Film pro bazén - hydroizolace a dekorace "v jedné láhvi"

Při stavbě mísy železobetonového bazénu je důležitou etapou práce zařízení pro vnitřní zpracování. Tradiční možností je keramická dlažba a mozaika - tyto materiály kombinují takové vlastnosti jako estetická vada a trvanlivost. Nicméně, technologie nejsou na místě a v posledních letech se film pro PVC bazény stává stále populárnější jako zpracování. Tento materiál začal upřednostňovat rostoucí počet majitelů bazénů. A ne za nic! Vytvoření filmového povlaku netrvá déle než pár hodin, což vypadá velmi lákavě, ve srovnání s několika týdny práce na zakrytí mísy dlaždicemi. Kromě toho, film (vložka) je 2-3 krát levnější než jiné typy zpracování.

Obsah
 1. Obsah
 2. PVC fólie pro bazény - úprava a hydroizolace
 3. Odrůdy PVC fólií - volba pro každou chuť a peněženku
 4. Akrylová vrstva - speciální kvalita
 5. PVC fólie pro bazény: výhody
 6. Hydroizolační fólie pro bazén: poruchy
 7. Dekorace bazénu filmem: hlavní etapy práce

Obsah

 • PVC fólie pro bazény - úprava a hydroizolace
 • \ t
 • Odrůdy PVC fólií - volba pro každou chuť a kabelku
 • Akrylová vrstva - speciální kvalita
 • \ t
 • PVC fólie pro bazény: Výhody
 • Hydroizolační fólie pro bazén: nedostatky
 • Dekorace bazénu filmem: hlavní etapy práce

PVC fólie pro bazény - úprava a hydroizolace

\ t

Polychlorovaný chloridový řetězec(PVC) film, kromě estetické funkce, má další vlastnost - vytvořit hydroizolaci. Je to naprosto nepropouští vodu, proto na hydroizolaci betonové mísy je možné ušetřit. I v přítomnosti trhlin v betonu, nedostatku hydroizolačních primerů a tmelů bude vložka pevně zadržovat vodu v bazénu.

S použitím této kvality filmu se často používá k rekonstrukci již hotových bazénů, na kterých jsou praskliny nebo jiné problémy s hydroizolací. V tomto případě tato vložka rychle odstraní tuto nevýhodu, i když je bazén pokryt mozaikou. Film je zastrčen nad existující materiál, takže je nutné se ujistit, že přilnavost dlaždice k povrchu je silná a nedošlo k odtržení.

Odrůdy PVC fólií - volba pro každou chuť a kabelku

V závislosti na vašich preferencích a výši peněz, které jste ochotni investovat, si můžete vybrat jeden ze tří typů PVC filmu:

1. Nezesílená fólie. Nejjednodušší a nejlevnější druh, s tloušťkou 0,65-0,85 mm. Tento materiál nemá vysokou pevnost, proto se používá pro zpracování sběrných nádrží.

2. Zesílený film. To je nejoblíbenější film pro bazén, tloušťka 1,5 mm, který je pro dodatečnou pevnost vyztužen polyesterovými vlákny. Takové zpracování může odolat velkému mechanickému zatížení a tímto způsobem se nedeformuje. Speciální pevnost umožňuje použití vyztužených fólií při stavbě železobetonových a kesonových nádrží, kde dochází ke stěnám mísyfunkce nosné konstrukce a musí odolat vysokému tlaku vody.

3. Kluzká fólie. Má žebrovaný povrch a slouží k eliminaci prokluzování povrchu bazénu. Tento typ filmu se doporučuje pro rodinné bazény, kde spolu s dospělými budou děti plavat.

Akrylová vrstva - speciální kvalita

\ t

Při výběru PVC fólie věnujte pozornost materiálu s akrylovým povlakem, což je baktericidní ochrana, která zabraňuje usazování mikroporéz bakterií a řas. Bylo prakticky prokázáno, že životnost výrobku, stabilita barvy, zachování pružnosti ve filmu s akrylovým povlakem je v průměru dvakrát vyšší než bez něj. Existují také membrány s lakovým povlakem, častěji je to směs akrylátů z PVC. Navzdory podobnému vzhledu jako na čistém akrylovém povrchu má směs několika složek nižší účinnost.

PVC fólie pro bazény: Výhody

Jednou z hlavních výhod vložky je její schopnost současně působit jako vodotěsný a dekorativní interiérový povlak. PVC fólie je hygienická, odolná ultrafialovému záření a prudkým výkyvům teploty. Perfektně překonává vliv produktů pro péči o bazén, které jsou doporučeny pro PVC povlaky.

