Finská kovová taška Pelti Ja Rauta (Pelti Ya Ruta)

Obsah článku

 • Technické vlastnosti střešní krytiny Pelti Ja Rauta
 • Povlaky polymerů - charakteristika
 • Finské střešní výrobky se dlouhodobě osvědčily jako kvalitní, spolehlivé a krásné střešní krytiny. Metal Pelti ja Rauta (Pelti Ya Ruta) vyrábí Pelti Ja Rauta Pousi, jeden z nejstarších v zemi. Společnost byla založena v roce 1946-47 a po celou dobu své existence vyráběla a pokračuje ve výrobě střešních materiálů z kovu a veškerého potřebného příslušenství pro vytvoření kompletní střechy.

  Kovové dlaždice, vlnité plechy, prefabrikované prvky střechy, jsou vyrobeny z vysoce kvalitní oceli dodané obavami SSaB, Arcelor, Ruukki, Corus. Moderní vysoce výkonná zařízení, vybavená dílnou podniku, vyrábí vysoce kvalitní výrobky, což potvrzují všechny certifikáty kvality přijaté v Evropě i ve světě.

  Razítko Pelti Ja Rauta

  Pelti Ja Rauta Pousi je jediná společnost, která na svých výrobcích vyrábí své původní razítko, potvrzuje pravost všech materiálů vyráběných v továrnách.To dává úplný důvod se domnívat, že deklarované technické a provozní vlastnosti výrobku.

  ?

  Finská kovová dlažba pelti ja rauta je vyrobena z tenkého ocelového plechu o tloušťce 0, 45-0, 5 mm, který prochází všemi stupni galvanického pokovování za tepla, pasivací, aplikací základových vrstev a ochranným polymerem. filmů

  Složení kovových obkladů Pelti Ja Rauta

  \ t

  Standardní rozměry střešních prvků závisí na počtu vln v listu:

  • List s jednou vlnou má délku 0,48 m;
  • Se třemi vlnami - 1,18 m;
  • Se šesti vlnami - 2,23 m;
  • S deseti vlnami - 3,63 metru

  V tomto případě je celá šířka všech prvků kovu, bez ohledu na počet vln, 1,19 m. Vzhledem ke třepání vlny při umístění na střeše je pracovní šířka 1,1 m

  .
  • Vzdálenost mezi dvěma sousedními vlnami je 183,3 mm.
  • Vlnová délka 350 mm
  • Výška vlnového profilu je 40 mm.

  Střešní materiál od finských výrobců vydrží teploty až do +100 stupňů.

  Pro ochranu ocelového plechu se používá polyester (PE), matný polyester (REMA), Prelaq Nova, jehož tloušťka je 20, 30 40 mikronů.

  V tomto případě se povlak polyesteru REMA a Prelaq Nova vyznačuje zvýšenou odolností proti korozi, mechanickému nárazu a zachování původní barvy.

  Profil kovové dlaždice vyráběné společností Pelti Ja Rauta Pousi v ruském přepisu se v jazyce výrobce nazývá "monterrey", nazývá se Peltitili.

  Všechny selektivní prvky a příslušenství potřebné pro střešní zařízení jsou vyráběny podle standardního typu a mají vysokou kvalitu a přesné geometrické rozměry.

  Vyrobeno z finských kovových dlaždic Pelti Ja Rauta může mít jiné typy profilů, například - Otsamokate, který má poněkud odlišné parametry a velikosti. Polymerový povlak tohoto profilu - polyester(PE) a prelaque new (PN).

  ?

  povlaky polymerů - charakteristika

  \ t

  Všechny typy polymerních povlaků jsou určeny k ochraně ocelového plechu před účinky koroze, slunečního ultrafialového záření, mechanických vlivů na dopravu, skladování a instalaci. V závislosti na typu povlaku získává kovová dlaždice určité vlastnosti.

  Polyester (PE) je nejlevnějším nátěrem, avšak navzdory nízkým nákladům může výrazně prodloužit životnost střešní krytiny. Polyester je založen na polyesterové barvě, která má odolnost proti vyblednutí.

  Profilový kov pokrytý polyesterem (PE), dobře snáší kolísání teploty okolního vzduchu, je poměrně pružný, chrání ocelový plech před korozí, neliší se však svou odolností vůči mechanickým nárazům. Například povlak Puralu je lepší pro mechanické namáhání.

  Matný polyester (REMA) o tloušťce 35 mikronů nanesený na ocelový pozinkovaný plech vytváří na povrchu matný povrch, což přispívá k dlouhodobému zachování barvy materiálu.

  Tento nátěr, na rozdíl od polyesteru (PE), je lépe odolný vůči korozi, mechanickým vlivům a může být využíván ve všech klimatických pásmech.

  Prelaq Nova - nejlepší polymerní materiál na ochranu kovu, vyrobený na bázi polyuretanu. Tloušťka povlaku je 50 mikronů, což zaručuje vysokou kvalitu. Střešní materiál s takovým povlakem se nebojí náhlých změn teploty, které jsou vlastní klimatuv naší zemi. Je odolný vůči drobným škrábancům, ale pružnost díky velké tloušťce ochranné vrstvy není ve výšce. Proto se nedoporučuje ohýbat střešní krytinu polymerní vrstvou Prelaq Nova.