Elektrické kotle na vytápění rodinného domu

Několik příměstských nebo soukromých domů se může pochlubit připojením k hlavnímu topnému systému. V naprosté většině případů leží péče o výběr a návrh systémů vytápění v těchto domech na bedrech jejich vlastníků. Existuje mnoho možností, ale mnoho z nich závisí také na vnějších podmínkách. Nedostatek dodávek plynu tedy neumožňuje vybudovat topný systém na bázi plynových kotlů. Systémy na bázi kapalin vyžadují přísnou bezpečnost a odbornou kvalifikaci pro instalaci a provoz. Inteligentní volba v tomto případě bude nákup elektrických kotlů pro vytápění soukromého domu. Moderní průmysl vyrábí mnoho úprav takových zařízení za jakýchkoliv provozních podmínek.

elektrické kotle pro soukromý dům

\ t
Obsah
 1. Typy elektrických pecí pro vytápění soukromých domů
 2. Základní prvky elektrických kotlů
 3. Princip činnosti elektrických kotlů
 4. Co je špatné a co je dobré v elektrických navíječích?
 5. Co je třeba zvážit při výběru elektrické cívky
 6. Náklady na elektrické kotle
 7. Jak instalovat elektrický kotel v soukromém domě sami?
 8. Elektrické kotle pro domácnost: video
 9. \ t

Typy elektrických pecí pro vytápění soukromých domů

Abychom pochopili, jaký druh kotle s elektrickým topením se může stát základem pro vybudování systému vytápění a dodávky teplé vody ve vaší domácnosti - musíte pochopit jejich principzařízení

Základní prvky elektrických kotlů

\ t

Bez ohledu na sílu elektrického navíječe a jeho hlavní účel, sestává z následujících hlavních prvků:

 • Příloha, která slouží jako úložiště všech součástí.
 • Výměník tepla, který slouží k přenosu tepla z topného tělesa do nádrže chladiva
 • Regulační, regulační a nastavovací jednotky.

Řada modelů elektrických navíječů může navíc mít zabudovaná oběhová čerpadla, která zajistí pohyb chladicího média, ventily, které přesměrují jeho proudění.

Moderní elektrický kotel je high-tech zařízení, které ohřívá proud vody s maximální účinností a zároveň plně autonomně pracuje. I takové dítě dokáže spravovat takové vybavení - je to bezpečné a jednoduché. Také moderní elektrické kotle mají poměrně vysokou účinnost, což vám umožní vyhnout se nadměrným účtům za spotřebovanou elektřinu.

zásobování vodou

\ t

Existuje také velký rozdíl mezi konstrukcí takových elektrických topných zařízení. Přicházejí v nejrůznějších formách, s umístěním na stěnu nebo na podlahu.

Princip činnosti elektrických kotlů

Téměř všechny elektrické kotle fungují na stejném principu: ve výměníku tepla je umístěn topný prvek, který po dodání elektrickým proudem začíná poskytovat teplo. Výměník tepla vstupuje do výměníku tepla (obvykle jednoduchá voda z vodovodu, v uzavřených topných okruzích, voda zspeciální přísady nebo nemrznoucí směs) se zahřívají po kontaktu s Tena.

Mimochodem, voda se může ohřívat nejen tradičním TEN (to znamená, že se zahřívá spirálou uzavřenou v ochranném obalu), ale také indukčními nebo elektrodovými metodami. Nicméně nejrozšířenější, a to jak mezi dováženými, tak mezi domácími modely, byly elektrické kotle s Tena.

topný okruh

Napájení topných kotlů je také nejrozmanitější. Mohou být napájeny 220 voltovými stacionárními domácnostmi a mohou mít průmyslové napájení se třemi fázemi 380 voltů. Existují i ​​modifikace, které jsou napájeny bateriemi.

Co je špatné a co je dobré v elektrických navíječích?

Nespornou výhodou elektrických kotlů určených k vytápění soukromých domů jsou:

 • Velmi snadná instalace, která je k dispozici i pro nevyškolené uživatele.
 • V přítomnosti dobrého elektrického vedení v domě, který vydrží požadovaný proud - takový kotel nevyžaduje další elektrické práce. Také instalace elektrické cívky je velmi jednoduchá.
 • Takový kotel nemusí být instalován v oddělené místnosti. Bezpečnostní opatření, pokud je instalována, je zcela neškodná a může být v každé místnosti.
 • Elektrické topné kotle se liší svou hmotností od velikosti svých plynových a pevných paliv.
 • Takové kotle se velmi snadno udržují, nevyžadují pravidelné čištění a údržbu regulovaných zařízenífunguje
 • Elektrický kotel nevydává spaliny a je absolutně šetrný k životnímu prostředí.
 • Účinnost moderních elektrických kotlů dosahuje 98%, což umožňuje ušetřit na vytápění.

