Dvouúrovňový strop se sádrokartonem vlastníma rukama


Instalace dvouúrovňového závěsného stropu ze sádrokartonu s fotografickými příklady.

Budeme zvažovat možnost instalace dvouúrovňového stropu s půlkruhovým poklesem o 10 centimetrů pod jednu ze stěn. Dříve jsme se podívali na to, jak vytvořit jednostupňový strop s sadrokartonem s fotografiemi. Za prvé, je třeba, aby rám pro první úroveň stropu, a pak reliéf je sádrokartonové desky. Obvaz je nutný, abychom se mohli snadno dostat na vnitřní povrch sádrokartonu. Po montáži prvního rámu přejděte k montáži druhého rámu, který je nezbytný pro druhou úroveň stropu. Druhá úroveň stropu bude snížena. Vše je však v pořádku as fotografickými příklady.

Instalace dvouúrovňového zavěšeného stropu se sádrokartonovou deskou s instrukcemi pro fotografování

Takže sbíráme první úroveň stropu ze sádrokartonu. Hladina vody v rozích se musí odrážet vodorovně na úrovni očí. Nyní najděte nejnižší bod od stropu, odstoupíte od stropu o 4 cm a označte. Změřte vzdálenost mezi oběma štítky. Poté přesuňte štítky ke stropu a dodržujte vzdálenost mezi nimi. Rohové značky spojujeme liniemi pomocí šňůry čalounění. Pokračujeme k instalaci profilu (označeného UD) nad přijatou linku, s použitím délky hmoždinek od 40 do 60 mm a průměru 6 milimetrů.

Dalším krokem je vytvoření rámce z profilů (označení CD). Každých 600 milimetrů podél areálu je třeba nainstalovat profil CD. Profil je upevněn na závěsném úchytu. V tomto případě se jedná o pletací jehlu(Montáž ve tvaru písmene P).

Za prvé, s polstrováním šňůry, děláme linky podél stropu každých 60 centimetrů. Na této linii a půjde naše upevnění (přes 50 centimetrů). Upevněte hmoždinkami 6 až 40 mm. V našem případě jsou pletací jehlice připevněny ke šroubům na stromě jako základ - dřevěné. Pokud se klobouky šroubů a hmoždinek nepodaří ve smyčce jehel, aplikujte podložky nebo malé kousky upevňovacích prvků ve tvaru písmene p nebo profilu.

Vyjměte vlastní CD s velikostí požadované velikosti CD, umístěte jej do profilu UD (přesně podél čáry). Pokud délka profilu není dostatečná, připojte oba profily pomocí speciálního držáku. Oba profily položte na hladký povrch. Zapojíme konektor a upevníme ho na 4 šrouby 3,5 x 9 mm na každé straně. Aby byly profily stejné, doporučujeme použít pravidlo.

Jakmile jsou všechny CD profily na svém místě - je nutné napnout vlákno (před závorky) a připevnit CD k našemu úchytu, přičemž mezi profilem CD a závitem zůstane mezera 1-2 milimetry.

Dalším krokem je instalace uzamčených profilů pro krátké spoje listů. První věc, kterou jsme vystřižili, jsou malé kousky profilu UD (10 centimetrů) a našroubujte je pomocí šroubů 3,5 x 9 mm na boční části profilu CD. Vložíme do sklizené části profilu profilu UD délku 53,5 centimetrů. Jedno z písmen se bude držet jedné části profilu a dalšího listu.

Máte-li na strop lustr, vizjak nainstalovat a připojit lustr nebo jak správně nainstalovat bodová světla, musíte vytvořit profil hypotéky. Nejprve vyřízněte kusy profilu UD (20 centimetrů) a pomocí šroubů 3,5 x 9 mm je připevníme k bočním částem profilového CD. Po odříznutí dvou CD profilů je vložte do UD profilu, ale ponechte 1 centimetr mezery pro vodič, jak je vidět na obrázku níže.

Písmena musí být instalována v šachovnici. První série listů začíná celým listem na jedné straně stěny a další řádek z celého listu na druhé straně stěny. Nezapomeňte to zvážit. Listy jsou upevněny kovovými šrouby (25 milimetrů).

