Fotografie koupelnové dlaždice, pohledy, odrůdy, kolekce fotografií

Oprava koupelny je velmi zodpovědná záležitost, která by měla být předem naplánována. Faktem je, že opravárenské práce v takové místnosti jsou poměrně vzácné, na rozdíl od jiných místností v domě, takže vypracování kompetentního projektu, úspěšné umístění instalatérství a nábytku, stejně jako použití kvalitních materiálů zajistí komfort a pohodlí.

Po mnoho let se tradiční koupelnový materiál stal keramickou dlažbou, která se zakrývá na stěnách a podlaze. Jeho popularita byla schopna tento materiál dobýt díky svým vynikajícím vlastnostem, jako je odolnost proti vlhkosti, mrazuvzdornost, hygiena, odolnost vůči agresivním prostředím a vysoký index dekorativního vzhledu.

Stojí za to vzít v úvahu skutečnost, že dlaždice v koupelně neustále podléhají chemickým a mechanickým vlivům různými prostředky hygieny a čištění. Proto je účelné použít materiály odolné vůči působení chemikálií k opravě takových prostor. Zvláštní pozornost si zaslouží vzhled keramických dlaždic.

Vzhledem k tomu, že keramická dlažba pro koupelnovou fotografii je vyrobena v různých tvarech, barvách a texturách, každý má příležitost vytvořit jedinečný design pro tak důležitý a nezbytný v každodenním životě místnosti. Nyní se zaměřme na typy keramických obkladů a jejich vlastnosti.

Obsah
 1. Vlastnosti a odrůdy keramických obkladaček
 2. Majolica
 3. Terralie
 4. Cotto
 5. Keramická žula
 6. Slínek
 7. Designer recepce pro uspořádání koupelny
 8. Foto

Vlastnosti a odrůdy keramických obkladaček

\ t

Keramická dlažba - jedná se především o materiál přírodního původu, pro jehož výrobu se používají jíly různých odrůd. Po tvarování výrobků se hlinka při vysokých teplotách spaluje ve speciálních pecích. Pokud považujete dlaždici za odpad, pak to nepředstavuje žádné ohrožení životního prostředí. Proto stojí za zmínku hlavní vlastnosti a vlastnosti keramických obkladů:

 • Hypoalergenní a netoxické. Tato funkce umožňuje používat dlaždice v jakékoli místnosti;
 • Biologická setrvačnost, to znamená, že po vypálení na povrchu dlaždice se na rozdíl od jiných materiálů množí bakterie a houby;
 • odolnost proti vodě a vlhkost;
 • Nevyžaduje zvláštní péči;
 • Odolnost proti opotřebení a trvanlivost;
 • Trvanlivé a nehořlavé;
 • Má atraktivní vzhled.

Přečtěte si: Co si vybrat, pokud máte malou koupelnu

Na pozadí všech výše uvedených pozitivních vlastností keramických dlaždic spotřebitelé zavírají oči před některými z jejích nevýhod. Veškerá keramická dlažba má křehkost, proto nemusí být dostatečně odolná vůči silným nárazům a pádu na povrch těžkých předmětů a při nesprávném stohování může také prasknout. Dalším rysem dlaždice je nedostatek pružnosti, což ztěžuje jeho použitítvarované struktury, ale neovlivňuje jeho popularitu. Nejdůležitější věcí je, že všechny keramické dlaždice by měli tvořit odborníci.

Mezi širokou škálou keramických obkladů na trhu se rozlišuje několik jeho odrůd. Podívejme se na ně podrobněji.Majolica

Mayolica je druh keramické dlaždice, na jejímž základě se používá lisovací technologie. Polotovary jsou zdvojené, což z něj činí silné, odolné vůči vlhkosti a nežádoucí účinky kyselin. Tento typ dlažby se používá hlavně k obložení stěn uvnitř areálu.

Terralie

Další druh keramické dlaždice pod názvem terina pro výrobu, která se používá vysoce kvalitní a drahé suroviny. Rovněž podléhá dvojímu spalování a používá se pro vnitřní umístění. Povrch této dlažby má bílou barvu, která umožňuje aplikovat různé vzory, přičemž ji zakrývá pouze jedna vrstva průhledné skleněné glazury

.

Cotto

Tato keramická dlažba je vyrobena ze surovin vytěžených ve Střední Americe a ve Středomoří. Cotto má vysokou životnost a dokonale se vyrovná s mechanickým zatížením, takže se používá k pokládání na podlahu uvnitř areálu. Povrch této dlaždice není pokryt glazurou, takže hotový výrobek má matný povrch, což z něj činí vynikající volbu prointeriérů v etnickém stylu.

Keramická žula

\ t

Keramická žula je vyrobena z kaolinové hlíny, slídy a křemene lisováním. Hotový výrobek má neglazovaný povrch, proto může být keramická žula matná nebo leštěná. Podle jeho pevnostních charakteristik se tento materiál nachází v blízkosti žuly, proto je vhodné jej použít v prostorách s velkým průchodem a lze jej také položit na ulici.

Přečtěte si: Izolace koupelny vlastníma rukama

Slínek

Slínek je keramická dlažba, která je vyrobena z hlíny, má dlouhou životnost. Tento materiál je nejodolnější a pevný mezi svými vlastními, takže jeho hlavním účelem byly podlahy, schody, hřiště na ulicích a tak dále. Hlavní barevný rozsah slinku je reprezentován červenými odstíny, ale použití glazury dovolí výrobci uvolnit slinku a jiné odstíny.

Designové koupelnové armatury

Dlažba v koupelnové fotografii musí být především kvalitní a musí být vyráběna v přísném souladu s normami. Pouze oprava provedená vámi bude schopna stát déle než jeden rok. Ale kromě kvality, nesmíme zapomenout na interiér, který vytvoříte.

Při navrhování projektového projektu koupelny odborníci berou v úvahu velký počet nuancí, které mohou mít přímý dopad nakvalitu konečného výsledku. A tak při výběru keramické dlaždice pro malou koupel stojí za to věnovat pozornost její velikosti. Pro neveřejný pokoj je vhodné upřednostnit malou velikost dlaždice a naopak, když je vaše vana velká a prostorná, můžete si bezpečně vybrat dlaždici velkého formátu.

Konstrukce koupelny může být velmi různorodá nebo volena v jednom stylistickém směru se všemi ostatními místnostmi v bytě. Zde se samozřejmě berou v úvahu především přání a vize hostitelů. Majitelé velkých a prostorných pokojů budou o něco jednodušší, ale z designu malých koupelen je třeba brát vážně.

Vynikající možností pro takové malé místnosti může být dlaždice pro koupelny, fotografie světlých odstínů, nábytek a instalatérské práce s lesklým povrchem, velký počet zrcadel a bílý strop. Pokud máte otázku, jak si zařídit koupelnu, fotogalerie vám pomůže vybrat ten správný styl interiéru.

Přečtěte si: Vlastnosti keramické dlažby pro koupelnu

Foto

​​