Využívání elektrických kotlů má však také určité nevýhody:

Za prvé, kotel provozující elektřinu je velmi důležitý pro kvalitu elektroinstalace v domě. Instalace takových systémů ve starších domech může vyžadovat dodatečné náklady na instalaci kabeláže požadované křižovatky.

elektrické kotle

\ t

V některých případech může spotřeba energie kotlem vést k dodatečným nákladům, zejména v oblastech s vysokými sazbami za elektřinu.

Co je třeba zvážit při výběru elektrické cívky

Aby bylo možné správně zvolit model elektrického kotle pro vytápění a zásobování teplou vodou vašeho domova, je nutné především určit požadovaný výkon elektrického navijáku. Dostupné na trhu jako skromné ​​nástěnné elektrické kotle s kapacitou 2,5 kilowatt, stejně jako stacionární instalace, jejichž efektivní kapacita je měřena desítkami kilowattů.

Vypočítejte požadovaný výkon elektrické cívky lze použít s poměrně jednoduchým vzorcem - rozdělit plochu vytápěných prostor o 10. Výsledná hodnota a bude ukazovat požadovaný výkon elektrického navijáku v kilowattech. Pokud tedy plánujete vytápění domu o rozloze 90 metrů čtverečních s elektrickým topným zařízením, minimální požadovaný výkon elektrické cívky bude 9 kilowattů.

Významně ovlivnit číslonáklady na elektřinu v elektrickém vytápění prostorů, jako jsou materiály, z nichž je postavena, stupeň izolace a vnější klimatické podmínky. To vše může významně korigovat požadovaný výkon. Výrazně snižuje spotřebu energie a může automatizovat proces ohřevu - podpora několika režimů teploty, automaticky přepnuta na časovač. V tomto případě nebude topení během vaší nepřítomnosti poskytovat maximální vytápění, ale pouze minimální požadovanou teplotu.

Náklady na elektrické kotle

\ t

Rozsah cen pro elektrické kotle na vytápění je také široký a jejich modelová řada. Cena těchto zařízení závisí jak na výkonu, tak na implementovaných funkcích. Kromě toho jsou konečné náklady na instalaci systému elektrického vytápění podstatně ovlivněny nákupem dalšího vybavení.

Několik tisíc rublů je malé nástěnné zařízení, které může poskytnout přijatelnou teplotu v malém venkovském domě, ale pro bytový dům bude cena tohoto vybavení několik desítek tisíc rublů.

Jak instalovat elektrický kotel v soukromém domě?

Moderní elektrické navíječe, navzdory všem svým špičkovým technologiím, jsou poměrně jednoduchá zařízení pro instalaci. Schéma instalace typického topného kotle je znázorněno na obrázku.

schéma instalace elektrického kotle

Vzhledem k tomu, že konstrukce kotle se stává složitější, je do vytápění zahrnuto dodatečné vytápěníobrysy - instalace těchto zařízení je také složitá. V rozvinutých systémech nejen topné okruhy (které mohou být v počtu místností v domě více), ale také obrys dodávky teplé vody. Každý obrys může být vybaven individuálními teplotními čidly, odtokovými a uzavíracími ventily, vstupním filtrem pro vodní chladivo, oběhovými čerpadly.

V důsledku toho by instalace topného systému na bázi elektrického navíječe v soukromém domě měla začít podrobným projektem. Projekt by měl vykazovat požadovaný výkon elektrického vytápěcího zařízení, vypočítat požadovaný počet a délku potrubí pro uspořádání okruhů ohřevu teplé vody a dodávky teplé vody, jakož i veškerá periferní zařízení.

Po vypracování a výpočtu výkonu se provede revize napájecího systému - v případě potřeby se položí nové vodiče, v rozváděči se umístí samostatný nouzový vypínač.

V budoucnu se instalace systému vytápění a dodávky vody provádí v souladu s obecnými pravidly pro výstavbu těchto systémů. Při samostatné instalaci, alespoň ve fázi výpočtu a navrhování, doporučujeme využít odborné rady.

Elektrické kotle pro vytápění domácností: video

\ t