Finský kov Takotta (Takotta)

Obsah článku

 • O výrobci
 • \ t
 • Výhody výrobků Takotta
 • Technické vlastnosti kovových dlaždic
 • Sortiment výrobků
 • Finské střešní materiály byly vždy vysoké kvality. Pozoruhodným příkladem je finská kovová taška Takotta, vyrobená jednou z nejstarších firem v zemi.

  ?

  Obsah
  1. O výrobci
  2. Výhody produktů Takotta
  3. Technické vlastnosti obkladu
  4. Sortiment výrobků

  O výrobci

  PELTI a Rauta Pousi Oy vstoupily na trh střešních materiálů v roce 1946. K dnešnímu dni je nejvýkonnějším výrobcem celé řady materiálů pro střešní konstrukce jakékoliv složitosti, které lze aplikovat v různých klimatických podmínkách.

  Výrobky společnosti jsou tradičně vysoce kvalitní díky použití moderních technologií profilování kovů a nanášení polymerních povlaků.Společnost má unikátní systém řízení jakosti vydávaných nátěrových hmot.Kromě toho obyvatelé Finska rozlišují extrémní čistotu a pedantičnost ve výkonu všech výrobních operací.

  Vzhledem ke všem těmto vlastnostem jsou kovové dlaždice Takotta již mnoho desetiletí významným konkurentem pro ostatní výrobce.

  ?

  Metal Tacock je ekologický materiál, který splňuje požární požadavky.

  Popište výrobky společnosti takto:

  • Prezentovatelný vzhled, architektonická elegance.
  • Vysoká trvanlivost povlaku, odolnost proti ultrafialovému záření, možnost použití v různých teplotních podmínkách.
  • Záruční doba provozu se liší v závislosti na typu krytí 10-20 let.
  • Jednoduchá montážní technika, stohování nezpůsobuje potíže.
  • Vysoká míra těsnosti nátěru, odolnost vůči různým typům atmosférických srážek.

  Finský kov Takotta je považován za optimální střešní krytinu jak pro jižní regiony, tak pro podmínky na Dálném severu.

  ?

  Jako hlavní materiál se na obou stranách používá pozinkovaný plech v tloušťce od 0,4 do 0,5 mm. Vyšší odolnost materiálu vůči korozi je dána aplikací pasivační vrstvy, která vytváří na povrchu zinkového povlaku oxidový film.

  Náklady na kovové dlaždice do značné míry závisí na typu naneseného polymerního povlaku.

  Tradiční polyester pro všechny výrobce, jediným rozdílem je, že kovová taška Takotta (Finsko) má silnější vrstvu (27 mikronů). Nejhospodárnější typ krytu. Lze použít ve středu Ruska, pro pobřežní oblasti se doporučuje aplikovat odolnější nátěry.

  Na střechu se značným svahem svahů je vhodné umístit takovou dlaždici, která je nejvhodnější ze všech stran.

  MattePolyester je antireflexní nátěr aplikovaný ve vrstvě o tloušťce 30 mikrometrů. Má atraktivní vzhled, neztrácí barvu po celou dobu provozu, nepoškodí se při ohýbání plechu (plast). Záruční doba uvedená výrobcem je 10 let, skutečná životnost je mnohem vyšší.

  Novinka Takotta, prefabrikovaný kov Prelak Nova - tento materiál je podobný materiálu Pural. Jedná se o modifikovaný polyester s přídavkem akrylových složek, tloušťka vrstvy je 50 mikronů. Povrch potahu má výraznou hedvábnou texturu.

  Hlavní výhodou Prelak Nova je odolnost vůči chemikáliím a záporným teplotám.Považuje se za optimální druh pokrytí pro průmyslová města, lze jej použít v drsných klimatických podmínkách.Vyšší náklady na kovové dlaždice s tímto povlakem jsou vyváženy výrazným provozním termínem, výrobce nabízí 15letou záruku.

  Plastisol je považován za nejodolnější polymerní nátěr používaný při výrobě kovových dlaždic, který používá mnoho výrobců. Finsko Takotta zůstalo nezměněno, aplikovaný povlak má tloušťku 200 mikronů. To značně zvýšilo odolnost proti mechanickému poškození.

  Složení polymeru zahrnuje polyvinylchlorid a některé typy změkčovadel, tyto materiály také činí kovovou dlaždici odolnou vůči chemickým složkám atmosférických srážek. Mezi nevýhody patří skutečnost, že odolnost vůči UV záření je poněkud horší, navícnetoleruje teploty nad 60 stupňů, instalace se také nedoporučuje při negativních teplotách.

  ?

  Sortiment výrobků

  \ t

  Společnost PELTI ja Rauta Pousi Oy nabízí širokou škálu barev svých výrobků, aby vyzvedla architektonický design nezbytný pro odstín nepředstavuje práci.

  Takotta color gamma

  Kromě toho výrobce doporučuje zakoupit kompletní sadu materiálů pro střešní krytinu . Kromě standardních selektivních prvků, včetně střech, drenážního systému Takotta, zařízení na odstraňování sněhu a dalších prvků střešních systémů.

  Tento přístup umožňuje nejúčinnější řešení problému střešní konstrukce pro jakoukoli konstrukci.

  Při výběru produktů značky Takotta si můžete být jisti, že si vyberete tuto finskou kvalitu testovanou po celá desetiletí.