Fresky v obývacím pokoji: fotografie, nápady na zdobení stěn a stropů v různých stylech

Obývací pokoj je považován za hlavní místnost v každém domě, v této místnosti tradičně hosté jsou vítáni, domácnosti jsou zde bude sledovat televizi a mluvit.

K designu obývacího pokoje by se mělo přistupovat kreativně a k vytvoření původního prostředí jsou zapotřebí kreativní nápady.

Obyčejné variace a doporučení obecné orientace ztratí svůj význam pro neobvyklé způsoby výzdoby. Jednou z nejoriginálnějších variant výzdoby obývacího pokoje jsou fresky.

Podobná konstrukce povrchů stěn a stropů je potěšením s elegancí a nestandardem.

Obsah
 1. Obecné charakteristiky fresek
 2. Jedinečnost
 3. Vlastnosti
 4. Odrůdy
 5. Témata
 6. Videa

Obecné charakteristiky fresek

\ t

Fresky dávají příležitost ztělesnit neobvyklé nápady na design. Jednou z výhod této dekorace je možnost fresek na zakázku.

Fresky v interiéru obývacího pokoje, foto

Dekorační fresky dávají interiérům individualitu. Pokud hledáte zajímavé řešení pro design obývacího pokoje - doporučujeme vám, abyste si tuto myšlenku vzali.

Fresky pro výzdobu zdí byly používány již od starověku. Tento způsob zpracování byl populární ve starověkém Rusku. Povrchy zdobené freskami (často je to plátno v béžově hnědých odstínech) lze nalézt v chrámech a dalších starých budovách.

Později freskyNa plátnech se začaly zdobit zdi v sídlech bohatých dynastií. Ve starověku si fresky mohly dovolit jen bohaté lidi.

Freskové prádlo dodává interiéru barev a aristokracie - je to důmyslný dekor.

Tento návrh dnes neztratil svůj význam. Jak odlišné jsou fresky, které byly vytvořeny před sto lety, od dnešního dne? Především technika kreslení. Kvalita však zůstala na stejné úrovni: design fresek neztratil svou prezentaci po mnoho let.

S pomocí fresek lze snadno vytvořit určité téma v oblasti interiérového designu.

Jedinečnost

Zpočátku byly fresky používány k výzdobě chrámů a kostelů. S takovou ozdobou se setkává i v lázních. K dnešnímu dni se hodně změnilo: fresky se aktivně využívají při navrhování obytných prostor.

Fresky jsou často zdobeny interiéry obývacích pokojů a sálů. Chcete-li vytvořit takový dekor nevyžaduje mnoho času. Povrchy stěn, obložené freskami, vypadají ve srovnání s obvyklými možnostmi zpracování mnohem čerstvěji.

Freskové obrazy jsou aplikovány na povrch stěny s reliéfem nebo naopak na rovnou.

Pozor!Fresky lze použít nejen pro úpravu stěn, ale také pro podlahové krytiny, rámy na okna, stropy a jiné povrchy. Aplikace tohoto dekorativního příjmu přinese novinku do domova i do sebedekor způsobuje pouze pozitivní emoce.

Pokud stále pochybujete, zda byste měli použít fresky v designu obývacího pokoje, prostudujte fotografie již hotových interiérů, které tento sofistikovaný design využívaly.

Freska na zdi v obývacím pokoji: foto

Obrazy z fresek na straně vypadají velmi zajímavě a neobvykle. Starověké fresky se staly moderním uměním, rychle se aplikují na požadované povrchy a perfektně zapadají do mnoha stylů.

Poznámka!Zvláště velkolepé freskové plátno na volných stěnách obytných místností, které nejsou přeplněné nábytkem.

Nejlepším řešením je umístit freskový obraz do haly v zóně určené pro odpočinek - přes pohovku. Současně není nutné zdobit stěny plátna velkého rozměru. Interiér může vyzdobit i malé fresky.

Vlastnosti

Fresky představují prvek dekoru, který zvládne povrchy v jakékoli fázi opravy - to je významná výhoda.

