Flexibilní kámen - kus přírody v interiéru bytu

Flexibilní kámen v interiéru obývacího pokoje

Přírodní kámen je trvanlivý a trvanlivý materiál. Má však vysokou hustotu a hmotnost. Tato nevýhoda je zbavena moderního jedinečného produktu - pružného kamene.

Pružný kámen v interiéru

Obkladový dekorační materiál je dlaždice z tkaniny, s vrstvou pískovce uloženou v 2-4 milimetrech. Na ploše plátna v 1m? jeho hmotnost je 2,5-5 kg.

Flexibilní kámen lze úspěšně použít v interiéru bytu k dekoraci povrchů, které nepodléhají deformaci - omítnuté stěny, kov, sklo, plast. Kromě toho poskytuje komfortní mikroklima prostor díky vysoké propustnosti par. Pro vnitřní i vnější dokončovací práce se používá pružný kámen.

Ohebný kámen v interiéru

\ t

Obsahující akrylátová pojiva ve vrstvě písku umožňují, aby materiál získal požadovanou formu. Zachovat odolnost vůči vnějšímu prostředí. Z tohoto důvodu lze k dekoraci interiéru kuchyně, koupelny nebo jiných prostor s vysokou vlhkostí použít ohebný kámen.

Vzhledem k tomu, že materiál nespálí a nevypouští škodlivé toxické látky do ovzduší, je vhodný pro dekoraci krbů a obložení prostor se zvýšenými požadavky na požární bezpečnost.

Pokud je to žádoucí, kresba se aplikuje na ohebný kámen. Bude to vypadat jako freska. Vzhledem k tomu, že materiál proniká světlem, může být v místnosti vytvořeno exkluzivní zjemnění světla.

Práce sPružný materiál je poměrně snadný, protože je řezán běžným stavebním nožem a nevytváří štěpky a praskliny. Pro lepení dlažby se používá PVA a další montážní lepidla. Volba závisí na specifikách ošetřovaného povrchu.

Pružný kámen

\ t

Před pokládkou dlaždice z ohebného kamene by měl být podklad očištěn od nečistot. V případě potřeby vyrovnejte povrch speciálními řešeními.

Při práci se směsí suchých lepidel existují některé technologické vlastnosti:

  • Připravuje se lepící materiál, který je předem natažen pružným kamenným hadříkem s přihlédnutím k barvám a velikostem.
  • V rozích nebo v zatáčkách se dlažba zahřívá pomocí vysoušeče a pak se přitlačí na povrch dřevěnou špachtlí.
  • Stohování je z horního rohu. Při použití ohebného kamene není nutné ohýbat švy (těsně přiléhající). Jejich vyšívání se provádí po nalepení dlaždice vlhkým kartáčkem.
  • Pro zvýšení životnosti materiálu naneste základní nátěr nebo vodní lak. To pomůže chránit dlaždice před pískovcem před vlhkostí a otěrem.
  • Při pokládce pružného kamene na lepidlo, hlavní bod - pečlivě švy. Oni jsou tření s obličejem list pískovce, dokud se spoje stanou neviditelné.

Výzdoba interiéru bytu je vyrobena z ohebného kamene, nevyžaduje opravu nejméně 35 let.

PS A na dezert Doporučuji sledovat video: Flexibilní kámen v interiéru