Dvousměrný krb

Oboustranný krb je ideální pro velkou halu nebo pro přilehlé místnosti, umístěné vedle zdi. Je to vhodné, protože se stane ozdobou a zahřeje dvě místnosti současně, s jedním komínem. Tento typ krbu může být několika typů, a to jak z hlediska designu, tak i materiálu, z něhož se snižuje, a použitého paliva.

Obousměrný krb

\ t

Bohužel, takový model je zřídka nalezen v interiérech budov, protože si mnozí myslí, že to bude trvat hodně prostoru a je obtížné ve výstavbě, ale to je falešná představa. Oboustranný krb zaujímá stejné místo jako jednostranný a jeho výhodou je právě úspora materiálu na jeho konstrukci. Při stavbě jednoho provedení obdrží dva pokoje samostatný krb, nebo rozdělí velkou místnost na dvě zóny, z nichž jedna se může stát útulným individuálním koutkem, druhá místnost pro hosty.

Obsah
 1. Jmenování dvousměrného ohniště
 2. Umístění krbu
 3. Stavební materiál
 4. Nadace
 5. Krby dvoustranné pro krby
 6. Konstrukce krbu
 7. Bezpečný provoz
 8. Výhody a nevýhody
 9. Krb v interiéru
 10. Malé video o odrůdách dvoustranných krbů

Jmenování dvousměrného ohniště

Ihned je třeba říci, že průřezová oboustranná verze ohniště nebude schopna vytápět místnost stejným způsobem jako konvenční nebo oboustranná cihla, ve které pece pracují samostatně.z jednoho a mají pouze společný komín.

V průběhu dvoustranné krby je větší pravděpodobnost, že budou sloužit jako dekorativní interiérová výzdoba, než jako způsob ohřívání místnosti, a existují dva důvody:

 • Pec obyčejného krbu je uspořádána tak, že její boční a zadní stěny mají určitý sklon, což pomáhá odrážet teplo směrem k místnosti. V průchozí peci je nemožné vyrobit stěny stejné konstrukce, a proto velké množství tepla jde přímo do potrubí.
 • Druhým důvodem je velké množství kyslíku vstupujícího do spalovací komory a spalování paliva probíhá mnohem rychleji, stejně jako zvýšená trakce. Tyto dva faktory přispívají k rychlému zvětrávání ohřátého vzduchu.

Samozřejmě, nelze říci, že obousměrný krb neohřívá místnost vůbec - to ho naplní komfortem a vytvoří pohodlí. Jeho hlavním účelem však jsou dekorativní vlastnosti.

Umístění krbu

Několik variant dvoustranných krbů vám umožňuje vybrat si z nich v uspořádání v jedné nebo dvou pokojích.

 • Samotný krb se může stát dělící stěnou pro dva pokoje, pokud je položí ke zdi. V tomto případě musí být design velmi masivní - v podstatě rozdělení jedné velké místnosti na dvě.
 • Další možností je krb zabudovaný do zdi. Pokud je postaven z cihel, pak zeď mezi místnostmi v některých místech bude třeba rozebrat, aby se do této díry vložila řada krbů.
 • Třetí možností může být model, který stojí odděleně uprostřed nebo na straně místnosti.

Krb umístěný ve středu místnosti

 • Čtvrtá verze ohniště je stavba, která sousedí se stejným koncem k jedné stěně, ale nevytváří dvě místnosti z jedné místnosti, ale pouze rozděluje místnost na dvě zóny.

Prostor pro rozdělování krbů do dvou zón

\ t
 • Pátou, nejneobvyklejší variantou je stropní kovový obousměrný krb. Pro jeho instalaci je nutné, aby budova měla spolehlivý a trvanlivý strop, jak bude na ní udržován.

Neobvyklý závěsný krb

Stavební materiál

Výběr materiálu pro stavbu krbu bude záviset na tom, jaké palivo bude v něm použito:

 • Pokud se hodláte utopit dřevem, musíte si ho z cihly zařídit. Taková konstrukce může mít průchozí požární peci nebo dělenou stěnu. V tomto případě, jako v prvním, a ve druhém případě, komín je obyčejný s cihlou nebo kovem. Pec může být cihla, ze žáruvzdorného materiálu nebo vestavěné lité litiny.
 • Při použití elektřiny nebo biopaliv pro krb je možné použít konstrukci z cihel nebo žáruvzdorných sádrokartonových desek, jejichž rám je vyroben z kovového profilu nebo dřevěných tyčí. Do otvoru může být zabudována elektrická komora připravená ve zdi.
 • Venkovní krby se prodávají kompletně v hotové formě a vyžadují pouze upevnění do stropu a odstranění potrubí skrz střechu.