Fresky na zdi: fotografie v obývacím pokoji

Důležité!Po výběru fresek na výzdobu obývacího pokoje je třeba si uvědomit, že vzor nebo graf musí být vybrán předem. Výběr obrázku je klíčovým bodem pro vytvoření souvislého interiéru, ve kterém jsou všechny prvky harmonicky kombinovány.

Fresky jsou klasifikovány podle několika parametrů. Hlavními charakteristikami těchto prvků jsou:

 • reliéf nebo naopak plochý;
 • stylovýkonstrukční rozdíly;
 • barvy používané k vytvoření fresek.

Freska v obývacím pokoji, foto

Fresky jsou originálním prvkem výzdoby, doplňují interiér a umožňují vytvořit neobvyklý design.

Poznámka!Pro vytvoření barevných fresek se používají speciální kvalitní barvy. Taková barviva se vyznačují zvýšenou odolností proti ultrafialovému záření a vlhkosti, a díky tomu zajišťují dlouhodobé uchovávání fresek.

Odrůdy

Hlavní rozdíl mezi dekorativními freskami je technika používaná pro kreslení výkresů. Důležitou roli v této věci hraje kvalita použitých surovin.

Konečná cena tohoto ozdobného prvku závisí na těchto dvou parametrech.

Stojí za zmínku, že mistři, kteří vytvářejí fresky, používají různé techniky. Mnoho řemeslníků kombinuje několik technik pro vytvoření více originálních obrazů.

Obecná klasifikace zahrnuje tyto odrůdy fresek:

 • na omítce (omítka, která má odolnost proti ultrafialovému záření a vlhkosti);
 • pružné;
 • na plátně;
 • písek (s přídavkem jemnozrnné omítky);
 • na bázi flizelinu;
 • objemové.

Fresky, vytvořené na plátnech, jsou poměrně drahé: jsou vyráběny ručně s přidáním písku a dalších složek. Takové jsouna zakázku.

Měla by být vybrána řada fresek se zaměřením na styl stylu, ve kterém je obývací pokoj navržen.

Moderní plátna se aplikují na povrch stěny pomocí holistického plátna na principu tapetování. V tomto způsobu kreslení není nic složitějšího, zpracování netrvá dlouho.

Podobná technika kresby dává příležitost vyzdobit interiér freskami bez velkých nákladů na materiál. Umělecké služby, profesionálně aplikující obrazy na omítku, budou samozřejmě stát více, protože práce bude prováděna ručně.

Většina freskových pláten má flizelinovou základnu: jsou podobné běžným tapetám, rozdíl spočívá ve struktuře a struktuře. Pro aplikaci takové fresky na povrch stěny stačí použít speciální lepidlo.

Pro klasiku v hale budou nejúspěšnější variantou fresky v přirozeném barevném schématu v béžově hnědé paletě.

Tkaniny Craquelure vypadají organicky v obývacích pokojích s interiéry zdobenými starověkem.

Velmi populární je nejmodernější freska - digitální. Tento druh je velmi specifický a umožňuje vytvořit úžasné designérské kompozice.

Pro návrh interiérů obývacího pokoje je nejčastěji používána digitální freska. Základem pro tyto obrazy jsou povrch skla nebo keramiky.

Inovační techniky poskytují přesné použitíbarvy Tento typ má několik specifických parametrů, které by měly být studovány před výběrem této odrůdy.

Digitální fresky díky svým elastickým vlastnostem umožňují vytvářet reliéfní zpracování. Freskové obrazy, prováděné v digitální technice, sestávající z několika vrstev a lišící se ve vysokém stupni realismu.

Digitální technologie umožňuje simulovat texturu písku, která vzniká díky klasickým kresbám.

Digitální fresky mají pevný základ, jsou upevněny pomocí montážního lepidla.

Témata

Pokud hovoříme o tématech, ve kterých se provádějí freskové obrazy, pak jsou velmi různorodé.

Následující témata jsou nejoblíbenější:

 • kompozice pro plot;
 • krajiny;
 • portréty;
 • architektonické stavby.

Snímky na freskách mohou odrážet události, ke kterým došlo ve starověku, nebo ukázat někomu fotku.

