůžete čelit již využívané budově.
Takže:

  • V každém případě při provádění obecných stavebních prací téměř vždy existují odchylky od projektu. A návrh je pozměněn.
    Všechny detaily dekorativní výzdoby fasády by tedy měly být provedeny s přihlédnutím ke všem změnám.
  • Konstrukce fasády je v podstatě kamenný, samostatný projekt. Na všech fasádních rovinách jsou uzly, detaily a skenování kresleny na stupnici.
    Určete počet dekorativních prvků, které jsou zapsány do specifikace, podepsány a očíslovány.
  • Provádí se hromadná simulace. To se provádí, aby se zabránilo problémům s instalacídokovací prvky.Hotový projekt je odsouhlasen se zákazníkem a teprve poté zpracován.
  • Všechno se stane, když se majitel domu obrátí na specializovanou firmu. Koneckonců, jen málokdo se rozhodne provést pevné obložení domu vlastníma rukama, zejména pokud má dvě nebo tři podlaží.
    Koneckonců, není to panel u vchodu, a ne sokl - zde je zvedací technika. A ne každý může pochopit všechny složitosti této práce.
  • Kromě toho zpracování kamenných fasád zahrnuje nejen obložení stěn zdí kamennou dlažbou, ale také instalaci nebo zdobení architektonických prvků: sloupy, hlavice, římsy, sloupky. Takové prvky vytvářejí styl, doplňují exteriér domu a činí ho tak originálním a atraktivním.
  • Například sloupy jsou nejen architektonickými prvky. Jsou konstruktivní součástí parapetu, obklopují schodiště, zábradlí nebo balkon.
    Kamenné sloupy vytvářejí kudrnaté, často s vyřezávanou výzdobou.

Sloupy a sloupy z kamene jako architektonické prvky fasády

\ t

A co říct - podívejte se na fotografii shora a pochopíte, že v této fasádě jsou hlavními ornamenty sloupy. A nejen doma, ale také plot, který chrání přilehlé území.

Přírodní kámen ve fasádním obložení

\ t

Přírodní kámen používaný ke zpracování fasád může být nezpracovaný. Jedná se o oblázky, kulatiny, desky vytvořené během procesu extrakce.
Tento materiál má společný název - sutinový kámen. DůlJe to především v místních lomech, bez nákladů, a proto je jeho cena nejnižší.
Takže:

  • Kamenný kámen pro výzdobu fasády budovy je používán již od starověku. Ano, je tu dekorace.
    Pro stavbu stěn je tento kámen ideální, zejména pro rámové budovy fahvervekovyh. Konec konců, konstrukce stěn budov tohoto typu, je objemný rám s diagonálními regály, který je vyplněn libovolným materiálem na zeď: cihla, jíl, skleněné tvárnice, kámen.

Dekorace domu v kamenném kamenném stylu

  • A zde je skvělý příklad takového domu, v jehož zpracování bylo použito několik druhů sutinového kamene. Ale i když není konstruktivní použít sutinový kámen, ale pouze jako podšívku, je stále nutné brát v úvahu jeho značnou hmotnost a spočítat, zda nadace bude takové zatížení udržovat.
  • To znamená, že hmotnost sutiny je jedinou nevýhodou. Doporučujeme provést výpočty před zahájením výstavby.
    Konec konců, kdyby byl dům postaven bez projektu, a ne vy, jak zjistíte, jak velká je rezerva síly nadace.
  • Aby se předešlo problémům tohoto druhu, fasády se častěji ošetřují umělým kamenem napodobujícím přírodní kámen. V každém případě, pokud chcete oříznout celou fasádu.
    Přírodní bota je nejvhodnější pro ozdobu soklu, trouby, plotu, nemluvě o krajinářském designu.
  • Zpracovaný kámen, takové nepříjemnosti jako dna, se nedodává. To znamená nejen hmotnost, ale i její konfiguraci.
    Takový kámen je dlaždice, ne více než tři centimetry, nebo o něco více.
  • Zpracovaný kámen má konfigurace, které jsou blízké geometrickým tvarům. Díky tomu je fasáda domu vlastními rukama značně usnadněna.

Dokončovací kámen ve zpracování fasád

\ t
  • Řezaný kámen, pila, kulaté ostré hrany se strojem galtovoy. Takové zpracování prochází mnoha druhy kamene: divoký kámen, břidlice, shungit, lemesit, křemenec.
    Nemluvě o dražších druzích: mramor a žula.
  • Typ kamene závisí nejen na jeho hodnotě, ale také na složitosti zpracování.V nízkopodlažních budovách se mramor a žula prakticky nepoužívají, tato možnost se častěji používá při zpracování administrativních budov.
  • Povrchová úprava fasád soukromých domů: vlastními silami nebo za pomoci pozvaných odborníků, častěji prováděných třemi druhy kamene. To je měkkýš, pískovec a dolomit.
    Jsou nenároční, mají dostatečnou pevnost a snadno se s nimi manipuluje i ručně. Zejména vápenec.
  • Co se týče toho, jak se fasáda budovy provádí kamenem, nemá smysl. Z jednoduchého důvodu, že v závislosti na typu kamene, jeho konfiguraci a velikosti, může být montážní technologie odlišná.
    A zde je mnoho rozdílů.

