Fontány pro zahradu a chaty - rafinovaná řešení pro úpravu vody

Pro mnoho majitelů stránek je kašna prezentována jako něco luxusního, přístupného pouze vybraným a zdatným lidem. Tento pohled je špatný, protože dnes takový hydrotechnický zázrak může dovolit i těm, kteří mají průměrnou úroveň prosperity. No, s vynaložením určitého úsilí, je docela možné postavit zahradní fontánu vlastníma rukama av tomto případě váš příjem vůbec nevadí - náklady budou minimální. V tomto článku se pokusíme odpovědět na otázku, jak vytvořit fontánu v zemi.

Obsah
 1. Obsah
 2. Umístění fontány
 3. Kapacita pro fontánu
 4. Výběr čerpadla
 5. Pomocí trysek
 6. vytvoříme "vodní obraz".
 7. Návrh fontány

Obsah

 • Umístění fontány
 • Kapacita fontány
 • \ t
 • Výběr čerpadla
 • Vytváříme "vodní obraz" pomocí trysek
 • Zdobení kašny
 • \ t

Umístění fontány

Před výstavbou kašny v zemi je nutné určit volbu jejího umístění. V ideálním případě, pokud je vaše oblast prázdná, bude otevřené hřiště, z pohledu ze všech stran, skvělým místem pro budoucí vodní zařízení. Je nutné dbát také na to, aby fontána nebyla v rozporu s chodbou na cestě do hospodářských budov.

Přemýšlejte o svých výsadbách, protože některé rostliny nemusí mít rád blízkost vody a neustálé stříkání. Proto je žádoucí umístit fontánu vedle vodních zástupců flóry neboobecně od nich odděleny.

Plnicí nádrž

\ t

Fontány pro zahradu fungují následovně: speciální čerpadlo čerpá vodu, která se pak vypouští ven stříkací pistolí. Samozřejmě, aby se nějakým způsobem udržovala tato voda, v designu jakékoli fontány se předpokládá nádoba v podobě misky. Nejjednodušší způsob, jak koupit hotový betonový výrobek, je jeho okamžitá instalace, ale můžete si také připravit kontejner pro sebe.

Aby vztyčily kapacitu vlastními rukama, je nutné vykopat základní jámu. Může se jednat o prohloubení jakékoli hloubky a tvaru - to, co vám diktuje vaše představivost. Můžete například připravit základovou jámu z pravidelného obdélníkového tvaru nebo být originální a vytvořit z ní hvězdu. Připravený zásobník je pak betonován nebo jednoduše potažen polyvinylchloridovým filmem, následovaný fixací tohoto materiálu na dně (tak, aby film nespadl) a po obvodu země.

Základová jáma pro potahování filmem

Vybrat čerpadlo

Volba tohoto nejdůležitějšího prvku fontány je určena způsobem, jakým chcete vidět proud vody. Čím silnější by měl být tento tok, tím více energie čerpadlo potřebuje. Silnější jednotka je vyžadována pro velkou velikost misky, a také pokud chcete skrýt všechny čerpací zařízení pod vodou.

Připojení čerpadla se provádí na normální síť nebo přes spouštěcí transformátor pomocí vodotěsných spojů.

Normální fontány, které nepotřebují žádnou potřebupřipojte se k přívodu vody, protože čerpadlo vypustí vodu z nádoby a zalije zpět. Dostatečně několikrát za měsíc, jako doba sušení, přidejte do nádrže malé množství vody.

Připojení čerpadla k fontáně

Vytváříme "vodní obraz" pomocí trysek

Aby fontána v zahradě svým vlastníma rukama udělala opravdu nezapomenutelný dojem, bude jen jedno čerpadlo. Potřebná tryska, která vytváří "vodní obraz", to znamená, že trysky jsou propracované. Může to být "malba" v podobě sopek, prstenů, misek, pěnových sloupů, květin, hvězd a mnoha dalších postav. Nastavením jedné trysky můžete získat několik různých scénických variant. Vynikající výsledek spojuje několik typů trysek.

Zvláště zajímavé jsou trysky ne z plastu nebo keramiky, ale z kovů (bronz, mosaz, nerezová ocel). Takové produkty nejen zaručují trvanlivost a spolehlivost, ale také umožňují vytvářet nejefektivnější výkresy vody.

Fontána s rozprašovací tryskou "rybí ocas"

Zdobení kašny

\ t

Při výběru designu vaší fontány se musíte spoléhat pouze na vaše přání. Existuje jen spousta možností! Je-li vodní stavba velkého rozměru, pak je možné umístit uprostřed šálku velkolepou sochu a dodržet klasický design. Malé dekorativní fontány pro zahradu jsou chytřejší k dekoraci ve venkovském stylu s vodou, která proudí z ležícího džbánu nebo z mlýna. Zajímavou variantou bude kašna, vybavená v přírodním provedenízdroj, ve kterém malý proud vody prorazí hromadu kamenů.

Fontána v rustikálním stylu

\ t

V žádném případě nezáleží na tom, co bude vlastně kašna vystupovat ze země vlastníma rukama, což je hlavní věc, že ​​proudy vody vždy upoutají pozornost a stanou se předmětem zajetí přátel. Toto vodní zařízení bezpochyby ozdobí váš venkovský dům a, co je důležité, bude velká spása z letního tepla.

Viz články pro podobná témata:

 • Rybníky v zemi vyrábíme vlastními rukama - z lázně, filmu nebo plastu
 • Čištění a analýza vody ze studny
 • Vše o umělých nádržích, nebo si vlastníma rukama vyrobíme nádrž v zemi
 • Jak si vyrobit studnu vlastníma rukama - video a fotografické návody
 • Plánování a automatické zavlažování vlastníma rukama
 • Zásobování vodou vlastními silami - pokládka potrubí a instalace čerpací stanice