Fatsella siderate: kdy zasít do země?

Výkaly máty peprné - známé medu. Rostlina s modrými nebo purpurovými květy, vyrůstá do 100 cm, může ozdobit jakýkoliv venkovský dům a přitáhnout k němu včely. Phacelia jako siderate může ještě zlepšit strukturu půdy, hnojit to lépe hnůj, zbavený mnoha plevelů a škůdců.

Obsah
  1. Užitečné vlastnosti
  2. Video "Používání fazelie"
  3. Když prasnice
  4. Výhody
  5. Užitečné vlastnosti kultury
  6. Video "Sown area"

Užitečné vlastnosti

Jednoletá rostlina z čeledi vodonosných facií pimply-like je velmi nenáročná, roste na všech typech půd, aniž by vyžadovala jakoukoliv péči. Je spokojena s černou zemí, rašelinou, jílem nebo pískem - za všech podmínek roste do výšky 50 cm až 1 ma velmi rychle. Doba květu přichází ve 40-45 dnech po setí a klíčí za týden. Kořen se prohlubuje na 20 cm, usnadňuje a prodyší půdu. Zelená hmota rychle roste, řez se rychle rozkládá, obohacuje půdu dusíkatými hnojivy, což ji činí srovnatelnou s hnojivem. Pouze na rozdíl od hnoje neznečišťuje oblast plevelem.

Phacelia je přitahována užitečným hmyzem, který se potýká se škůdci, takže je často zasazen po obvodu města. A když roste v zahradě, je zajištěno opylování všech ovocných stromů. Roste dostatečně pevně, aby se zabránilo rozvoji plevelů. Fazelium zasel prázdnou zemi, speciálně pro včely. Med je považován nejen zachutné, ale velmi užitečné, doporučuje se použít jako analgetikum, antipyretikum a antibakteriální činidlo pro mnoho onemocnění. Často se jedná o pícniny skotu, v této kapacitě je lepší než mnoho krmných směsí.

Tato krásná rostlina je schopna vracet plodnost vyčerpané půdy, obtížné jílovité půdy, aby bylo mnohem snazší, obohatit je o užitečné látky, aby se ve velmi krátkém čase stala prodyšnou. Doslova stačí jeden rok, pokud několikrát usadíte na jednom místě fasády, položíte do půdy zelenou hmotu před kvetením nebo na samém počátku. Když rostlina roste v zahradě, neumožňuje rozvoj plevelů, navíc neutralizuje kyselou půdu, která také snižuje množství plevelů, které jsou zvyklé na kyselou půdu.

Video "Použití Fazelia"

Informační video o užitečných vlastnostech využití oblasti.

Když prasnice

Sideráty se obvykle vysévají brzy na jaře, takže se jim podařilo pěstovat před výsadbou nebo výsadbou hlavní rostliny. Fazelium může být zaseto, jakmile se země uvolní ze sněhu, dokonale snáší nejen chlad, ale dokonce zamrzne na -8 stupňů. To může být zaseto v řadách nebo šíření semen bezešvým způsobem (malá semena jsou obvykle smíchány s pískem), pak brány, aby se prohloubení na 3 - 4 cm. Pokud je půda alespoň trochu vlhká - není nutné zavlažování. O týden později bude tráva klesat, po dalších 5 - začne kvést. Před začátkem kvetení musí být řezán, položen do země, vykopán nebo vlevo shorajeden po rozkladu živin se dostane do místa určení a zatímco tráva může sloužit jako mulč. Po začátku kvetení se zeleně stanou pevnějšími, ale méně bohatými na užitečné látky.

Fazelius může být kdykoliv zaseto a také na podzim. Ihned po sklizni (doslova po několika hodinách) zeleniny, jsou zasety na volné noze, a pak stráveny před začátkem kvetení.Pokud tráva nekvete před mrazem, lze ji ponechat a kopat již na jaře. Místo se špatnou, těžkou, neplodnou půdou může být po dobu jednoho roku proměněno v úplný opak - s pomocí faceliera, aby bylo úrodné a pro příští rok, aby si získal dobrou úrodu. K tomuto účelu, od mrazu až po mráz, je nutné zasít, rozřezat ho před kvetením, strávit a zopakovat celý cyklus zpočátku. Pokud začnete, když sníh padá a skončí před zimou, bude to trvat nejméně 4 krát.