Kombinace kamene s omítkou při zpracování fasády

\ t
  • Předpokládejme, že pro pokládku dlaždic v tloušťce 2-3 cm, na povrchu stěn musí být namontována výztužná síť. Pro upevnění každého ozdobného prvku nebozávěsný pás, měl by být vybaven detaily a kotvami.
  • Tenké desky se montují na lepidlo. Kamenný řez ve formátu Euro 30 * 60 * 2 cm, 60 * 60 * 3 cm, určený pro instalaci větraných fasád.
    Při nákupu dekorativních nátěrů se proto poraďte s prodejci o způsobu instalace, viz video.
  • Při navrhování fasády se často kombinují různé druhy kamenů nebo se kombinují s jinými typy nátěrů: dekorativní omítka, dřevo (viz Zdobení fasády stromem: výběr správného materiálu), keramická dlažba. Zejména proto, že mnoho architektonických stylů, prakticky nedělejte bez použití těchto materiálů.

Hydrofobní impregnace pro kámen

\ t

Není nutná žádná speciální povrchová úprava přírodního kamene. Stačí jej zakrýt hydrofobní impregnací.
Koneckonců, přírodní kámen je hygroskopický, to znamená, že může absorbovat vlhkost. V tomto ohledu se na kamenech objevuje mech.
Impregnace této látky brání pronikání vody do pórů kamene, čímž se zlepšuje její vzhled a vlastnosti.

Umělý kámen

\ t

Alternativou k přírodnímu kameni je umělý kámen pro výzdobu fasád. Je zbytečné je porovnávat: stává se, že levnější imitace kamene je odolnější než jeho přirozený exemplář.
Takže:

  • Každý z nich má výhody i nevýhody. Při výrobě dekorativního kamene se používají šedý a bílý cement, kamenná drobenka, křemenný písek, pigmenty.
    Samozřejmě, aby se přesně vyjádřily všechny nuance textury aodstíny přírodního kamene, jeho umělé analogy nemohou.

Fasáda z umělého kamene soukromého domu

\ t
  • Největší výhodou umělého kamene je, že může být vyroben přímo na staveništi. K tomu jsou na všech stavebních trzích k dispozici hotové suché směsi.
    Směs, jako obyčejná omítka, se ředí ve správném poměru s vodou - nic složitého.
  • Jsou zapotřebí pouze formuláře. Mohou být zakoupeny, a pokud objem práce není příliš velký, pak to udělejte sami. Budete potřebovat několik přírodních kamenů pro vzorek.
    Jsou umístěny v příslušné krabici a shora jsou nality tekutý silikon.

Silikonová forma pro výrobu kamene

\ t
  • Když je silikon zmrazen - forma je připravena a může být naplněna roztokem. Po uplynutí času, který je regulován výrobcem směsi, je hotový kámen odstraněn z forem.
    Zpracování umělých kamenných fasád dává spoustu úspor. Zejména pokud je kámen vyroben v místě instalace.
    V tomto případě se sníží náklady na dopravu.
  • Takový kámen je v podstatě druhem betonu. Proto vysoká pevnost a hustota.
    Ale doma nemůžete dělat všechny druhy kamene. Některé z nich vyžadují přidání pigmentového roztoku.
  • Je obtížné jej přesně ponořit do každé šarže vyrobené na oko. A těsnění směsi v továrních podmínkách se provádí na vibračních stolech.
    A to znamená, že kvalita ozdobného kamene bude v tomto případě vyšší.

Umělý kámen kombinovaný s výšivkou pod fahverkem

\ t
  • Obecně platí, že každý rozhoduje, co je pro něj nejlepší. Klíčem k dlouhému servisnímu krytu však není pouze kvalitní dlaždice.
    Hodně záleží na stavu fasády v době výroby dokončovacích prací. Pokud jsou prováděny s porušením, při mínusové teplotě nebo nad starou omítkou, nic dobrého čekat.

Takže je nejlepší se zeptat odborníků od samého počátku, kteří budou nabízet různé typy fasádních dekorací, budou přísahat, vyrábět a sestavovat. A v případě čeho se bude ptát.
A přejeme si, aby rozhodnutí, které jste přijali, bylo jediné správné, a nový domov jistě potěší své obyvatele krásnou fasádou.