Fólie z polyethylenu: pravda a vynález izolace na jeho základě

Obsah
 1. Pěnový polyethylen
 2. Obsah
 3. Vlastnosti izolace z pěnového polyetylénu?
 4. Výroba?
 5. Zahrnuto
 6. Odkryté
 7. Oblast působnosti?
 8. Fóliový polyethylen v systému teplých podlah?
 9. Účinnost: co výrobci neříkají?
 10. Harm?
 11. Ohřívače na bázi pěnového polyethylenu?

Pěnový polyethylen

Název pěnového polyetylénu (také nazývaného polypropylen) kombinuje skupinu elastických materiálů používaných pro technické a konstrukční izolace. Zahrnuje izolace, hydroizolace trubek, různé druhy inženýrských komunikací (topné systémy, vodovody, větrání), různé účely budov (obytných i průmyslových).

Obsah

 • Vlastnosti izolačních materiálů z pěnového polyetylénu
 • \ t
 • Výroba
 • \ t
 • Oblast působnosti
 • \ t
 • Fólie z polyethylenu v teplé podlaze
 • Účinnost: co výrobci neříkají
 • Škodlivost
 • Izolační materiály na bázi pěnového polyethylenu

Vlastnosti izolace z pěnového polyetylénu?

Fólie z polyethylenu jsou k dispozici v různých typech, včetně rolí

Fólie z polyethylenu mají specifickou strukturu s uzavřenými póry. Materiál je široce používán pro dodatečnou izolaci, pro hydroizolaci a pro izolaci hluku různých stavebních konstrukcí. Stejně jako onširoce používaný ve strojírenském průmyslu. Včetně izolace všech druhů zařízení.

Typy izolací z pěnového polyethylenu jsou dosud známy. Z topných článků na našem trhu, snad jeden z nejběžnějších dnes je tzv. Penofol (pod názvem známé značky výrobce).

Standardní hustota izolačních materiálů na bázi pěnového polyethylenu, uváděná výrobci, činí 33–40 kg /m3. m. Díky pěnovým polymerům se tato izolace stává obzvláště technologicky, chemicky odolnou a vodotěsnou. Podle výrobců může taková izolace ušetřit až 70% tepla, což je pravděpodobně přeceňovaný ukazatel.

Materiál je také aktivně využíván různými službami a spotřebiteli k ochraně potrubí před pocením a kondenzací. V tomto případě si materiál sám dlouhodobě zachovává své vlastní výstupní charakteristiky.

Výroba?

Tmel z polypropylenové pěny se vyrábí ve formě svazků a používá se k izolaci potrubí

.

Polyetylenové pěnové materiály nyní vyrábí řada ruských továren, včetně továren vyráběných ve městech Krasnodar, Volgograd, Stavropol a další. Materiál je k dispozici s různými nátěry a bez nich; ve formě hustého kamene na lepkavém základě; role Zejména pro izolaci trubek se vyrábějí napěněné polyethyleny ve formě trubicového pláště a tažných tyčí.

Zahrnuto

Nejčastěji se jedná o materiáljednostranný nebo oboustranný nátěr. Nejčastěji se objevuje fólie, lavsan nebo metalizovaný film. Na tomto základě se materiály z pěnového polyethylenu s fóliovou základnou často nazývají reflexní izolace.

Pěnová polypropylenová pěna

\ t

Žádné pokrytí

Nemá kryt z pěnového polyethylenu, který je relevantní jako tepelná, zvuková izolace ve formě podkladu pod tapety, doporučuje se použít pro "teplé" elektrické a vodní podlahy, jakož i pod různými podlahovými krytinami (dlaždice, parkety, linoleum). Trubky a postroje jsou široce používány k ochraně budov (jak externě, tak interně) před zamrznutím, kondenzací a korozí. Používá se také k utěsnění spár při instalaci oken a dveří, instalatérských zařízení a jiných stavebních prací.

Oblast působnosti?

Rozsah materiálů na bázi pěnového polyethylenu ve stavebnictví je poměrně rozsáhlý.

