Frakce drceného kamene

Výroba drceného kamene se provádí po staletích technologie. Metody broušení a odstraňování metodami frakce jsou prováděny v souladu se státními normami, což umožňuje udržet optimální poměr časové produkce, spotřeby energie a kvality konečného produktu. Není však vždy rozdrcený, takže je to nutné. Mezi kvádrovými a objemnými klínovitými kusy jsou jehly a ploché prvky. Nevyhnutelnost této chyby ve výrobě vedla k potřebě vytvořit zvláštní termín "zlomek drceného kamene, který odráží obsah hmotného neformálního podílu v procentech vztažených k hmotnosti."

Jehly jsou takové prvky, jejichž šířka je téměř třikrát menší než délka lamel, jejichž šířka přesahuje délku.

Drcený drcený kámen má kvádr a má tvar, je dobře snášen, což je velmi důležité, pokud se používá jako plnivo.

Pokud má plemeno vysoký obsah zrn v jehlové a lamelární formě, mohou být v pěchování dutiny, což zase vede ke snížení pevnosti v konstrukci a ke zvýšení nákladů na spojovací prvek z betonu.

Žulové drcené kamenivo je nejlepším ukazatelem drsnosti, protože jeho pevnost umožňuje drcení bez řádného štěpení.

Klasifikace drceného kamene podle GOST

Tento typ stavebního materiálu se získává současně drcením horninobilí stejné formy je prakticky nemožné. Po rozdrcení se obilí podrobí nejméně třínásobnému prosévání (třídění), čímž se výrazně sníží obsah plochých a podlouhlých kamenů v konečném produktu. Procento takových jehel a desek podobných kamenů v celkové hmotnosti šarže, v souladu s požadavky Gost, je určeno skupinou drceného štěrku:

  • I- kvádr (obsah nejvýše 10%). Tyto indikátory se mohou pochlubit dobře zpracovaným žulovým drceným kamenem. To je nejlepší volba pro výrobu železobetonových konstrukcí a uspořádání horní vrstvy silničního krytu.
  • II- zlepšení (ne více než 10-15%). Takový lichotivý kámen umožňuje jeho použití pro realizaci jakéhokoliv účelu ve stavebnictví. Nejčastěji je tento indikátor indikován žulovým drceným kamenem.
  • III- běžné (15–25%). Charakteristické znaky třetí skupiny jsou uvedeny ve vápenci.
  • IV- zlomek štěrku - 25-35%. Tento typ drceného kamene našel uplatnění ve sklářském průmyslu, při výrobě cementu. Vzhledem k neschopnosti zajistit vysokou úroveň přilnavosti, nemůže být použit při výrobě železobetonových prvků. Použití kamene s vysokou houževnatostí jako plniva betonových směsí přispívá ke zvýšení nákladů na kompozici.
  • V-obsah 35-50%. Do této skupiny se přiřadil nízkohodnotný drcený kámen, který se používá při stavbě dočasných staveb a odmítnutí silnic.

Využití nízké kvalitystavební materiál může vést k rychlé ztrátě pevnosti konstrukce nebo povrchu vozovky.