Před zahájením montáže plechů je nutné uvést na profilech hranice našeho kruhu. To se provádí proto, aby se nepřidávali písmena, kde bude umístěna druhá úroveň. K tomu zašroubujte profil šroubu pomocí šroubováku, nikoli vlastními rukama, a navinutý vodič. Po měření požadovaného poloměru ohněte drát na tomto místě a nakreslete čáru tužkou. Listy by měly přesahovat poloměr 6-7 centimetrů.

Opět je třeba pomocí drátu nakreslit v našem poloměru čáru půlkruhů. A pak ještě jeden řádek, ale delší než 5 centimetrů.

Na druhé linii je nutné sádrokartonovou desku přesně řezat pomocí kovového pláště. To je nezbytné pro to, aby byl slib z profilu CD přesně v okruhu. Okraj dopisu by se měl shodovat s okrajem profilu.

DáleVyrábíme hypoteční profil. Je nezbytné pro trvalé upevnění spodního profilu v poloměru. V sádrovce nebude nic, co by se dalo držet, takže je třeba upevnit šrouby do žehličky. Řezáme perforovaný profil CD požadované velikosti a nastavíme ho mezi vodící profily. Spodní upevnění kovovými šrouby. Vzhledem k tomu, že zde nejsou děrované profily, můžete použít jednoduchý profil, řezat s turbínou nebo nůžkami na kov. Aby se profil volně ohnul, odstřihněte jehlu a jednu boční stranu každých 5 centimetrů, jak je znázorněno na obrázku níže.

Pak musíte nainstalovat perforovaný profil UD podél poloměru. Je nutné upevnit šrouby na kov v délce 25 milimetrů, konec na sádrokarton.

Dalším krokem při instalaci dvouúrovňového stropu se sádrokartonem vlastními rukama je montáž rámu pro druhou úroveň stropu ze sádrokartonu. Profil UD připevňujeme ke stěnám, ale o 10 centimetrů níže než rám první vrstvy stropu. Jeden konec profilu CD je vložen do profilu UD a druhý konec je dotažen k montáži ve tvaru písmene n. Pokud je délka profilu velká, je třeba nastavit n-vzorky každých 50 centimetrů. Profil druhého skeletu je fixován i pod profily prvního skeletu. Délka profilu by měla být o 4 cm menší než vzdálenost od půlkruhu.

Řezání plechů ze sádrokartonu (déle než profil CD o 5-6 cm), přišroubujte je k rámu. Použijte znovu drát k nakreslení půlkruhudruhou úroveň stropu od počátečního poloměru. Přebytek giproscartonu by měl být odstraněn hadříkem.

Poté, s koncem k vnitřnímu povrchu listů spodní vrstvy, našroubujte profil UD na okraj listu. Řezání pásu sádrokartonové desky požadované velikosti, budeme ho obejmout s hřebík nebo jehlový váleček na vnitřní straně, zvlhčete vodou. Po hodině můžete pás upevnit ke svahu.

Nezůstalo mnoho. Na sádrokartonu jsme položili švy. Základní nátěr, tmely spárujeme speciální výplní. Vyřízneme rohovou pásku požadovaných velikostí, navlhčíme ve vodě. Pak naneste pásku na spackling a zbavte se přebytku pomocí gumové stěrky. Po tom, jsme dal tmel na celý kloub a zbavit se přebytku pomocí okraje široké špachtle, jak je uvedeno na fotografii níže.

Příčné spoje zavěšeného dvoustupňového stropu ze sádrokartonu musí být prodlouženy nožem o šířce 0,5 cm. Pak je musíte přilepit na strop vlastními rukama. Jakmile jsou spoje suché, je třeba je vyleštit a přilepit na rohový pás PVA (předem navlhčený ve vodě). Přebytek lepidla se odstraní pryžovou stěrkou.

Mezi druhou a první úrovní stropu je vnitřní úhel sklonu, který je také nezbytný pro zkroucení rohové pásky. Připravte pásku podle níže uvedeného fotografického příkladu.

Hlavní práce je prováděna a montáž dvouúrovňového stropu ze sádrokartonudokončena Nyní se podívejte na článek, jak je koberec stěny provedeny s rukou video s příkladem a podrobné pokyny a tmel stropu z video sádrokartonu.