Malá nakrájená semena se smísí s pískem (pro rovnoměrnost) a rozptýlené v oblasti, můžete zasít řádky, výsledek nebude ovlivněn. Poté, co jste prostě musí bránit, takže shora byla malá vrstva země, nemůžete ani vodu, pokud po zimě země je mokrá. Asi po 45 dnech je třeba trávu trávit. Předtím můžete řezat letadlo, počkat několik dní, ale ne déle, a znovu zasít. Hacking umožňuje zvýšit nepravidelnou vrstvu z hloubky rovnající se bajonetu lopaty a snížit trávu ve stejné hloubce. Když se taková operace provádí několikrát, trávník, a tedy dusíkatá hnojiva,v hloubce 40 cm. V poslední době, než by mrazy by neměla snížit trávu, je lepší nechat to na zimu, bude si udržet více vlhkosti až do jara, nenechá se umýt nebo zmrazit půdu.

Výhody

Phacelia může chránit sazenice před jarním ochlazením nebo příliš jasným slunečním svitem. K tomu, nejprve na jaře, zasít to na posteli, pak v rostoucí trávě, uspořádat oddělené otvory, které rostou cukety, zelí, dýně, rajčata. Vysoké travní kryty ze slunce, šetří před větrem, udržuje vlhkost. A pak je řez sépiový řez, takže to leží mezi pěstování zeleniny, stále udržuje vlhkost a teplotu, neumožňuje růst plevelů. Časem se tráva změní na hnojivo.

Pokud zaséváte facelius brzy na jaře, pak na 1 cent poroste 200-300 kg zelené hmoty, což z hlediska kvality hnojiva odpovídá 300 kg hnoje. Na rozdíl od hnoje, ty zaseté 150-200 g semen vyžadují mnohem méně investovaných peněz a přidaných sil, navíc neumožňují růst plevelů a hnůj provokuje jejich růst (v něm hodně semen). Před hlavní výsadbou zeleninových plodin musí být sépie vyříznuty, ponechány na lůžku ve formě kompostu nebo kopané, vyhloubené do země.

Je snadné dostat semena skutečného. Chcete-li tak učinit, nechte některé rostliny kvést a dozrát. Pak se odtrhnou, paprsky se suší ve vzduchotěsných boxech, ze suchých třepaných semen.

Kořen phacelus je dobře šíří půdu, po oříznutí, a to i bez kopání, se rozkládají, takženejvíce obohacuje půdu živinami. Podzemní a podzemní části rostliny, rozkládající se, nasycují půdu minerály a sloučeninami, které vyžaduje. Postupně se půda stává výživnou, lehkou, prodyšnou. To zaručuje dobrou sklizeň pro další pěstování zeleniny. Je zaseta mezi brambory mezi řádky, po zavěšení pomáhá chránit vlhkost a křehkost půdy, takže hlízy získávají více vlhkosti a vzduchu, což výrazně ovlivňuje plodiny.

Užitečné vlastnosti kultury

\ t

Phacelia vytváří mnohem zdravější půdu a celé životní prostředí. To uvolní půdu, to vám umožní zbavit se některých trvalých rostlin plevelů, pěstovat více rostlinných plodin. Fascilina vůně přitahuje jistý hmyz, který bojuje proti škůdcům. Pokud se v místě roste alespoň trochu této nádherné rostliny, pak bude výrazně méně pěstitelů ovoce, letáky, jablko květy. Draci, háďátka a kobylky zmizí magickým způsobem. Mnohem méně případů infekční tuberkulózy a kořenové hniloby.

Pokud ho zasadíte na lůžko s fazolemi, bude mnohem méně weevil, mšic, hrachových zrn. Tato nenáročná jednoletá rostlina s krásnými květinami může provádět zázraky v venkovském domě. Uzdraví celou oblast, zmírní škůdce a plevele, přitáhne včely a čmeláky, strukturu a hnojení půdy.

Video "Sown area"

Jak vypadá osetá plocha, stejně jako užitečné tipy a podrobnosti.