Fenofol - izolace lodžie komplexním materiálem

Obsah
 1. Co je fólie samolepicí penfoel
 2. Obsah
 3. Typy materiálu?
 4. Tabulka 1. Specifikace?
 5. Penofol typu C - samolepicí materiál?
 6. Kde je teplo?
 7. Klíčové vlastnosti?
 8. Izolace lodžie pěnou?

Co je foliový samolepicí penofol

Současný trh stavebních materiálů, včetně izolace, je velmi dynamický. Ano a požadavky na stavební izolační materiály od spotřebitele neustále rostou. V reakci na požadavky zákazníků a spotřebitelů je případ přezkoumáván ve směru zvyšování standardů a pravidel pro výstavbu (BNP). Výrobci tepelně izolačních materiálů v reakci na rostoucí poptávku po trhu pravidelně rozšiřují sortiment svých výrobků. Vlastnosti již známých materiálů na trhu se neustále zlepšují.

Obsah

 • Druhy materiálu
 • Tabulka 1. Specifikace
 • Penofol typ C - samolepicí materiál
 • \ t
 • Kde je teplo
 • Klíčové vlastnosti
 • Izolace lodžie pěnou

Penofol s foliovou vrstvou se často používá k izolaci lodžie

.

Izolační materiál Penofol se nazývá komplex, protože umožňuje řešit několik problémů. A byl vyvinut v reakci na poptávku trhu, jeho rostoucí poptávku po nových tepelně izolačních technologiích. Fenofol byl vyvinut a zaveden do výroby jako komplexní izolační materiál v závodě LIT.Podle tepelně izolačních parametrů je klasifikován jako reflexní izolace.

Když byl výrobek poprvé vyroben ve své základně, lze říci, že jde o klasickou verzi. Tento materiál se vyrábí na bázi polyethylenové pěny na bázi křemíku, která byla tepelně duplikována hliníkovou fólií. Výrobci z toho nezastavili pěnu, protože tato možnost nesplňovala všechny potřeby trhu. A nyní závod na výrobu pěny provádí výzkum, vývoj a zavádění nových typů výrobků do výroby. Řada materiálů vyráběných pod touto značkou je již poměrně rozšířená. Některé druhy pěny jsou dobře vyvinuté spotřebitelem, mají stabilní poptávku.

Druhy materiálu?

Penofol vyrábí několik typů a velikostí:

 • Typ A: verze Cassive - s jednostrannou aplikací fólie;
 • Typ: doplněk s fólií na obou stranách;
 • Typ: samolepicí jednostranná fólie;
 • Typ ALP: samolepicí jednostranná fólie, zabalená do polyethylenové fólie;
 • Vzduchový kanál typu AIR:.

Fenofol se montuje přes pěnovou polystyrenovou fólii uvnitř místnosti

.

Stojí za to zmínit několik slov o hlavních typech. Za prvé, takzvaný. Klasická možnost je jednosměrná a obousměrná skládací. Tento typ pěny se vyrábí již dávno, ačkoli dnes existují nové pozice se zlepšeným výkonem, ale poptávka po oblíbených klasikách se nezmenšuje.

Tabulka 1. Specifikace?

Charakteristika

Penofol®

Armophole®

Typ A

Typ B

Typ C

Koeficient tepelného odrazu povrchu, ne méně (%)

90 *

90 *

90 *

90 *

Koeficient optického odrazu povrchu, ne méně (%)

97 *

97 *

97 *

97 *

Teplota aplikace

od -60 do +100 0C

-60 až +100 0C

-60 až +100 0C

od -60 do +200 0C

Odolnost proti přenosu tepla, R0, m2.0C /W

1,1 - 1,36 **

1,1

Vypočtená hmotnostní vlhkost materiálu, w, v provozu, (%): - A - B[100 ]

2

10

2

10

2

10

Dynamický modul pružnosti, Оd, (MPa)- při zatížení 2 kPa - při zatížení 5 kPa135]