Ve většině případů jsou stěny zdobeny freskami v obývacím pokoji, které se používají v krajině. Například malebné vodopády, obrázky tajemných lesů. Přímořské je další skvělý nápad na plátno téma.

Pro interiéry obytných místností, vyzdobených v klasickém stylu, stejně jako pro gotické, se převážně volí fresky s výhledem na starobylé architektonické stavby. Takový design bude situaci více rafinovanou, stylisticky načasovanou a slavnostní.

Zátiší je vhodná pro výzdobu obývacích pokojů v kombinaci s jídelnou. Stará váza naplněná ovocným ovocem, vyobrazená na fresce, zdobí a dodává svěžest interiéru.

Obrazy na výšku by však měly být používány s opatrností. Nezapomeňte, že takové obrazy nesou vlastní energii a ne vždy pozitivní. Je lepší, když freska zobrazuje jednoho z členů rodiny - blízkou a milovanou osobu, která způsobuje výhradně pozitivní emoce.

V asijských interiérech budou organicky vypadat fresky s obrazem větve sakury nebo postav v podobě hieroglyfů.

Zajímavý nápad - spiknutí na plátně fresky z knihy nebo filmu, který jste milovali. Freskový obraz nemusí být zbarven, lze ho provést černobíle. Podobný panel bude vypadat skvěle v obraze velkoměsta.

Mnoho specializovaných návrhářů interiérů dává přednost tématu města. Zaplavené megacity, znázorněné na freskových plátnech, pomohou opticky zvětšit prostor - tato možnost je zvláště důležitá pro malé obytné místnosti.

Pokud chcete znovu vytvořit fresku, která ukazuje abstraktní obraz, zaměřte se na barvu. Vyberte si dobrou barevnou kombinaci. Při výběru barvy nezapomeňte vzít v úvahu obecnou stylistku a barevnou paletu místnosti.

Tip:Pro vizuální zvýšení prostoru obývacího pokoje by fresky měly být uspořádány tak, aby stěny postupně přecházely do stropu.

Vyberte si jakýkoliv freskový obrázek, který se vám líbí: díky takové úpravě stěn bude pohled do obývacího pokoje vnímán novým způsobem.

Při nákupu fresek je třeba vzít v úvahu jejich velikost a hmotnost. Existují plátna s modulárními rozměry. To usnadňuje vytváření velkých fresek, rozdělených do několika částí. Velice důležitá je hmotnost výrobků, zejména pokud freska bude zdobena stropem.

Pro konstrukci stropů by měla být výhoda fresek vyrobených z lehkých materiálů.

Na fotografii je zcela zřejmé, že interiéry obývacích pokojů s freskovým vzhledem vypadají jedinečně a jedinečně. S pomocí běžných obkladových materiálů je obtížné vytvořit takový dekor.

Vznik nových technologií usnadňuje proces výroby fresek, snižuje náklady na jejich výrobu. Inovativní techniky umožňují vytvářet fresky různých barev z různých materiálů, které jsou vhodné pro jakýkoli stylistický styl.

Doporučení:Při výběru designu fresek pro obývací pokoj vezměte v úvahu velikost místnosti.

Než se rozhodnete pro jednu nebo jinou fresku, určete, která funkce bude v interiéru zobrazovat fresku. Freska může sloužit jako prominentní akcent nebo hrát sekundární roli - v tomto bodě a navigovat při výběru položky.

Použití fresek v designu obývacího pokoje je skvělou příležitostí, jak vytvořit vzhled místnostizvláštní.

Elegantně vyrobené freskové prvky, bez ohledu na to, jaký typ vzoru nebo vzoru dáváte přednost, budou v každém případě vypadat esteticky. Obrazy fresky jsou elegantní a symbolizují luxus - takovou výzdobu hodnou královského paláce.

S pomocí fresek můžete otočit každou místnost. Výběrem této výzdoby pro zdobení vašeho obývacího pokoje můžete překvapit svou rodinu a přátele, kteří k vám přicházejí.

V obývacím pokoji zdobeném freskovým povlečením bude dobrá energie a původní dekorace dodá prostor individualitě, vytvoří příjemné a pohodlné prostředí.

Videa