Fasáda chaty stylu domu - foto chaty a styl rysy

Překlad "shalet" zní jako "šál" nebo "pastýřský dům". V malebných Alpách francouzské Savoje byly teplé domy pro pastýře zvané "chaty". Nálada domovní chaty a Ruska, kde byly postaveny celé vesnice dřevěných domů, se náhle objevila. Jejich hlavními rysy jsou: kamenný základ, dřevěné stěny, dvouplášťová střecha.

Moderní design domu ve stylu alpské chaty je odlišný od pastýřského domu o velikost, počet pokojů, různé komunikace. Nyní je trh stavebních materiálů velmi bohatý a dřívější materiál pro stavbu byl dán přírodou samotnou: dřevem a kamenem. Interiér tvořila dřevěná postel, židle a stůl a hlavním atributem byl kamenný krb. Budovy byly malé, hrubé stavby, jejich hlavní výhodou - síla, spolehlivost a teplo. Ať je tedy nutné vybavení vybavit, potřebujeme nejen dřevo a kámen, ale i jiné materiály.

Obsah
  1. Architektonické prvky
  2. Konstrukce v alpském stylu
  3. Možnosti zpracování fasády
  4. Výhody

Architektonické prvky

Charakterem chaty je osvětlení místností. Centrální fasáda by měla vypadat na východ a pokoje jsou orientovány směrem ke světu tak, aby během dne bylo světlo ze slunce rovnoměrně rozloženo.
Konstrukce venkovských domů kombinuje různé technologie a inovativní řešení ve stavebnictví.

Charakteristickým rysem stavby je plochá střecha dvoumetrové výčnělky, které chrání základ a stěny před srážkami. Střešní krytina je převážně z obkladového materiálu, zdobeného dřevěnými prvky.

Konstrukce v alpském stylu

\ t

Budovy jsou vícepodlažní. Podlaha - zem, z přírodního kamene nebo betonu, druhá - z kulatiny nebo nosníku, stejně jako rámové systémy. Stěny jsou omítnuté a obložené dřevem, uměle stárnutým. Následuje fáze dekorativních úprav panelů, obložení, konzol, nosníků. Poslední etapou je interiér interiéru.

Chalupa se obvykle skládá z mansardového patra, velkých oken, balkonů a krásných verand. Oblast tohoto projektu může být různá a 170 až 250 m2, jedno podlaží nebo několik, v hodnotě 25 000, 32 000, 45 000 rublů a více. Jednopatrový dům bude také velmi pohodlný, na jedné úrovni je jídelna, ložnice, kuchyň, koupelna.

Možnosti zpracování fasády

Je zde bohatý výběr konstrukčních prvků a různých dekorací a fasáda domu ve stylu chaty je jeho vizitkou. Při výběru prvků dekorace dodržujte obecné složení struktury. Vedle fasád se nacházejí speciální zařízení pro dekorativní výsadbu a vertikální terénní úpravy, které dávají chalupě živý vzhled.

Konstrukce budov je zjednodušena nahrazením přírodního dřeva polyuretanovými trámy, které po dlouhou dobu vypadají slušně. Přírodní strom může být díky struktuře a barvě materiálu reprodukován libovolným vzorem. Fasádaz polyuretanového "dřeva" nevyžaduje opravu až dvacet let, na rozdíl od přírodní dřevěné fasády. Dekorační prvky jsou také nahrazeny polyuretanovými nosníky. Alpský styl však zůstává zachován jak v designu fasád, tak i v interiéru i soukromém teritoriu. Fasáda chaty ve stylu chaty ji dělá jako obecné hnízdo.

Krajinářský areál bude skvělým doplňkem vašeho domova. Dřevěný altán na terase je velmi harmonicky kombinován s designem nádvoří nebo zahrady.

Výhody

Dům nebo chata v tomto stylu je nejen prestižní, ale také zárukou vašeho zdraví. Ubytování v dřevěném domě je dobře podporováno dobrou náladou člověka, zlepšuje spánek, uvolňuje stres, vede k normálnímu tlaku. Stylová chata pro vás vytvoří plný klid a pohodlí.

A protože dům se dívá zevnitř

Taková stavba vypadá pevně a spolehlivě, krásně a ladně. Mansardova podlaha. Postaven ze dřeva, má příznivé mikroklima. V ložnicích nic nebude rušit váš spánek díky čistému vzduchu s vůní dřeva. Kombinované domy jsou považovány za odolnější než plně postavené ze dřeva.