0,26

0,77

0,39

0,72

0,26

0,77

Relativní stlačení, e d (MPa)- při zatížení 2 kPa kPa

0,09

0,2

0,03

0,12

0,09

0,2

​​

- v suchém stavu - v podmínkách využívání A

Koeficient tepelné vodivosti, l, při 20,0 C, ne více, W /m 0С:- pod těžbou B

0,037

0,037

0,038

0,038

0,038

0,039

0,038

0,038

0,039

Měrná hmotnost (v tloušťce 4 mm), kg /m3

44 +/- 10 *

54 +/- 10 *

74 +/- 10 *

Absorpce vody podle objemu, ne více,%

0,7

0,6

3,5

Absorpce zvuku, dB (A))

32 *

32 *

32 *

Index snížení snížené hladiny hluku, (dB (A))

17 - 21 **

Měrná tepelná kapacita, С0, (kJ /kg0С)

1,95

1,95

1,95

Koeficient propustnosti par, m, ne více (mg /m Pa)

0,001

0,001

0,001

0,001

Koeficient odvodu tepla (v době 24 hodin), s, (W /m2.0 C)

0,51

0,45

0,51

Poznámka k tabulce 1:
Penofol® se skládá ze 3 hlavních typů:
typ A - jednosměrná fólie;
typ B - soboustranné skládání;
typ C - samolepící s jednosměrnou folií.

Armofol® je znám pouze pro jeden typ:
typ B - má oboustrannou fólii.

Klasický materiál má poměrně vysokou hustotu, vydrží zvýšené mechanické zatížení. Používají se především pro zateplení prostor. Klasika může sloužit jako komplexní tepelná izolace, jakož i pro účely odpařování a zvukové izolace, jakož i další izolace budovy nebo jednotlivých prostor. Pozdnější poloha pěnové fólie-2000 - jednosměrná i obousměrná. Rozsah použití je přibližně stejný. Klasický materiál a 2000s jsou blízké svým tepelně-technickým vlastnostem. Jejich hlavní rozdíl spočívá v tom, že se vyrábí na bázi plynové pěny z polyethylenu. Jeho převaha před klasikou - cena je stále nižší.

Penofol typu C - samolepicí materiál?

Tento materiál se skládá ze zesítěné polyetylenové pěny, na jedné straně je svařena hliníkovou fólií, na druhé straně vodotěsným kontaktním lepidlem a antiadhezivním filmem.

Rozsah použití samolepicího materiálu je poměrně široký: používá se ve stavebních konstrukcích, obvykle v případech, kdy není možné použít běžnou pěnu nebo když je známo, že jejich instalace je dražší. Za topnými bateriemi je instalována samolepicí fólie penofol, která slouží také k izolaci různých strojů a mechanismů.Má malou tepelnou izolaci, zvukovou izolaci vzduchovodů a ventilačních systémů. Relativně nedávný vývoj výroby perforované pěny-2000, také ve dvou verzích: jednostranný a oboustranný. Děrovaný materiál se používá pro vnější izolaci různých budov. Na úkor děr je zajištěno odstranění vlhkosti ze struktur - ukazuje se, že stěny jsou "dýchání". Díky výborným izolačním vlastnostem při použití i nejjemnějšího materiálu, jehož tloušťka je pouze 3 mm, se izolační vlastnosti stěn zdvojnásobují a více.

Kde je teplo?

Jak izolovat pěnu - tato otázka, jak se ukázalo, je pro mnohé zajímavá. Nejprve určíme cesty, které jdou od tepla do místnosti.

