Extrakční prvky pro střechu - moudře

Obsah článku

 • Typy selektivních střešních prvků
 • Jak vybrat preferované střešní prvky?
 • Pro krásnou a trvanlivou střechu je nutný dobrý střešní materiál, spolehlivý střešní systém a kvalitativní prvky střechy. Jsou potřebné k ochraně střešního krytu, spolehlivosti jeho konstrukce obecně a udržení vynikajícího vzhledu.

  Tyto díly jsou obvykle zhotoveny z plechů z pozinkované oceli nebo zinkování polymerním povlakem a jsou vybrány ze stejné barvy jako střešní krytina. Pro střechy pokryté břidlicí nebo přírodní dlažbou jsou z takového materiálu zhotoveny selektivní prvky. Pomocí vybraných střešních prvků se vytváří spolehlivé upevnění střechy se svislými plochami, vyztužení spár a spojů, které jsou při instalaci nevyhnutelné. To vám umožňuje zvýšit těsnost střechy a zabránit pronikání vody, prachu a malých odpadků pod střechu.

  Navíc další detaily vytvářejí krásnou střešní dekoraci, která dodává stylový vzhled a originalitu.

  ?

  \ t

  Sortiment doplňkových dílů pro střechu závisí na jeho konstrukci a střešní krytině a je reprezentován následujícími typy:

  • Nůž střechyje určen k ochraně střechy před vlhkostí a prachem. Jedná se o rohový kovový prvek, který spojuje horní hrany střechy. Kromě toho provádí dekorativní funkce. Brusle jsou obyčejného úhlového tvaru, půlkruhového nebo komplexního. Jsou zde brusle s větracími otvory. Pro bruslejsou vyrobeny speciální čepy, které překrývají přístup k prostoru pod střechou různých druhů hmyzu a ptáků, prachu a jiných nečistot, které vítr přináší.
  • Pro ochranu raftového systému v prostoru kobylky před vlivem vlhkosti zvenčí je nutný římsový pás . Je instalován na střechách pokrytých kovovou dlažbou pod hlavním nátěrem.
  • Větrací pásje instalován na koncích střešní krytiny a chrání hrany roštu před vlhkostí, prachem a zimou před sněhem.
  • Spojovací pásyzajišťují spojení střešní krytiny se svislými částmi konstrukce ve formě komínových nebo větracích trubek, parapetů, střešních oken, protiletadlových světel atd.

  typy selektivních střešních prvků

  \ t
  • Spodní a horní konec Endovaslouží k odvádění vody a vlhkosti ze svahů střechy. Jedná se o úhlové prvky, které jsou upevněny mezi svahy v razníku. Nižší dotace provádí základní práce na odvodnění ze střechy a horní nebo falešný nános provádí dekorativní funkce.
  • Střešní desky jsou určeny k odvádění vody z okenních otvorů, štěrbin a fasád budov.
  • Odvodňovací žlaby zajišťují odběr vody a odvádějí ji do drenážního systému.
  • Sněhové chrániče na střeše zabraňují pádu velkých částí sněhu a ledu. Plní důležitou funkci pro ochranu fasády budovy a ochranu zdraví lidí před pádem z vrcholu ledu. Sněhové frézy mohou být trubkové, lamelární,mříž a bod. Je lepší instalovat trubkové sněhové frézy, protože plní další funkci střešního plotu.
  • Stmívačejsou vyráběny ve formě kovových uzávěrů, které jsou instalovány na komínu a větrací potrubí nahoře. Jsou navrženy tak, aby chránily před pádem do potrubí sněhu a deště a vytvářely normální ponor pro odstraňování spalin v topných systémech.

  Pokud zobecníme funkční účel vybraných prvků střechy a fasády, pak je jejich hlavním úkolem ochrana střešní konstrukce a prodloužení doby jejího provozu. Výše uvedený sortiment doplňujících detailů není úplný a záleží na typu střechy domu.

  Kromě těchto prvků se často používají různé části, které mají nejen funkčnost, ale používají se i jako dekorace: větrací otvory na střeše domu, které označují směr větru, věží a dalších prvků výzdoby střechy domu. Poskytují individualitu budovy a ukazují dobrý vkus majitele domu.

  ?

  Jak vybrat preferované střešní prvky?

  Před objednáním a nákupem vybraných střešních dílů je třeba vzít v úvahu některá doporučení odborníků:

  Objednat takové položky nejlépe na stejném místě, kde byl zakoupen střešní materiál a současně.

  Ani u jednoho podniku, nehledě na různé výrobce, se kvalita kovu a barva nátěru mohou lišit v tónu a sytosti, protože mohou být vyrobeny z různých kovových částí při výrobě vybraných prvků střechy. ProtoStřešní konstrukce bude vždy v souladu s vybranými prvky, pokud budou získány současně s hlavní střešní krytinou. Také vám umožní ušetřit na dodávce materiálu - najednou můžete přivézt střešní krytinu a vybrané díly nebo získat slevu jako zákazník, což činí velkou zakázku.

  ostatní selektivní prvky

  \ t
  • Je třeba vzít v úvahu, že záruka na provoz střešních krytin bude platná v případě jejich řádné instalace. Proto by další části střechy měly koupit kvalitní a jeden výrobce.
  • Při nákupu nižší dotace, která je skrytá uvnitř konstrukce, je třeba mít na paměti, že může být vyrobena z jednoduchého pozinkovaného plechu. Bude to o něco levnější než lakovaný materiál. To je patrné zejména z hlediska nákladů na peníze, pokud existuje složitá konstrukce střechy, která má mnoho úhlů a ohybů.
  • Cena vybraných prvků střechy není tak malá a představuje přibližně patnáct procent nákladů na střešní krytinu. Vysoká cena těchto prvků je dána tím, že jsou vyráběny individuálně pro každého zákazníka, přičemž s přihlédnutím k tomu, že čím menší je detail, práce na jeho výrobě je vždy hodnocena vyšší než výroba velkých dílů.

  Někdy chce majitel domu ušetřit na koupi společnosti a uspořádá jeden dolní konec polymerového pozinkovaného materiálu. Takové úspory budou odůvodněné, pokud mají pokrývači spoustu zkušeností a budou dělatsprávné a krásné ořezávání kovových nebo profilových materiálů. Ale v praxi se to děje velmi vzácně. Proto stojí za to koupit nižší denim z jednoduchého zinkového povlaku a shora namontovat odstín v barvě hlavního nátěru. To pomůže skrýt možné nevýhody pokládky kovu a učiní tak střechu atraktivnější a estetičtější.

  Při nákupu vybraných dílů je třeba věnovat pozornost kvalitě montážních prvků, které musí splňovat moderní technologie a být silné a spolehlivé. Použití běžných nehtů sníží kvalitu a trvanlivost celé konstrukce střechy.

  Je žádoucí svěřit shromáždění vybraných prvků odborníkům, neboť tato práce vyžaduje určité dovednosti a znalosti.