Elektrické kotle pro soukromý dům

Před zahájením výstavby, při přípravě projektu - pečující majitel bude vždy myslet na uspořádání topného systému svého domova. Moderní průmysl nabízí mnoho možností pro vytápění obytného prostoru: od tradičních pecí po uhlí a palivové dřevo až po exotické systémy se solárními panely. Jedním z nejinteligentnějších řešení vytápění jsou elektrické kotle pro soukromý dům.

elektrické kotle pro soukromé domy

\ t
Obsah
 1. Požadovaná kvalita systému vytápění bytového domu
 2. Podstata elektrického vytápění skříně
 3. Běžné typy elektrických kotlů pro domácnost
 4. Kotly elektrické na Tena
 5. \ t
 6. Kotly elektrod
 7. \ t
 8. Indukční elektrické kotle
 9. \ t
 10. Systémy kombinovaného topení s elektrickými kotly
 11. \ t
 12. Připojení elektrických kotlů pro soukromý dům
 13. Výběr elektrického kotle pro soukromý dům - video:

Požadovaná kvalita systému vytápění bytového domu

\ t

systém vytápění

Přemýšlejme o tom, jaké vlastnosti získáváte z topného systému ve vaší domácnosti?

 • systém by měl být trvanlivý (nechtějí ho přepracovávat každých pár let), ale zároveň by měl být jednoduše opraven,
 • musí být silná, aby ji nesbalila s náhodným dotekem,
 • vytápění by mělo být snadno ovladatelné a nevyžadovalo složité úpravy,
 • musí být bezpečné a nouzové,
 • topný systémby měla fungovat nepřetržitě po celou topnou sezónu (a v severních oblastech naší země může být velmi dlouhá)
 • vytápění by nemělo být v rozporu s vnitřními rozhodnutími stanovenými v návrhu bydlení.

Jednou z nejoblíbenějších možností pro vytvoření systému vytápění v soukromých domech je elektrické vytápění.

Podstata elektrického ohřevu skříně

Při vytápění místnosti pomocí elektrického proudu v tepelné bilanci vašeho domova nebude žádný zprostředkovatel - nosič tepla. Například v systémech ohřevu vody je nutné zahřívat kapalnou kapalinu první - vodu, a pak bude dodávat teplo do celého objemu místnosti. V případě elektrického ohřevu bude teplo generované provozem elektrických topných těles přeneseno přímo do Vašeho domova.

Mnozí majitelé domů se rozhodnou pro domácí elektrické vytápění, aby odrazili pověry o údajně vysokých nákladech a nespolehlivosti těchto systémů. Moderní elektrické kotle jsou však již zbaveny nevýhod v jejich „prarodičích“ a vykazují pozoruhodnou účinnost a pevné období bezproblémové práce.

Běžné typy elektrických kotlů pro domácnost

\ t

Elektrické kotle na Tenaxu

\ t

Elektrické kotle pro stíny

\ t

Nejběžnějším a nejznámějším typem elektrického kotle pro soukromý dům je kotel na Teně, tj. Nádrž s vodním chladivem, která má uvnitř elektrické topné helium.

Na začátkuVe fázi provozu těchto kotlů vykazují účinnost až 80%. Ale pak, po vytvoření měřítka na topném článku - jejich účinnost začíná klesat. Pouze několik milimetrů váhy tak může snížit účinnost tohoto kotle až o 80%. Poté musí jejich majitelé platit za zbytečně spotřebovanou elektřinu.

Moderní modifikace těchto kotlů jsou vybaveny "sofistikovanou" automatizací, která značně zpomaluje proces tvorby měřítka.

Pozitivně lze konstatovat, že tyto typy elektrických kotlů a jejich snadná instalace je poměrně nízká.

Elektrodové kotle

\ t

kotle na elektrody

Při výběru topného systému se kotel s elektrodou stane nejoptimálnější volbou pro kritérium „ceny za kvalitu“. Při jejich konstrukci se používá přírodní elektrohydrogenita vody a ohřívací elektrody jsou od sebe vzdáleny v určité vzdálenosti.

Elektroda kotle ohřívá vodu mnohokrát rychleji než konvenční stíny, navíc tráví mnohem méně elektřiny.

Takový elektrický kotel však vyžaduje pečlivou a kompetentní instalaci. Musí být řádně uzemněn. Navíc, jednou ročně, elektrody v takových kotlích ještě musí vyčistit od špíny. To vše se však překrývá s nejvyšší účinností - kotel na elektrodách se přemění v teplo na 96% elektrické energie.

Indukční elektrické kotle

\ t

indukční kotel

V poslední době byla pozice elektrodových kotlů úspěšnáelektrické kotle s indukčním ohřevem. Princip jejich působení je totožný s principem indukčních elektrických sporáků.

Indukční cívky používané k ohřevu vody v takových systémech jsou prakticky bezpečné a vykazují fantastickou účinnost - převádějí do tepla 99% elektřiny, kterou do ní vstupují. Dobří výrobci těchto typů kotlů mohou poskytnout záruku až třicet let. Možná by vás mohla tlačit spíše vysoká cena indukčních kotlů, ale nezapomeňte, že nakonec zaplatíte nejen za vybavení, ale i za dobu jeho práce, stejně jako za energii, kterou spotřebuje v budoucnu.

Kombinované elektrické systémy s kotly

\ t

Elektrické topné systémy v soukromých domech jsou často montovány paralelně s jinými zařízeními. V tomto případě mohou být použity střídavě. Klasickým příkladem je elektrický topný systém a dřevěný krb. V tomto případě můžete při vypalování krbu vždy vypnout topný okruh jednoho z prostorů, aby nedošlo k jeho přehřátí. Kromě toho mohou elektrické topné systémy pracovat autonomně, udržovat danou teplotu v nepřítomnosti majitelů, a poté, co se vrátí domů - mohou zapálit krb nebo začít vařič.

Kromě toho může být kombinované vytápění dobrou volbou, pokud má váš region různé sazby za noční a denní spotřebu elektřiny.

Můžete kombinovat jakýkoliv systém vytápění. je-li blízko vašeho domovaplynovod prochází - bude přirozeně snazší využít plynového vytápění. Pokud je v regionu levné uhlí, pak možná část systému na něm může pracovat. Při neexistenci jiných alternativ bude nutné uchýlit se k klasickému řešení - kombinovat s elektrickým bojlerem na topení.

Připojení elektrických kotlů pro soukromý dům

Proces připojení elektrických kotlů k soukromému domu je v zásadě nekomplikovaný. Jednoduše postupujte podle instrukcí pečlivě připojených k zařízení. Elektrické kotle tak mohou mít různá zařízení a různé kombinace doplňkového vybavení. Její nuance jsou vyžadovány při instalaci horního vedení nebo systému nuceného oběhu, systému teplých podlah nebo uzavřeného okruhu chladicí kapaliny. V každém případě, při výstavbě soukromého systému vytápění domu pomocí elektrického kotle, je třeba provést předběžný výpočet a naplánovat nejen nákup vybavení a přídavných zařízení, ale také proces jeho instalace.

Výběr elektrického kotle pro soukromý dům - video: