Dřevěná kamna pro cihlový dům

Cihlová kamna - zdroj zdravé atmosféry a čerstvého vzduchu (díky návrhu a neustálé obnově vzduchu uvnitř), není třeba dodatečné montáže radiátorů, takové budovy jsou dobře akumulovány a ohřívají vzduch současně v několika místnostech.

Palivo je levné jako palivo, zejména pokud se váš domov nachází v zemi. A obstarávat je samo o sobě je velmi užitečné pro zdraví.

Při výstavbě musíte přesně dodržovat všechny požadavky, sledovat zdivo, sledovat vodorovné čáry a svislost stěn. Zabrání se tak strukturálnímu zkreslení a případným poruchám.

Optimální umístění pece - v centru domu.

Obsah
 1. Druhy pecí na dřevo pro cihlový dům
 2. Topná kamna - krok za krokem
 3. Jak udělat z kamene plamen ohněm dřevem
 4. Vyrábíme troubu na dřevo pro dům: Návod na stavbu cihlové pece
 5. Video - trouba na pečení

Druhy kamen na dřevo pro cihlové domy

 • - Topení;
 • - Pro vaření (předchůdce moderních talířů);
 • - Vyhřívané (kombinace dvou předchozích modelů);
 • - Speciální (provedení je určeno pro speciální potřeby - sušení prádla atd.).

Topná kamna - krok za krokem

Stavba je žádoucí provádět v létě, při konstantní teplotě vzduchu.

Pro výstavbu bude potřeba: cihla -220 kusů, tři dveře pro krb (13x13centimetry), čisticí dveře (14x14 cm), litinová deska (38x35 cm), trouba (32x28x42 cm), západka (27x13 cm), azbestový cementový plech, rošt - rošt (20x30 cm), ocelový pás tl. 4 mm (35x25 cm).

Instrukce pro rozvržení:

Musíme postavit základ před pokládkou. Typ nadace je vybrán po prostudování typu půdy a podzemní vody. Čekáme na ztvrdnutí nadace a začneme stavbu.

Tiskneme výkresy, připravujeme ruletu a stavbu. Před stavbou se doporučuje jako trénink umístit sporák bez řešení, aby nedošlo k chybám. Čísla budou číslovány podél zdiva pro větší pohodlí. Ujistěte se, že používáte chrám a zkontrolujte kvalitu cihly (žádné třísky a praskliny). Namočte cihly do vody.

První dva řádkyjsou vyloženy v souladu s výkresem, masivní. K tomu budete potřebovat 10 cihel pro každý řádek.

Ve ​​třetím řádkuprovádíme pokládku a instalaci podvodních dveří (připevněte na drát a speciální kovové upevňovací prvky).

4 : stavíme tento řádek, kontrolujeme s řadou, stavíme zdi.

5 : stavíme cihlu, překrývají se nad dveřmi, ponořujeme je, pokládáme rošt roštu (nezapomeňte ponechat malou mezeru od kovové mřížky roštu ke zdivu, v mezeře vyplňte písek).

Dálebereme azbestovou šňůru a zabalíme rám dveří pece. Provádíme výstavbu šesté řady, upínání dveřních šroubů.

sedmá a osmá série - stavíme zdi, dodržujeme pořádek, opět kontrolujeme výkres.

V devátém řádku , nahoře dvířek pece, položte cihly a vytvořte nad nimi překrytí. V této sérii začneme stavět kanál a dokončit ho do jedenácté řady.

Pro oddělení varné zóny a odvodu kouře umístěte ocelový pás, který bude dále podporovat cihly umístěné na hraně. Připevněte litinovou desku (číslo řady 12).

Od třinácté do patnácté sériepokládáme cihly „na okraj“. Zakrýváme komoru pro přípravu azbestové cementové vrstvy.

Šestnáctý řádek- stavíme dno prvního kanálu, který bude umístěn vodorovně.

V sedmnáctém a osmnáctémřadách položíme vyčištěné dveře, postavíme stěny pece.

Devatenáctý řádek- zakrýváme horní část dveří cihlou. Vytvořte můstek uprostřed kouřového okruhu.

Dvanáctá řadapodle výkresu (stavíme stěny pece, pruhujeme předchozí řadu).

Další dva řádky (21-22)jsou konstrukce čisticího otvoru a dokončení zdiva rotace kouře.

Poté nainstalujeme troubu a zhotovíme zdivo podle výkresu až do 27 řádků. Ve 27. a 28. řádcích necháváme prostor mezi cihlami pro čištění pece.

Pak provedeme úplné překrytí pece a namontujeme západky (29-31).

Od třicáté druhé řadystavíme komín a vytahujeme komín na ulici.

