Efektivní systém vytápění venkovského domu nebo jak udělat dům teplým

Obsah

 • 1. Videokontrola instalace topného systému v venkovském domě
 • 2. Klasické nebo moderní systémy vytápění: výhody a nevýhody
 • 3. Který kotel je lepší: volba diktovat podmínky
 • 4. Jak navrhnout systém vytápění
  • 4.1. Stanovení typu cirkulace chladiva: přirozené nebo nucené
  • 4.2. Způsob zapojení
  • \ t
 • 5. Bezpečné a spolehlivé vytápění - úkol pro odborníky

"Jak vytápět dům?" - tato otázka je položena všemi majiteli nemovitosti s nástupem první zima. Proto má vytápění venkovského domu jako příklad autonomního systému řadu výhod oproti centralizovaným sítím. V městských výškových budovách je někdy nutné několik týdnů čekat na začátek topné sezóny - zdaleka ne všechny systémy vytápění a inženýrské sítě jsou připraveny na včasné kotelny.

[zpět na obsah]

Obsah
 1. Video kurz o instalaci topného systému v venkovském domě
 2. Klasické nebo moderní systémy vytápění: výhody a nevýhody
 3. Který kotel je lepší: volba diktovat podmínky
 4. Jak navrhnout systém vytápění
 5. Stanovení typu cirkulace chladiva: přirozené nebo donucovací
 6. Způsob zapojení trubek
 7. Bezpečné a spolehlivé vytápění - úkol pro odborníky

Videokontrola instalace topného systému v venkovském domě

Na tomto pozadí obyvatelé soukromého sektoru vždy vyhrají - nezávisí na svévolnosti úředníků a neúspěšných výkonných umělcůzakázek. Příprava topného systému před startem zabere dost času a po několika hodinách po celém domě se šíří požehnané teplo. Ale s mírnou výhradou - v případě profesionálně realizovaného a zpočátku kompetentního projektu interní komunikace.

[zpět na obsah]

Klasické nebo moderní topné systémy: Výhody a nevýhody

Topný systém venkovského domu lze realizovat v různých variantách. Od archaické - tradiční pece se studnami a drsné - až po moderní, zahrnuje použití univerzálních kotlů. Nicméně, bez ohledu na to, jak se dům zahřívá, hlavní výhody, které podtrhují kvalitu a funkčnost komunikace, jsou efektivita a efektivita nákladů. Oba faktory lze označit za rozhodující, protože dochází ke stálému zvyšování nákladů na energii. A boj o kilowatt elektřiny nebo plynových kubických metrů není ukázkou spodiny, ale pouze potvrzením racionálního přístupu k řízení domácnosti. Mezi hlavní typy vytápění venkovského domu patří použití kotlů následujících typů:

 • plyn;
 • elektrické;
 • pevná paliva;
 • kombinované (univerzální).

Podmínkou seznamu můžete přidat tradiční pece. Palivem pro ně je palivové dříví, kámen nebo menší uhlí. Ačkoli je tento systém nejspolehlivější z hlediska nezávislosti na vnějších faktorech, má řadu významných nevýhod:

 • potřeba další podporyruční způsob spalování;
 • Účinnost, nízká ve srovnání s jinými typy vytápění;
 • zvýšené riziko otravy oxidem uhelnatým, požár;
 • velké množství odpadu (např. Popel);
 • rychlé ucpání studní a komínu se sazemi.

Příklad schématu topného okruhu

Ve stejné době, vytápění venkovského domu s dřevem - proces je docela pěkné, ale zde si musíte vybrat: potěšení z praskání polynu v peci nebo rychlé a efektivní vytápění prostor. Výhody moderních systémů vytápění:

 • vysoká účinnost;
 • ziskovost;
 • kompaktnost kotlů (možnost montáže na zeď, vestavěná kuchyňská linka);
 • práce v automatickém režimu podle zadaných programů;
 • jednoduchost a snadná údržba.

Mezi nevýhody patří závislost na zdrojích surovin - elektřina a plyn. Kombinovaný kotel, který může pracovat na různých typech paliv, včetně pevných a kapalných, však bude systém plně autonomní a téměř bezchybný.

DŮLEŽITÉ: Kombinované kotle pracují z několika zdrojů tepelné energie: elektřiny, plynu, pevných a kapalných paliv. Některé modely jsou vybaveny vařičem pro vaření.

Samostatná místnost pro kotelnu v domě - ideální volba pro umístění zařízení pro vytápění a ohřev teplé vody

[přejít na obsah]

Který kotel je lepší: volba určuje podmínky

Většinou si vyberte kotel protopení jednoho typu. Pokud je plyn vypalován, je zřejmé, že bude výhoda "modrého" paliva. Vytápění venkovského domu elektřinou je obvykle způsobeno nedostatkem alternativy. Tento druh ohřevu se však osvědčil a má řadu výhod oproti plynovým kotlům.

Především se jedná o otázky bezpečnosti, potřebu instalovat další extrakty a navrhovat ventilační systém. Hlavní stav - elektrické vedení, vydrží značné zatížení.