Nadace

Nadacevšechny budovy jsou velmi důležitým prvkem, ale ne pro všechny bilaterální krby je nutné.

 • Pevný základ bude povinný pro cihlové budovy a je žádoucí, aby byl oddělen od obecného základu budovy, protože se mohou navzájem negativně ovlivnit. Pokud se v krbu má zařídit dvě pece, oddělené stěnou a jsou v různých místnostech, pak bude muset vytvořit základ v jedné a ve druhé místnosti.

Základ pro cihlový oboustranný krb je uspořádán podle všech pravidel, která jsou určena pro stavbu kamen nebo klasických krbů na dřevo.

 • Sádrokartonová konstrukce nevyžaduje takový pevný základ, protože není příliš těžká.
 • Připravené bilaterální krby, které pracují na biopalivech nebo elektřině, fungují také skvěle, aniž by pro ně musely položit základy.
 • Přirozeně přívěsné krby nevyžadují základové zařízení, ale budou muset dobře fungovat nad vyztužením stropů a spolehlivou montáží konstrukce.

Dvouplášťové krby pro krby

Závod na vypálené požární hořáky pro oboustranný krb

\ t

Výrobci, kteří znají různé chutě spotřebitelů, se snaží uspokojit všechny potřeby. Proto, pokud si koupíte peci na surové železo, můžete najít přesně ten, který je vhodnější pro samotný krb a pro interiér, ve kterém bude umístěn.

 • Litinové pece se vyrábějí v různých velikostech a používají se v nejrůznějších krbech, jakož i v samostatných pecích, které jsou jimi vybaveny.stojan Například, jak se to dělá na prezentované fotografii.

Je možné udělat nejjednodušší způsob

 • Pece mají různé tvary, od klasického pravoúhlého a čtvercového až půlkruhového tvaru a mají asymetrický tvar.
 • Stěny ohniště jsou spolehlivé, protože jsou ošetřeny šamotovým materiálem nebo mají tepelně odolnou vrstvu mezi dvěma plechy.
 • Deska Chamotte, vyrobená z kamene nebo cihly, se dobře hodí pro cihlové krby na dřevo. Dokonale se spojí s externím zpracováním portálu.
 • Litinové pece mají obvykle horizontální uspořádání, ale některé modely jsou vyráběny ve svislém provedení.
 • Pece jsou zpravidla opatřeny dvěma hermeticky utěsněnými dveřmi, vyrobenými z tepelně odolného skla, které oboustranně obdivují ohnivé jazyky. Toto sklo je určeno pro vysoké teploty, dosahuje 700-750 stupňů.

Existují ještě více originálních možností dveří - mohou jít nahoru nebo se pohybovat vedle sebe.

Sklo instalované ve dveřích má obecně rovný jednotný tvar, ale u některých modelů se používá lichoběžníkové a půlkruhové sklo.

Je třeba rovněž poznamenat, že některé modely opacoonů jsou vybaveny automatizovanými dveřmi, z nichž jeden je zablokován ohněm v krbu, aby se zabránilo vzniku ponoru a ohniska.

Pokud chcete obdivovat živý oheň v otevřeném ohništi, je možné otevřít jedno z dveří, ale druhé zavře povinným způsobem.

Je-li uspořádán biochem, pak ho obvykle dostane do ohništěkompletní Elektrocamines, které mají účinek živého ohně, také mít připravený ohniště pro kterého vy jen potřebujete vytvořit vhodný portál.

Konstrukce krbu

Stavba oboustranného ohniště z cihly se provádí stejným způsobem jako klasický, v sekvenčním schématu. Pokud není nalezen, lze použít dvě varianty schémat s malými korekcemi:

 • První možností může být nejjednodušší schéma jednosměrného ohniště.

Je možné přijmout jednostranný klasický krb

.

Pokud si vezmete schéma střihu ohniště a rozložíte ho do zrcadlového obrazu tak, aby se zadní stěny staly jednou společnou, a pak komín zkombinujte - to bude krok za krokem průvodce stavbou oboustranného ohniště, tj. Krbu pro dva pokoje.

 • Další režim, který je naprosto vhodný - jde o druh krbových kamen, ve kterém je jednak pecí na peci, jednak na druhé peci pece. V tomto případě nemusíte nic měnit, jediná věc, kterou je třeba udělat, je zvětšit velikost ohniště a nainstalovat na něj nežehlené železo a dveře z tepelně odolného skla.
 • Pokud se plánuje postavit krb ze sádrokartonu, může být také dokonale zamaskován jako přírodní, z cihel nebo kamene.

