Fasádní keramická žula - spolehlivá ochrana fasády, nemovitostí a výrobců keramické žuly

V poslední době se při dokončovacích pracích používají nové materiály se zlepšenými vlastnostmi a novými aplikacemi. Široce používaná keramická žula se liší od všech předchozích typů úprav budov dlouhou životností, silnými vlastnostmi a důležitými pro moderní budovy, vynikajícím a stylovým vzhledem.

Obsah:

 • Vlastnosti materiálu
 • Funkce zpracování
 • Výrobci a náklady
 • \ t

  Co je to keramická žula

  Technologie výroby tohoto moderního umělého materiálu zahrnuje několik operací, které přímo ovlivňují vlastnosti konečného výrobku. Výchozími materiály jsou čistý křemenný písek, lehký jíl, živec a přírodní barviva. Aplikace plniva různých velikostí a barviv může poskytnout keramickou žulu s úplně jiným vzhledem a barvou.

  Lisování a další tavení směsi při vysoké teplotě mění její vnitřní strukturu a konečný produkt získává jedinečné vlastnosti. Za prvé, velmi vysoká pevnost. Kromě toho, keramické žulové fasády nosí, odolné vůči teplotním výkyvům. Tyto vlastnosti z něj činí téměř ideální materiál pro zpracování v exteriéru a pozitivní hodnocení to potvrzují.

  Keramická žula je vyráběna ve formě velkých desek o tloušťce do třiceti milimetrů.

  Povrchová úprava fasád keramickou žulou.

  Aplikace keramické žuly při zdobení fasádzajišťuje výstavbu nepopiratelných výhod architektonických i technických:

  • Schopnost změnit vzhled budovy. Navíc nejen čistě vnější změny v textuře, barvě, stylu, ale i úprava veškerého vzhledu, jeho geometrie, přidání architektonických prvků.
  • Estetický a moderní vzhled budovy.
  • Trvanlivost zpracování (životnost svítidla se měří desítky let a desky samy o sobě mohou trvat desítky a stovky let), schopnost úspěšně odolávat atmosférickým vlivům a změnám klimatu.
  • Větrání fasádního systému, v důsledku čehož nedochází k hnití.
  • dobrá tepelná a zvuková izolace; požární bezpečnost; šetrnosti k životnímu prostředí.

  Použití keramické žuly pro fasády je možné nejen v nově postavených budovách, ale i při rekonstrukci starých. V tomto případě jsou vady vzhledu budovy skryté, stěny jsou vyrovnány, švy se překrývají a stará konstrukce získává zcela moderní vzhled.

  Výrobci

  V Rusku vyrábí několik společností keramické žuly pro fasádní účely. Mezi nimi stojí rostlina "Estima" a "Kerarbud" (Petrohrad). Produkty těchto společností splňují všechny standardy kvality a mají vynikající hodnocení. Domácí výrobci se specializují především na výrobu keramických žulových desek malých rozměrů, což značně komplikuje fasádní obklady a zvyšuje náklady na práci. Desky velké velikosti jsou vyráběny firmou Estima a ruské výrobci jsou pravděpodobně jediníkonkurence evropských a čínských výrobců.

  Většina dodávek umělé žuly pro dokončovací práce se provádí z Číny. Hlavními výrobci čelních panelů jsou tradičně italské, španělské a francouzské firmy, k nimž se nedávno přidaly takové země jako Česká republika, Slovensko, Polsko.

  Výrobky evropských firem se vyznačují vysokou kvalitou, rozmanitostí vyráběných desek pro obložení. Ceny evropské keramické žuly jsou velmi vysoké, protože se vyrábí převážně ve třídě "premium". To je rozdíl oproti čínským nebo ruským výrobcům, kteří představují velkou část svých výrobků jako „ekonomickou“ třídu. Například značky Fiorano se prodávají za cenu 360 n /m2.

  Při výběru keramické žuly pro uspořádání fasády je důležité správně korelovat osobní preference s ohledem na barvu a strukturu, s nezbytnými charakteristikami obložení a zohlednit reakce lidí, kteří ji používali.

  Důležitým faktorem bude cena, ale vzhledem k velkému množství nabízených produktů si každý bude moci vybrat vhodnou možnost pro sebe.