Na druhé straně je plynové vytápění venkovského domu atraktivní, protože ve skutečnosti nezávisí na dodávce elektřiny. Téměř všechny moderní kotle jsou vybaveny senzory, které blokují únik plynu. V důsledku toho je tento druh dodávky tepla také zcela bezpečný.

V venkovském domě můžete také navrhnout systém podlahového vytápění

.

Je třeba poznamenat, že některé úpravy plynových a elektrických kotlů nejsou určeny pouze pro vytápění a mohou být použity pro zásobování teplou vodou. Ale odborníci doporučují, aby ve velké části domu a velkém množství spotřebičů teplé vody, instalovat kotel 60 až 300 litrů v závislosti na zamýšlené spotřebě.

Nezapomeňte také, že výkon kotle se vypočítá podle následujícího vzorce: pro vytápění 10 metrů čtverečních. Musíte předpovědět výkon 10 kW. K těmto parametrům přidejte 20% - kompenzaci tepelných ztrát.

DŮLEŽITÉ: Při montáži plynového kotle je nutné se říditbezpečnostní opatření: namontujte odsavač a zajistěte větrací systém.

Nástěnné kotle mají velmi jednoduchý způsob instalace, který může výrazně urychlit instalaci autonomního topení

.

[přejít na obsah]

Jak navrhnout systém vytápění

Každý topný systém je uzavřený okruh, tzv. Topný okruh. Kontinuální cirkulace chladicí kapaliny (horká voda, někdy s přídavkem ethanolu, aby se zabránilo zamrznutí kapaliny v zimě) zajišťuje návrat tepla z baterie. Systém vytápění venkovského domu vypadá na první pohled poněkud jednoduchý a srozumitelný, ale v podstatě představuje inženýrskou komunikaci při navrhování, které je třeba vzít v úvahu v řadě důležitých faktorů.

Příklad schématu topného okruhu

[zpět na obsah]

Definice typu oběhu chladicí kapaliny: přírodní nebo donucovací

V prvním případě se proud vody vyskytuje v souladu se zákony fyziky - voda z reverzního proudu (vratného) výtlaku z kotle má nižší hustotu zahřáté kapaliny. Samotný topný systém by měl být prováděn pod malým sklonem 3-5 °, díky čemuž tekutina volně cirkuluje přirozeně.

Nucený oběh zahrnuje přítomnost speciálního čerpadla, které zajišťuje diferenční tlak mezi přímým proudem kapaliny a zpětným tokem. Tato metoda se doporučuje v domácnostech, kde je třeba několik podlaží ohřívat. A pokud se provádí vytápění zemního plynu, je vhodné zařídit malou kotelnujeden z pomocných prostor, protože zařízení bude zabírat určitou oblast.

Jednovodové vytápění je nejjednodušší stavbou systému vytápění domácností

[zpět na obsah]

Způsob zapojení

Volba metody ředění trubek, na které závisí umístění umístění radiátorů topení:

 • jednoduchá trubka;
 • dvoutrubkové (svislé, vodorovné);
 • nosník (kolektor).

Nejjednodušší způsob, jak udělat domácí vytápění domem vlastníma rukama, pomocí systému s jedním potrubím, který zahrnuje důsledný oběh chladicí kapaliny v systému. Ale s nevyhnutelnými ztrátami - čím více je radiátor z kotle, tím méně tepla bude dostávat a bude schopno se vzdát.

DŮLEŽITÉ: Takzvané "Leningradské" schéma umožňuje systému s jedním potrubím provádět regulaci tepla pro každou baterii instalací uzavíracích ventilů.

Ve dvou-trubicovém okruhu jsou na každý radiátor namontována dvě otopná tělesa: teplá voda se přivádí přes jeden a druhý se vrací do obecného systému. To je považováno za dokonalejší a na rozdíl od jedno-trubka vám umožní nastavit tepelný výkon pro každou baterii, což je velmi pohodlné. Radiační schéma je nejsložitější - každý radiátor položil pár trubek, které se pak sbíhají v bezprostřední blízkosti ohřívače.

S kolektorem topného okruhu je možné vyvážit přívod chladiva na maximum

[zpět na obsah]

Bezpečné a spolehlivé vytápění je úkolempro profesionály

Jak bylo uvedeno výše, nejbezpečnějším a nejméně časově náročným zařízením z hlediska instalace je elektrické vytápění venkovského domu. Současně, bez zvláštních znalostí, to je extrémně obtížné vykonávat práci na instalaci topení stavby kvalitativně a kompetentně. Každá etapa práce vyžaduje účast kvalifikovaných odborníků.

To platí stejně pro kterýkoli ze systémů. Například ohřev pece v venkovském domě. Správné zdrsnění je také velmi pracným procesem, který je dlouhodobě prováděn řemeslníky, kteří si jsou plně vědomi svého podnikání.

Profesionální instalace topného systému - záruka nepřetržitého provozu po celou dobu životnosti

Každé plavidlo je plné profesionálních tajemství, která jsou otevřena pouze se zkušenostmi. A že projekt vytápění venkovského domu byl opravdu gramotný, bez pomoci odborníků nemůže dělat. Takový přístup zaručí, že dům bude skutečně teplý i v nejtvrdším chladu, ale majiteli nevzniknou další náklady, což nakonec pomůže ušetřit značné peníze a efektivně provozovat systém vytápění.