Zpočátku se kreslí s přihlédnutím k tloušťce litinové pece a rám pod pláštěm se smí sádrokartonovou deskou. Po opláštění je konstrukce vyhlazena a v ní je instalována hotová pec. Poté je dekorace zakončena dokončovacím materiálem. AlePortál sádrokartonových desek není vhodný pro krb, který bude vytápěn palivovým dřevem, i když má instalovanou spolehlivou litinovou pec.

Bezpečný provoz

Oboustranný krb je zajímavou stavbou, ale když se používá, je třeba vzít v úvahu několik okamžiků, aby bylo možné získat jen potěšení z jeho přítomnosti v domě a mít nepříjemné problémy:

 • Prvním pravidlem, které musí být provedeno, je ponechat krb bez dozoru během hoření.
 • Neotvírejte obě dveře současně, aby nedošlo k popálení dříví nebo jisker na povrchu podlahy. Zásuvka může navíc vytvořit opačný návrh a kouř z ohniště se může dostat do místnosti, což je nepříjemný zápach, který rychle absorbuje nábytek a oděv.
 • Dalśím dûleżitým opatřením je navrhování blízké požární zóny s nehořlavým materiálem, například keramickými dlaždicemi, a to musí být provedeno na obou stranách pece.
 • Aby se zabránilo nadměrnému kouři v peci a aby se dosáhlo dobrého tepla, mělo by být dřevo používáno zcela suché.

Výhody a nevýhody

Mezi výhody obousměrného ohniště patří:

- při instalaci takového zařízení jsou dvě místnosti současně vybaveny krby;

- litinová pec mění vzhled konstrukce a harmonicky zapadá do každého interiéru;

- je-li pec elektrického krbu instalována v obvyklém portálu sádrokartonových desek, je možné jej zpracovat podle svého vkusu a podle toho i interiérového designu místností;

- široký sortiment pecí, který je k dispozici na prodej, vám umožní vybrat ten správný.

Tento druh krbu nebyl bezcenné a bez nevýhod:

- povinná instalace komína s určitým průměrem průřezu pro modely vyhřívané palivovým dřevem;

- malý odvod tepla oboustranného provedení krbu;

- komplikovaná péče, protože sklo krbu není chlazeno vzduchem a usadí se na trávě.

Krb v interiéru

Chcete-li určit, který z nich si vybere krb pro váš domov, musíte vidět, jak to vypadá v interiéru.

Neočekávané odvážné rozhodnutí - obousměrný krb v koupelně

Velmi zajímavé řešení pro instalaci oboustranného krbu v koupelně. Zvláště příjemné je koupání v obdobném prostředí během chladného období, protože pouze jeden druh ohně se otepluje a uvolňuje na základě vnímání člověka. Pokud je takový krb instalován mezi ložnicí a koupelnou - přinese to ještě větší pohodlí, protože vyjít z horké vody, je to tak příjemné ležet v posteli a sledovat pohyb plamene. Krb je vestavěn do zdi, zdobený kamennou dlažbou uklidněných klidných tónů, která vám umožní relaxovat nejen fyzicky, ale i morálně. Je třeba poznamenat, že se jedná o odvážné původní rozhodnutí instalovat obousměrný krb, který není určen pro hosty, ale pro svůj vlastní zdravotní stav.

Obousměrný krb s ruskou pecí

Konstrukce tohoto krbu připomíná ruskou pec. Ona jevnitřní atribut, který v bílé barvě osvětluje celou místnost a rozděluje ji do dvou zón, které se liší velikostí a umístěním konstrukce. Přidává pohodlí a výklenek pro skladování palivového dřeva. Navzdory masivnosti pece-krb, atmosféra v místnosti nevypadá ohromeně, ale spíše ji lze nazvat světlou a jasnou.

Krb s původním polokruhovým ohništěm

Tato varianta průchozího ohniště nerozděluje místnost, ale je také nastavena velmi originálním způsobem - zadní stěnou stěny, která se vejde do okna. Zvláště impozantní oheň v tomto krbu se bude dívat v temné době, nejenže zdobí interiér svými kouzly, ale také osvětlí svou tajemnou hru světla. Dalším rysem tohoto krbu je jeho neobvyklý půlkruhový tvar a opakující se tvar dveří a skla. Během spalování bude plamen jemně klouzat po hladkém ohybu skla, což vytvoří zvláštní magický dojem.

Malé video o odrůdách bilaterálních krbů

Při rozhodování o instalaci obousměrného krbu v domě je nejdůležitější otázkou, kterou musíte rozhodnout, co od něj chcete získat. Odpovědí na něj můžete zvolit vhodný model a nuance spojené se zpracováním se zabývají možnostmi a přínosy.