Jak udělat oheň s palivovým dřevem

Vyrábíme revizi pece a potrubí pro trhliny. Pokud ano, namazáme maltou z hlíny. Vyčistěte pec od spalin. Připravujeme palivové dřevo. Ohřejte komín. Do palivové nádrže vkládáme palivové dříví a necháváme otevřené dveře pro přístup k vzduchu. Pro rovnoměrné spalování palivového dřeva vzájemným pokerem v procesu jejich spalování. Předběžná pokládka dříví je optimálně provedena po vytvoření prvního uhlí.

Vyrábíme troubu na dřevo pro dům: návod na stavbu cihlové pece

Tato trouba je optimální pro vytápění dvou místností nebo domu o rozloze 30-40 m2. m.

Kamna mají tři spalinové kanály uspořádané svisle. Jejich délka je více než čtyři metry. Má dva režimy ohniště - letní a zimní.

Pro získání práce:

 • - keramická cihla plná značky M175 - 400 kusů;
 • - žárovzdorné cihly - 20 kusů (SHB8);
 • - předlitky z nerezové oceli 70x40 cm;
 • - západky 28x18 cm - 2 kusy;
 • - protipožární dveře 27x30 cm;
 • - podvodní dveře 2 kusy 15x16 cm;
 • - nářadí pro zdivo (pánské, kontejnery na řešení atd.).

Stavíme základ pece a pokračujeme do první řady. To je nejdůležitější, protože určuje rozměry pece. Tloušťka svislých švů není větší než 8 mm

.

Druhá řada: děláme obvaz první série a položíme základy pro ošetření požáru.

Třetí řada: vytvoříme komoru pro sběr popela a instalaci dvířek.

Čtvrtý řádek: pokračujemebudování kamery pro sběr popela. V budoucnu bude požární komora obložena šamotovými cihlami. Ve stejné sérii vyrábíme spojovací prvky pro čisté dveře a tvorbu dolního horizontálního kanálu.

Pátá řada: nafukovací dveře jsou zakryty jednou cihlou, protože její délka je pouze 14 cm. Pokračujeme v budování horizontálního kanálu a požárního oddělení mezi pecí a stěnami domu.

Šestý řádek: uděláme strop dvířek a spodní vodorovný kanál. Zároveň vidíme, že se tvoří dva vertikální kouřové kanály 12x12 cm.

Označte levý kanál číslem 1 (přímo napojeným na komín), vpravo - číslo 3 (dlouhý kanál pro průchod plynu a ohřev pece v zimě). Rozměry distribučního kanálu 25X12 viz

Sedmá řada: pokračujeme v tvorbě kanálů a instalaci požárních dveří.

Osmá řada: spojujeme číslo řady sedm a tvoří druhý vertikální kanál pece.

Uložili jsme západku ročního obratu. Pokud je otevřen, kouř bude přímo vstupovat do potrubí, aniž by došlo k přehřátí místnosti. Pokud zavřete západku, kouřové plyny vstoupí do kanálu číslo 3 a jdou dlouhou cestou, zahřívají celou konstrukci pece a podle toho i místnost.

Devátý řádek je podobný osmé. Připravujeme podpěru pro instalaci zamykání dvířek pece.

DesátýŘádek: uzavřeme protipožární dveře a připojíme kanál 1 a kanál 2. V zimním režimu dojde k přechodu spalin z druhého kanálu na první v peci.

Ze šamotové cihly odřízneme štěrbiny pro mřížku roštu a vložíme ji do pece. Zadní stěnu izolujte minerální vlnou.

Pokračujeme v pokládání stěn pece a roštů.

Dále vyrábíme řezivo šamotové pece.

Dokončili jsme průkaz.

Vyrábíme stohování litinové desky 40x70 cm. (Řádek 11).

Zpočátku se kamna položí na cihlový "suchý", vyrábíme tužku označující obvod desky. Bulharský řezal štěrbinu v cihlovém zdivu pro desku. Hloubka hloubky 10-15 mm. Stack těsnění (azbestové šňůry). Z horní strany dejte kamna. Zkontrolujeme jeho horizontálnost.

12. řádek: vyrobíme tříkanálový topný štít.

13 řádek překrývá předchozí řádek a to až na 18 řádků. V 18. řádku nastavte druhou západku. 19. řada - pokračujeme ve výstavbě. 20-21 řádek: pokrýváme všechny kanály kromě prvního. 22. řádek: začněte stavět komín.

Takové pece na dříví z cihelného dřeva mohou rychle vytápět prostory a jsou vhodné pro vaření. Po dokončení stavby je důležité provést úpravu pece přírodním nebo umělým kamenem, keramickou dlažbou nebo vytvořit omítkový povrch.

Video - Cihlová trouba