Elektronický teploměr pro koupel

Majitelé lázní se snaží vytvořit v nich pohodlné podmínky, které by vyhovovaly sobě a hostům. Nejdůležitější roli zde hraje příslušenství, mezi něž patří:elektronický teploměr pro koupel . I když mnozí jsou zvyklí na určování přijatelné teploty a vlhkosti, aby se zaměřili na své vlastní pocity, ale zařízení jsou stále spolehlivější. Teploměr - nezbytná věc pro parní lázeň, bude ukazovat teplotu v parní lázni, umožní jí kontrolovat a dosáhnout požadovaného účinku lázeňských procedur.

Obsah
  1. Optimální teplota
  2. Typy teploměrů
  3. Vlhkoměry
  4. Elektronický teploměr pro koupel - instalace

Optimální teplota

Ve veřejných lázních Rospospyvsnadzor vyžaduje povinnou přítomnost teploměru s následujícími standardy teploty pro prostory: v šatnách musí být 25 stupňů v parní lázni Ruská lázeň - 40, v sauně - až 90 a v sprchách - 25. Přirozeně , že v soukromém lázeňském domě se majitel nemusí těchto ukazatelů držet, ale přesto je lze považovat za základ. Zpravidla se stanoví v mokré mlékárně: 30% vlhkosti a teploty od 70 do 90 stupňů. Normální vlhkost se pohybuje od 40 do 70 gramů vody na litr vzduchu. Pravidelnost zde je sledována takto: čím vyšší je teplota, vzduch by měl být pozemek a naopak. Pokud je vzduch vlhší nebo suchší, bude to komplikovat dýchání a člověk bude cítit nepohodlí.

Druhy teploměrů

Před nákupem této užitečnépříslušenství, musíte zjistit, jaké teploměry pro koupel nyní nabízejí výrobci, z nichž jeden je lepší, přesnější a bezpečnější a jak je správně umístit.

Nejjednodušším teploměrem je teploměr namontovaný na dřevěném podkladu s kapilárou naplněnou rtutí umístěnou pod tepelně odolným sklem. Bude vypadat skvěle na dřevěné stěně parní lázně. Takové zařízení je podobné běžnému teploměru používanému doma, ale obvykle má zajímavější formu: kbelík, dubový list, samovar. Je těžké to rozbít, ale pokud se to stane, pak se rtuť v mezerách hroutí a vy ji můžete dostat pouze tehdy, když desky zcela rozeberete. Pokud necháte všechno tak, jak je, pak pod vlivem vysokých teplot začne rtuť intenzivně odpařovat a poškodí lidi, kteří jsou v parní lázni. Výrobci tento okamžik vzali v úvahu a začali vyrábět teploměry, které místo rtuti používají speciální kapalinu s barvivem nebo galliem. Zde jsou - naprosto bezpečné a odolávají teplotě až 180 stupňů.

V prodeji je také celý teploměr, vypadá to jako hodiny, protože má šipku. Je to jednoduché a levné zařízení, které se obvykle vyrábí na dřevěném podkladu, vypadá to docela pěkně, nebojí se vody a může být dlouho používáno. Ale má mínus - velkou chybu ve svědectví. Teplotní rozsah tohoto příslušenství je 0 až 120 stupňů.

Nejpohodlnější zařízení -elektronický teploměr pro lázeň . Je nejpřesnější. Toto zařízení je vybaveno dálkovým ovládánímčidlo s kabelem do délky jednoho metru. Pouzdro je vyrobeno z tepelně odolného plastu nebo nerezové oceli a rozsah teplot se liší podle modelu a může dosáhnout 225 stupňů. Cena takového teploměru je mnohem dražší než předchozí, ale jeho výhody jsou mnohem vyšší. Pokud jde o chybu, je to pouze 0,5 stupně.

vlhkoměry

V atmosféře lázně je důležité nejen teplota, ale i vlhkost, takže zde budete potřebovat vlhkoměr. Zvláště je to nutné v ruských lázních, kde je vlhkost velmi vysoká.

Existuje elektronický vlhkoměr, který není jen vlhkoměr, ale je také součástí celého komplexu řízení trajektu. Připojuje se k pecím a je vybaven ovládacím panelem.

Existují primitivní vlhkoměry pro koupel, připomínající kurz fyziky ve škole. Nezapomeňte, jak byla vlhkost stanovena podle vlhkých a suchých teploměrů a údajů na desce. To je velmi nepříjemné a taková zařízení nejsou nijak zvlášť úspěšná.

Ruční mechanické vlhkoměry jsou uspořádány takto: šipka je připevněna k vlasové nebo syntetické niti, která mění svou délku v souladu s vlhkostí okolního vzduchu. Tyto elektroměry jsou přesné a vydrží teplotní rozdíly až do 120 stupňů. Jsou nejběžnější.

Existuje však zařízení, které kombinuje dvě taková zařízení - koupelnovou stanici. To kombinuje mechanický teploměr a vlhkoměr, to znamená, že existují dva ciferníky. Někdy toto zařízení představuje dvě měřítka a dvě šipky, kombinované v jednom případě.

vlhkoměrPřed použitím musíte nastavit. Existuje taková lidová metoda: zařízení je umístěno v plastovém sáčku a umístěno před špičkou konvice. V balení se vytvoří díra, přes kterou páry odejdou. Když varná konvice vaří, vlhkost vzroste na 100%. Pokud šípka vlhkoměru nezmění hodnoty po dobu jedné minuty, pak je nastavena maximální vlhkost, pokud ne, může být nastavena speciálním regulátorem.

Elektronický teploměr pro koupel - instalace

\ t

Neexistuje takový teploměr, který by určoval teplotu bez jakýchkoliv chyb. Přesnost přístroje do značné míry závisí na jeho modelu a správné instalaci. Nejpřesnější je rtuťový teploměr, za nímž následuje digitální, tedy elektronický, a největší chyby jsou u šipek. Taková chyba však není tak velká a neliší se od skutečné teploty, což je zvláště důležité pro bezpečnost lidí.

Elektronický teploměr je instalován v odpočívárně nebo v supermarketu a senzor je v parní lázni. To vše, samozřejmě, je dobré, ale ne příliš pohodlné, jak najít teplotu, musíte opustit parní lázeň.

Stupnice a otočné teploměry visí v páře na úrovni očí, tj. 150-170 cm od podlahy. Poměrně často jsou umístěny v blízkosti polic, aby viděli důkazy, aniž by z nich vycházely.

Všimněte si, že pokud na dveře zavěsíte teploměr, zobrazí se teplota níže a pokud je blíže k peci, pak je zvýšena.

Návštěvníci lázní, každý pro sebe, určují nejvhodnější režim teploty a vlhkosti.Když si koupíte teploměr a vlhkoměr, musíte určit, co je pro vás důležitější - jejich slušný, estetický vzhled nebo vlastní bezpečnost a zdraví.