Důvody, proč jsou listy v lilku žluté?

Není žádným tajemstvím, že lilek miluje teplo velmi mnoho. Velké množství slunečního světla jim dává dostatek zdrojů, aby se výhonky šťavnaté, listy velké a zdravé, a plody byly vytvořeny bez skvrn a s vynikající chutí. Nicméně, jako každá rostlina v zahradě, lilky jsou extrémně citlivé na nemoci, poklesy teploty a nedostatek hnojiv. To vede k žluté listy v lilku. Co dělat, když listy vyblednou, proč se listy kroutí a padají, jak s nimi správně zacházet - budeme v tomto článku zvažovat.

Obsah
  1. Nedostatek dusíku
  2. Změny podmínek
  3. Co dělat, když zíváte?
  4. Video «Způsoby pěstování lilku»

Nedostatek dusíku

\ t

Za prvé, zažloutnutí listů lilku může být spojeno s nedostatkem sloučenin dusíku v půdě. Zejména pokud jsou spodní listy žluté na keři. Navzdory tomu, že odlišná povaha žloutnutí může také znamenat nedostatek draslíku, mědi, železa, ujistěte se, že byste měli dělat dusík hnojení půdy. Trik spočívá ve skutečnosti, že dusík pomáhá rostlině distribuovat vše dostupné v zásobě a absorbovat růst užitečných mikroživin v různých částech keře. Nedostatek dusíku proto způsobuje, že rostliny využívají zdroje tak, jak by měly.

Je důležité zachovat rovnováhu mezi minerálními a organickými hnojivy, aby se zabránilo žloutnutí nebo onemocnění lilku.

Změny podmínek

Nelze pojmenovat lilek velmi vrtošivou kulturou, ale na změně životních podmínek reagují velmi ostře - v první řadězažloutlé listy. Pokud jste již položili otázku "Proč žluté listy v lilku?" - to znamená, že rostlina již vyjádřila svou nespokojenost.

Žloutnutí lilku reaguje na mnoho věcí. Například velmi vysoká teplota vzduchu vede k popáleninám na destičce, je žlutá a schne. V nepřítomnosti vlhkosti ve vzduchu a půdy listy twist, a pak odpadnout.

Je třeba chápat, že pokud by semenáčky lilku byly zažloutlé, po přesazení do otevřeného terénu je to přirozený proces. Rostliny je třeba aklimatizovat, zvyknout si na nové podmínky, dát kořeny do nového terénu. Pro tyto případy je důležité připravit dobré složení půdy, oplodnit ji a pečlivě se starat o zeleň lilku, aby rychle vylezli na nové místo.

Co dělat, když zíváte?

Takže, co mám dělat, když listy lilku suché a vyblednou? Příprava by měla začít pěstováním sazenic, aby dospělá rostlina nenarazila na tento problém.Semena ošetřujte a sezonujte, aby se probudily všechny vegetativní procesy nezbytné k rychlému růstu v nich, a také aby se vyvinula imunita proti invazi houbové mikroflóry.Při výsadbě semen v květináčích se ujistěte, že půda je dobře hnojená dusíkatými minerály a případně organickými hnojivy. Za tímto účelem stojí za to složitý vývoj lilku, když biče, listy a květenství a ovoce rostou stejně dobře.

Pokud se žloutek zachytil sazenicemi lilku, objevil se na listechJe možné, že se jedná o příznak popálenin. S bohatým osvětlením, jak ve slunečních, tak v ultrafialových lampách, se buněčná struktura jemných listů lilku zhroutí a nekróza. Pokuste se vytvořit stín nebo mírně zkrátit světelný den pro semenáčky, a tím zabránit novým popáleninám. Také, když zalévání, zkuste nelít vodu na listy, jako kapky vody se čočky, lámání a zesilování paprsky světla.

Žluté skvrny na okrajích listů ukazují na nedostatek draslíku. Strávit listovou výživu draslíkovými hnojivy a skvrny zmizí během několika dní. V ostatních případech provádějte krmení listů komplexem minerálních a organických hnojiv, které nutně obsahují dusík.

Jeden z důvodů, proč jsou spodní a horní listy lilku žluté, jsou zavlažovány studenou vodou.Toto nelze v žádném případě tolerovat. Vzhledem k tomu, teplota vody je mnohem nižší než teplota půdy - kořenový systém lilek dostane hmatatelné poškození, zmrazení a po hnilobou. To má negativní vliv na strukturu a barvu rostliny.

Příčinou žluté zimnice je často půda, v níž se pěstují obě semenáčky, a mladé sazenice - rašelinová půda není schopna poskytnout dostatek stopových prvků živin z lilku. Proto je při pěstování rostlin v rašelinové půdě důležité poskytovat zeleninu s kompletní sadou hnojiv, aby nevypadaly z nedostatku užitečných stopových prvků.

Video «Způsoby pěstování lilku»

Zkušení zahradníci poskytují rady, jak se o ně staratlilek.