Flexibilní dlažba Shinglas Techno sklo: vlastnosti, montáž a měkké střešní krytiny

Obsah článku

 • Výhody dlaždice Shinglas
 • \ t
 • Struktura dlaždic
 • Montáž šindelů
 • V řadě měkkých střešních krytin je dlaždice Shinglas daleko od posledního ve Spojených státech, Evropské unii a naší zemi. Historie vytváření měkké střechy na bázi asfaltu má více než 100 let. Prototypem moderní asfaltové dlaždice byla hladká lepenka impregnovaná ropným bitumenem.

  Mladá Amerika byla postavena rychle a potřeboval levný stavební materiál, který se objevil jako první flexibilní dlaždice. Přesídlenci ze staré Evropy si nemohli dovolit střechy přírodních dlaždic, ale s největší pravděpodobností se v těchto dnech nevyráběli a měkké levné dlaždice s popelem z břidlice připomínaly původní střechy.

  Postupem času, s rozvojem technologie a inženýrské myšlení, Shinglas dlaždice začala získávat všechny nejlepší vlastnosti jak z hlediska pevnosti, a to jak ve vodě odolnost a estetiku.

  ?

  Obsah
  1. Výhody dlaždice Shinglas
  2. Struktura dlaždic
  3. Instalace šindele
  \ t

  Popularita měkkých střešních šindelů a v minulosti a nyní díky snadné instalaci a nízkým nákladům.

  Kromě toho je výhodou tohoto typu střešní krytiny, že při použití není prakticky žádný odpad, bez ohledu na uspořádání střechy.

  Trvanlivost střechy pokryté měkkými šindelem Shinglas se počítá 50 let nebo více, což je způsobeno vysokou \ tvlastnosti odolné proti mrazu.

  Díky lepeným granulím přírodního kamene v horní asfaltové vrstvě vzniká povrch, který zabraňuje tomu, aby lavina sněhu stoupala nahoru a umožňuje pracovat na střeše bez rizika uklouznutí. A pokud sníh nespadá ze střechy laviny, pak nemá smysl instalovat zasněžování, což vede k lepší hydroizolaci, protože na střeše je vidět méně děr.

  Dlaždice vyrobené z ekologicky šetrných výrobků v souladu s normami kvality přijatými v Evropě.

  Malá váha dlaždic eliminuje potřebu zesíleného raftingového systému a dlaždice mohou být snadno přepravovány na střechu silami jedné osoby, protože samotná instalace může být provedena jedním zaměstnancem bez použití sofistikovaných nástrojů.

  Střešní zařízení Shinglas se vyrábí rychle a snadno díky přidruženým střešním prvkům v podobě římsových obkladů, hřebenových prvků, hradeb, římsových provzdušňovačů a dalších dílů nezbytných pro instalaci pevné a kvalitativní střechy.

  Měkká střecha nevytváří hluk během deště a krupobití, je bezpečná při bouřce, protože nevytváří statickou elektřinu.

  Obkladový materiál je odolný vůči agresivním prostředím, dokonale snáší teplotní odchylky od -50 do +110 stupňů.

  Vítr se silou 100-150 km /h není hrozné dlaždice, s výhradou technologie instalace.

  Výroba obkladaček Shinglas trvá několik stupňů kontroly, což vede k požární bezpečnostistřešní krytina.

  Nyní se v Rusku začaly vyrábět dlaždice. Výroba asfaltových dlaždic byla zahájena v Ryazanu v továrnách Technonikol. Kvalitu dlaždice zaručuje také nejnovější vybavení, na kterém je vyroben mezinárodním certifikátem kvality ISO 9001, EN 544.

  Konkrétně pro drsné klimatické podmínky Ruska a Ukrajiny byla vyvinuta pružná dlažba Technonikol pro vytvoření spolehlivých a estetických střech.

  ?

  Struktura dlaždic

  \ t

  Shynhlas dlaždice vyráběny v továrnách Technonikol skládá z několika vrstev:

  • Podklad je impregnován vysoce modifikovaným bitumenem, je vyztužující vrstvou.
  • horní a spodní vrstva sestává ze stejného bitumenu.
  • horní vrstvy je hrubý povrch dlaždice Shynhlas představuje čedičové minerální granulát, který chrání vnitřní vrstvy asfaltu před UV zářením a mechanickému namáhání.

  čedičových dlaždic prosévání současně poskytuje barvu, která se nemění po celou dobu provozu. Toho je dosaženo vysokoteplotním válcováním barevných granulí.

  • Spodní vrstva je dlaždice morozostoykuyu bitumenu a polymeru, hmotnost, že pod vlivem slunečního tepla změkčuje, což má za následek těsného spojení dlaždic.
  • poslední vrstvy - ochranný film, který chrání před šindele Technonikol slepení během skladování a přepravy, a je odstraněn před instalací.

  ?

  Pokládka měkké střechy začíná zařízením pevného, ​​hladkého podkladu, který může sloužit jako dřevěná prkna nebo desky OSB. V závislosti na úhlu sklonu desky může být vyžadován pokládací koberec.

  Je bezpodmínečně nutné umístit koberec příze na místa s největší zátěží na střechu sněhu, déšť, vítr i přes sklon střechy.

  Pokud je dlažba umístěna na starý válečkový nátěr, nesmí být podšívkový koberec namontován za předpokladu, že starý kryt splňuje požadavky na pevnost a hladkost.

  Pokládka dlaždic začíná přípravou římsy. Vytvořte rám z římsy s plechem a teprve poté namontujte závěs a dlaždice.

  Rozměry římsy jsou: 250x1000. Lze jej použít jako brusle, předem rozřezanou na tři stejné délky.

  Pokud tyto prvky neexistují, jsou vyrobeny z obyčejných dlaždic, okvětních lístků. Pak pokračujte pokládkou obyčejných dlaždic, počínaje středem clony.

  Při použití šindlových střešních tašek, jejichž instalace je prováděna vlastníma rukama, vás potěší mnoho let, aniž by bylo nutné provádět desítky let opravy a údržby.

  Upevnění obkladů na dřevěnou podložku se provádí pomocí pozinkovaných hřebíků se širokými klobouky.

  Nedoporučuje se zahřívat čepec nehtů v obkladovém materiálu, aby nedošlo k porušení integrity čedičovéhospláchnutí Děrovací dlaždice potřebují ve vzdálenosti 20-30 mm od okraje. Počet hřebíků na desku dlaždice závisí na sklonu svahové střechy.

  Šindlové šindele jsou vyráběny několika typy, lišící se tvarem dlaždic:

  • Sonata,
  • Tango,
  • Akord,
  • Trio,
  • Jazz.

  Sonata má lichoběžníkový tvar okvětních lístků, Chord - obdélníkový tvar okvětních lístků, ale umístěný na listu dlaždice asymetricky. Oba typy jsou vyráběny ve stejné velikosti - 1000 × 317 mm.

  Dlaždice Trio a Jazz mají také obdélníkový tvar okvětních lístků, zatímco na konci Tango jsou okvětní lístky zaoblené a připomínající ocas bobra.

  Velký výběr sbírek a široká škála barev vám umožní vybrat si dlaždice, ideální pro obytný dům a veřejnou budovu, jejíž střecha harmonicky zapadá do okolní krajiny městského nebo venkovského rozvoje.