Volba filmových barev je poměrně rozsáhlá a může se promítnout do skutečného vnímání „hloubky moře“ spotřebiteli. PVC fólie je k dispozici v různých odstínech modré, modré, zelené, které "zvýraznit" vodu a dát jí příjemné"Moře" odstín. Můžete také koupit materiál, který imituje mozaiku modrobílé, béžově bílé a jiné tóny.

Vysoká popularita filmu je také spojena s lehkostí a rychlostí jeho instalace, což umožňuje získat vysoce kvalitní hydroizolaci a vysokou estetiku povrchu několik hodin.

Důležitou výhodou PVC fólie je také relativní levnost materiálu a práce na jeho instalaci.

Hydroizolační fólie pro bazén: vady

Samozřejmě, všechno nemůže být příliš růžové a stejně jako u jiných materiálů mají PVC fólie také své nevýhody. Postupem času se na jeho povrchu začnou tvořit škrábance, které mohou vést k prasknutí a zmizí i intenzita barvy. Samozřejmě, že k tomu nedojde brzy, ale po 6-10 letech provozu, takže po skončení tohoto období je třeba materiál změnit.

Vzhled povrchu fóliového bazénu poněkud kazí klouby, což lze vidět při podrobném zkoumání.

Ve srovnání s povrchem propylenu nebo mozaiky je čištění fóliového bazénu složitějším postupem.

Kromě toho nelze film použít, je-li podzemní voda vhodná pro povrch bazénu v blízkosti povrchu.

Dekorace bazénu filmem: hlavní etapy práce

PVC film je nejčastěji tvořen týmem odborníků, jejichž týmy jsou přiděleny dodavatelskou společností. Používá speciální přídavné materiály a zařízení. Někdy majitelé plaveckých bazénů jsou připraveni na prácifilmu. Bez speciálních znalostí je téměř nemožné vytvořit si s filmem vlastní ruce z filmu, ale pokud budete postupovat podle určité instrukce, která je uvedena níže, vše bude nutně vycházet.

1. Přineseme bazén v pořádku: odstraníme všechny odpadky, vyčistíme betonový povrch. Pokud není povrch rovnoměrný, je třeba provést omítky stěn a podlah. To se provádí tak, že film pod tlakem vody neopakuje nerovnoměrný reliéf mísy.

2. Na připravený povrch mísy položte speciální ohřívač, který nejenže zpříjemní pobyt v bazénu, ale také sníží tření filmu o betonu. A to tedy prodlužuje dobu jeho provozu. Pokud je bazén uvnitř, mohou být jako podklad použity geotextilie. Ke stěnám je ohřívač nebo geotextilie upevněn kovovým montážním profilem ve formě pásu s plastovým rozprašováním. Pro upevnění profilu používáme šrouby.

3. Odřízněte fólii z PVC, abyste zajistili plné pokrytí povrchu betonu.

4. Svařuje spoje speciálním zařízením.

5. Švy po svařování jsou dodatečně ošetřeny tmelem.

6. Pro připevnění fólie ke stěnám bazénu používáme montážní profil ve formě pásu nebo rohu. Profil také fixuje fólii v místech, kde jsou římsy, například schody nebo výškové rozdíly.

7. Uchopte PVC fóliiinstalačního profilu.

8. Naplňte bazén vodou. Nejprve nalijte vrstvu vody ve výšce 30 cm a vytáhněte svislé vrstvy filmu. Poté přidejte vodu na požadovanou úroveň.

9. Zvarte fólii po stranách.

10. Filmový bazén je připraven k použití!

Zpracování mísy mísy s PVC fólií tak nemá nic složitého. V přítomnosti speciálního vybavení a důkladného přístupu k maličkostem můžete nezávisle měnit tmavě šedý beton a vytvořit si bazén s novými "mořskými" barvami!

Viz články pro podobná témata:

 • Dezinfekce a čištění bazénů - prostředky a speciální zařízení
 • Osvětlení a osvětlení bazénů
 • Péče o fond a jeho údržba - zvláštní postupy
 • Bazény pro předání vlastními rukama - přehled variant a způsobů jejich instalace
 • Pavilony pro bazény - speciální ochranné konstrukce
 • Mozaiková nálada krajinářského designu - varianty využití mozaiky v zahradě