 • izolace povrchů stěn;
 • tepelná izolace trubek různého účelu;
 • ventilační a klimatizační systémy;
 • reflexní izolace za účelem zvýšení energetické účinnosti systémů vytápění;
 • izolace přívodu teplé a studené vody.
 • Výrobky z pěnového polyethylenu jsou určeny především pro použití v širokém teplotním rozsahu: od -40 ° C. C až +70 ° C C a relativní vlhkost do 100%.

  Polypropylenové rohože lze použít jako sportovní vybavení

  \ t

  Je jasné, žepoužití takového materiálu jako pěnového polyethylenu, protože hlavní substrát pod podlahovou krytinou nevyžaduje tvrdé provozní podmínky, ale materiál dodá dobrou dodatečnou ochranu a tepelnou izolaci. Je tedy poměrně úspěšný a často se používá jako substrát, který izoluje teplo, nežádoucí hluk a vibrace. Aby bylo možné zvážit plnohodnotnou jednoduchou izolaci z pěnového polyethylenu, je to samozřejmě možné, ale jako dodatečná je plně oprávněná. Také pro pokládku podkladové vrstvy, například laminátu, je to docela dobré řešení. Materiál se používá na podklad při pokládce parketových podlah na betonový podklad, stejně jako podlahových desek nebo nátěrů linolea.

  Fóliový polyethylen v teplém podlahovém systému?

  Fólie z pěnového polyethylenu je optimálně vhodná pro instalaci infračerveného filmového filmu jako reflexního substrátu pro polymerní fólii

  Pěnový pěnový polyethylen je podle mých vlastních zkušeností optimálním řešením pro instalaci infračerveného filmu "teplá podlaha" uvnitř. Je však třeba připustit, že se často používá jako další substrát v různých systémech a technologiích teplých podlah.

  Materiál je také někdy montován jako podklad pro úpravu tapet nebo sádrokartonových desek - pro dodatečnou ochranu proti hluku a vodě.

  Účinnost: Co říkají výrobci?

  Někdy se to stává, že říkají - ale nějak náhodnější.

  Já osobně nemám nic protiodrážejí izolační materiály, i když je často používám, ale chci, abyste věnovali pozornost několika důležitým bodům:

  • Reflexní izolace ve skutečnosti „funguje“ pouze s příslušnou vzduchovou vrstvou před ní. Nalijte ho do potěru, například na teplou podlahu nedává smysl.
  • Fóliový polyethylen bez fólie (Penofol nebo jiný) - pro infračervené záření je téměř transparentní.
  • Odolnost proti přenosu tepla (R) 0,049 W /m ° C je přísně uvedena pro podkladový materiál, tj. Pěnový polyethylen. Jeho horní vrstva (fólie) nemá takovou charakteristiku.

  Harm?

  S otázkou "škodlivého polyethylenu pěnového polyethylenu?" Se v poslední době obracíme na poměrně často. Myslím, že obavy jsou zbytečné. V neutrálním stavu není polyethylen nebezpečný.
  Když se materiál zahřívá na vzduchu nad 120 ° C. Je možné, že některé těkavé produkty termoakustické degradace jsou uvolňovány do atmosféry a obsahují kyselinu octovou, formaldehyd (který má obecný toxický účinek), acetaldehyd (který může způsobit podráždění sliznice horních cest dýchacích a případně udušení, náhlý kašel až bronchitidu) , oxid uhelnatý (může způsobit dušnost). Tato rizika by měla být známa - opět, budu vám připomínat, to je vše v případě ohřevu polyetylénu na vysokou teplotu.
  A na úrovni domácností snad dokonce považoval za téměř neškodného. Materiál v žádném případě neškodí plastu, z něhož je hmota vyráběna moderněokna Fóliový polyethylen je přinejmenším chemicky odolný (polyethylenové nádoby se používají i pro přepravu určitých kyselin), v obvyklém prostředí se prakticky nerozkládá a proto nic nepřiděluje.

  Ohřívače na bázi pěnového polyethylenu?

  Jaký druh izolace je vyroben z pěnového polyethylenu, lze nalézt v našem videozáznamu: