Dokončování fasád budov - materiály pro vnější obklady: obklady, cihly a další

Fasáda je vzhled budovy a je součástí, která při stavbě vyžaduje zvláštní pozornost. Jeho dekorace a vzhled přímo závisí na kvalitě, trvanlivosti, barvě a struktuře materiálů.

Existují tyto druhy zpracování:

 • Mokré fasády, při jejichž zpracování se používají procesy úzce související s vodou. Omietka, která se aplikuje na budovu, se na začátku práce rozdělí na vodu.
 • Odvětrávané fasády, u nichž je vnější část budovy pokryta podšívkou a mezi ní a stěnou je mezera, která je odvětrávána pro udržení optimálních podmínek v ní.
 • Další výzdoba fasád budov se liší podle typu izolace, která se používá při provádění obkladačské práce. Dnes, nejrozšířenější byly:

  • izolace z pěnového polystyrenu;
  • Různá bavlněná izolace v rolích a deskách.

  S neustálým zlepšováním stavebních technologií se stále více a více nových materiálů používá pro obkládání vnějších stěn.

  U velkého množství zboží je pro architekty a projektanty stále obtížnější určit výběr výrobku. Také se používají stále častěji kombinované kombinace s různými typy materiálů.

  Všechny komponenty používané pro externí práce jsou rozděleny do dvou typů, lišících se typem instalace.

  Prvním typem jsou obkladové prvky, které jsou upevněny na vnější straně domu pomocístavební lepidlo nebo cement. Druhou částí jsou mechanicky upevněné prvky.

  Populární materiály pro obložení

  Vlečka

  Jedná se o výrobek šetrný k životnímu prostředí, který je určen přímo k vnějšímu obložení budov. Má také značnou popularitu, poskytuje vynikající ochranu fasády před srážkami a vynikající tepelnou izolací.

  Je snadné skrýt nerovnosti stěn, snadno se montuje, má estetický vzhled, je ohnivzdorný a má dostatečnou životnost. Cena za to se pohybuje od 200 do 400 rublů na jeden panel o rozměrech 3,66 x 0,230 metrů.

  Keramická žula

  \ t

  Poměrně obyčejný materiál, který se vyrábí ve formě dlaždic, a jeho instalace je poměrně pohodlná. Vypadá přirozeně, zatímco imituje přírodní kámen. Keramické žulové desky mají různou strukturu: matný, pravidelný lesk, zrcadlově lesklý, saténový a glazovaný.

  Má také vysokou mrazuvzdornost, pevnost, chemickou odolnost, odolnost proti UV záření a teplotní výkyvy. Cenové rozpětí je velmi široké a liší se podle kvality, designu a výrobce. Ceny jsou v rozmezí od 300 do 600 rublů na m2.

  Cihla

  Tradiční materiál, lícové cihly, se provádí v polovině cihly nebo dokonce čtvrtiny. Obrovské množství výrobců cihel také vyrábí speciální dlaždice napodobující cihly pro obložení vnějších částí budovy. Hlavní přednosti této cihly jsou: dobrá odolnost proti mrazu,minimální absorpce vody, vynikající tepelná kapacita, jedinečná textura a nepřítomnost škodlivých látek v tomto produktu. Cena cihel se pohybuje od 20 do 30 rublů za kus.

  Sádra

  Pro obkládání budov používejte různé typy omítek, které vám umožní vyzdobit váš dům fakturou a řadou barevných palet. Hlavní přednosti této podšívky jsou: vysoká propustnost par, vynikající tepelná izolace, šetrnost k životnímu prostředí, obrovská škála barev a textur, stejně jako trvanlivost. Cena takové omítky je od 700 do 2500 rublů za pytel (25 kg).

  Dokončovací omítka - nejméně nákladný způsob aktualizace fasády každé budovy

  Strom

  Dřevo je skvělý materiál a úspěšně se používá k zdobení fasád domů. Lepší je, když je dům sám dřevěný nebo rám. Instalační proces se skládá z obložení konstrukce s deskou, proutěným, blokovým domem. Má přijatelnou cenu a běží dostatečně rychle. Tento plášť udrží váš dům v teple a pohodlí. Průměrná cena dřevěného panelu a bloku domu je 450-820 rublů na m2 v závislosti na typu dřeva.

  S přihlédnutím ke všem výše uvedeným skutečnostem jsem opravdu chtěl poradit vývojářům: pouze důvěryhodným profesionálům by měly důvěřovat budovy, protože jejich řešení jsou esteticky a nejodolnější.