 • Když jsme se zamrzli a snažili se zahřát, přicházíme k našemu teplovodnímu radiátoru a cítíme se v teple.Tento způsob přenosu tepla se nazývá vedení nebo vodivost .
 • Při stejném úspěchu používáme reflektor, pouze k jeho dotyku není nutné. Pociťujeme tepelné (infračervené) záření přístroje v určité vzdálenosti.Tento způsob přenosu tepla se také nazývá zářenínebo přenos sálavého tepla.
 • Pokud je reflektor ventilátorem, ohřívá nás proud teplého vzduchu mnohem rychleji.Tento způsob přenosu tepla se nazývá konvekce .
 • Tak jsme zdůraznili tři hlavní metody přenosu tepla: vodivost, záření a konvekci. Data tepelných složek ovlivňují různé materiálytok jinak. Pro vodivost je nejlepším ohřívačem samotný vzduch. Koeficient tepelné vodivosti vzduchu je asi 0,025 W /m2 * oC, ale je to právě v konvekci, kdy se mísí studené a teplé vrstvy. Účinek masivních ohřívačů je založen na vysokých tepelně izolačních vlastnostech vzduchu. Taková topidla mají obvykle porézní nebo vrstvenou strukturu, obsah vzduchu v nich je poměrně velký, míchání je také komplikované. Nejlepšími ohřívači této třídy jsou polyetylenové pěny, jejichž tepelná vodivost je stejně blízko vzduchu a činí přibližně 0,03 W /m2 * oC. Pro konvekci je nezbytnou překážkou tepelná izolace za použití válcované tepelně izolované uzavřené pórovité struktury. Podobné materiály, díky specifické instalaci, neumožňují vzdušné hmoty a zabraňují konvekci. Při výrobě lehkých rámových konstrukcí instalujte odolné proti větru.

  Klíčové vlastnosti?

  Penofol je pěnový polyethylen s fóliovým povlakem (na jedné nebo obou stranách). Tloušťka hliníkové fólie je do 12-30 μm, čistota je 99,4%.

  Pěnový polyethylen je potravinářský polyethylen šetrný k životnímu prostředí.

  Pěna ve své struktuře je pěnový polyethylen , má uzavřené malé vzduchové póry.

  Penofol - dobrý tepelný izolátor a také ne méně dobrá parotěsná zábrana a pro izolaci hluku. Díky hliníkové fólii má vynikající reflexní účinek.

  Struktura s uzavřenými póry aMalá tloušťka (několik milimetrů) má dobré tepelně izolační vlastnosti.

  Penofol je v posledních letech stále více využíván pro tepelnou izolaci, což z něj činí izolaci parou. V konstrukci bytových a nebytových budov, inženýrských a technických komunikací, ve strojírenství se odhadují vysoké izolační vlastnosti pěny.

  Izolace lodžie s pěnou?

  Přímé zasklení lodžie zpravidla zasklívacím zasklením. Jenže to bude lodžie v teple. Dokonce i s takzvaným teplým sklem (plastem) zůstávají balkony a lodžie chladnými místnostmi, a pokud chceme, aby byly plně využity av zimě, musíme jít dál a jak se zahřát. Jinak bude teplota v zimě jen o několik stupňů vyšší než na ulici. Izolace lodžie samozřejmě vyžaduje určité úsilí a náklady. Aby byla vaše lodžie opravdu suchá a teplá, je nutné zahřát parapet, boční stěny, strop a podlahu.

  Tepelná izolace lodžie dnes nemůže být ani představena bez použití účinných válcových a extrudovaných ohřívačů. Fenofol mezi nimi patří mezi nejvyhledávanější a nejvhodnější. Důvodem je jeho malá tloušťka a tepelné konzervační vlastnosti. Je nemožné pojmenovat tento materiál nepostradatelný v zařízení ohřívané lodžie, kde šetříme téměř každý centimetr, ale technologii tepelné izolace s jeho pomocí - poměrně efektivní a osvědčený čas.

  Penofol je umístěn s fólií uvnitř lodžie (viz foto 2). Pokud je lepidlo přichyceno na jiné nebo jiné místomasivní tepelný izolátor, kombinuje dvě funkce najednou. Jako horní přídavný ohřívač slouží také jako parotěsná zábrana, takže vlhkost neprostupuje páru z místnosti do dotykové plochy a stěny. Je důležité si uvědomit, že montáž penofolu by se měla vyvarovat třepení, je lepší provést montáž. Pro co nejefektivnější izolaci by měly být spoje materiálu tkaniny přilepeny při práci s hliníkovou páskou.

  Velmi užitečné informace jsou na videu, doporučuji vám přečíst si: