Elektrické kotle. Jak si vybrat

V lidském životě není pohodlí poslední úlohou a je těžké si představit moderní dům bez teplé vody. Proto byly vyvinuty různé ohřívače vody poháněné elektřinou a plynem. V venkovských domech není vždy možné provádět plynový kufr a někdy není dovoleno připojit takové topení v bytech, nebo je spojeno s nudnými postupy pro schválení projektu. To je důvod, proč většina majitelů domů má elektrické kotle.

Elektrické kotle. Jak si vybrat

Kotle vyráběné různými firmami mají odlišný design a výkon, ale rozdíly v principu činnosti, stejně jako v systému zařízení, nejsou. Ale je třeba poznamenat, že použitím nového designu - barva, umístění ovládacího panelu nebo tvar výrobku, výrobci nastavit vyšší ceny, a mohou se lišit ve dvou, a to i čtyřikrát. A někdy náklady na tyto ohřívače vody nemusí ani přímo záviset na instalovaných součástech a kvalitě montáže zařízení.

Pro určení modelu, který potřebujete, alespoň stručná znalost zařízení tohoto elektrického zařízení a jeho vlastnosti. Na jejich základě bude možné učinit správnou volbu, která plně uspokojí potřeby spotřebitele.

Obsah
  1. Jak je kotel postaven
  2. Objem nádrže ohřívače vody
  3. Kvalita a cena ohřívačů vody
  4. Video - nuance při volbě elektrického kotle

Jak je kotel postaven

Schematický diagram zařízeníkotle

Hlavním prvkem takového ohřívače vody je elektrická TEN (topné těleso). TEN je uvnitř nádoby s vodou a jeho funkce závisí na tom, jak je termostat naladěn (termostat). Tato jednotka řídí ohřev vody na nastavenou teplotu, která se pohybuje v rozmezí 35-90 stupňů. Když nastavená teplota dosáhne termostatu, automatický spoušť a TEN se vypne. Při ochlazování vody i do určité míry se kotel opět zapne a proces se obnoví.

Pro dobrou práci kotle a dlouhodobou údržbu požadované tepelné izolace materiálu je důležité. Izolační těsnění (polystyren nebo z minivy), které má určitý tvar, je umístěno kolem kovové nádrže, na jejímž vrcholu je dekorativní pouzdro s ovládacím panelem.

Kapacita ohřívačů vody je obvykle do 2 kW. Pro jejich správnou činnost, bez přetížení obecné sítě, je racionální držet samostatnou linku od měřiče spotřeby elektřiny.

K ohřevu vody dochází postupně, takže výkon Teny by měl odpovídat objemu nádrže - pak bude vždy existovat potřebné množství teplé vody, která je nastavena. Aby nedošlo k přeplatku za elektřinu, je nutné provozovat ohřívač vody při mírné teplotě, tj. Nastavit průměrný výkon termostatu tak, aby ohřev vody probíhal pomalu po určitou dobu.

Objem nádrže ohřívače vody

Volba hlasitostimusíte se spolehnout na průměrné množství vody spotřebované vaší rodinou. Náklady budou záviset přímo na následujících kritériích: počet spotřebičů využívajících horkou vodu, počet obyvatel žijících v soukromém domě nebo bytě a počet míst pro příjem vody.

Tato tabulka jasně ukazuje, jaká je přibližná spotřeba teplé vody na osobu v závislosti na typu spotřeby.

Průměrná spotřeba teplé vody v kotli

Jak lze vypočítat celkový objem požadované vody ohřáté na teplotu 60 stupňů, což je považováno za nejoptimálnější a nejjednodušší z hlediska spotřeby elektřiny?

Při sprchování nebo koupeli jsou lidé zvyklí na úpravu teploty vody o 36-40 stupňů, protože je to pro pokožku nejpohodlnější. Míchání studené vody o teplotě 60 ° C vede k poklesu nákladů.

Například náklady na výpočet pro 3 osoby mohou být následující:

Ranní procedury - praní + sprcha + mytí nádobí - (8 + 25)? 3 + 14 = 113 1. Z toho vyplývá, že požadovaný kotel s objemem vody 120 litrů, bez přídavného topení.

Výrobci vyrábějí nádrže o objemu 5 a 10, 30 a 50, 80, 100, 120 k. Existují kotle a velké objemy, ale jsou instalovány pro ohřev vody pro několik rodin nebo pro celý vchod vícepodlažní budovy. Pokud je rodina velká, pak můžete najít výstup a nainstalovat dva kotle - jeden v koupelně, a druhý v kuchyni. V opačném případě nebude kotel 120 litrů dostačující a možné nepříjemné situace, kdyněkdo bude cítit nedostatek ohřáté vody a bude muset dlouho čekat na další ohřev nádrže.

Kvalita a cena ohřívačů vody

Na základě výše uvedených skutečností je zřejmé, že kotle nejsou pro konstrukci obzvláště podstatné a nemají podstatné rozdíly v základním zařízení. Rozdíl spočívá především ve spolehlivosti a kvalitě tepelné izolace, komponentů, kovů, z nichž se vyrábí kapacita a doba ohřevu Teny - jedná se o nejdražší prvek ohřívače vody.

Nejlevnější jsou výrobky vyrobené v Turecku a Číně, přičemž turečtí výrobci využívají především kapacity a topné prvky čínských společností.

Turecká elektrická kanalizace Dražice OKC 100

Lze je nazývat spíše kvalitativní, ale trvanlivost výrobků a schopnost dlouhodobé práce bez opravy jsou sporné.

Korting KWH30VS Kotel (Německo)

Německé a italské kotle - více než rozměry díky použití silnější vrstvy z tepelně izolačního materiálu. Některé firmy dosáhly na úkor tloušťky izolátoru, že i denní chlazení vody - minimum. Tudíž nádrž, zahřátá na požadovanou teplotu, ztratí během dne pouze 5-6 stupňů, což je při použití prakticky nepostřehnutelné.

Kotel Ferroli série BLUE OCEAN (Itálie)

Při výběru kotle byste měli také vzít v úvahu velikost volného prostoru na zdi, kde má být zavěšen. Ohřívač vodyV jednom z prostor koupelny je možné uspořádat toaletu nebo koupelnu. K zajištění teplé vody pro potřeby domácnosti je možné ji umístit do kuchyně.

Aby se ušetřil prostor, platí to zejména pro malé byty s minimální velikostí a ne příliš vysokými stropy, můžete si vybrat kotel, který má vodorovnou polohu a je instalován pod samotným stropem.

Kotel TERMEX s horizontálním uspořádáním

Kotle se obecně neliší v různých provedeních, ale jsou vyráběny v několika barvách a tvarech. Vždy si můžete vybrat ten, který vyhovuje interiéru místnosti.

Podrobná klasifikace ohřívačů vody, forma jejich možného provedení a vlastnosti zařízení - na videu níže.

Video - nuance při volbě elektrického kotle

Když navštívíte obchod s elektrickými spotřebiči, můžete se na místě rozhodnout na základě přečtení návodu k obsluze a konzultace s poradcem prodávajícího.